okei esitasin oma vormi ära aga jama oli ikka palju!
esiteks pold maksuraportist erilist abi, sest enivei tuli excelis kokku lyya nii nagu maksuamet tahtis. teiseks ei kajastanud lhv maksuraport ning maksuameti raport sugugi sama kasu/kahju johtuvalt sellest kasu ja kahju ning teenustasude pullist.
palju kasulikum oleks kui saaks naiteks excel voi xml formaadis lhvst tehingute infi.
ja kasutaja preferencest voiks valida kas ta tahab punkti v6i koma.
ja tehingute juures voiks olla ikka see textiväli kuhu saab kommentarae panna.
iseenesest oli maksudekla täitmine m6nus..
selline melanhoolia tuli meelde ja kogu elu jooksis silme eest läbi
(mitte et nyyd nasdaqil elu otsas oleks, vastupidi!)
ilusat nädalal6ppu,
lähen nyyd elu pysiväärtusi (saun & naised) nautima :)
Vabandan veidi hilinenud kommentaari eest.
LHV-l on USAs omnibus tüüpi account. See tähendab, et klientide aktsiad USAs pole LHV nimel, vaid klientide nimel. Seega kui keegi kardab LHV pankrotti, siis oma aktsiate pärast pole mingit põhjust muretseda - need jäävad igal juhul kliendile. Kuna aktsiad on kliendi nimel tuleb neil täita ka W-8 BEN tüüpi maksuraport.
LHV-l on USAs omnibus tüüpi account. See tähendab, et klientide aktsiad USAs pole LHV nimel, vaid klientide nimel. Seega kui keegi kardab LHV pankrotti, siis oma aktsiate pärast pole mingit põhjust muretseda - need jäävad igal juhul kliendile. Kuna aktsiad on kliendi nimel tuleb neil täita ka W-8 BEN tüüpi maksuraport.
kas see w8ben tuleb igal aastal täita v6i piisab yhest korrast?
mäletan kunagi LHV tahtis liitumisel w8beni ka..
mäletan kunagi LHV tahtis liitumisel w8beni ka..
Teeme tulumaksuseaduse parandusettepaneku. Tekst on aadressil http://www.hot.ee/muudatus/aktsia.rtf
Võta, paranda, lisa oma nimi ja saada Riigikogule ja rahandusministrile.
Võta, paranda, lisa oma nimi ja saada Riigikogule ja rahandusministrile.
riq,
>minuarust on see kohe esimene leht kus sul nimi ja aadress jne on kirjas
>siis seal all on miski kirje..
See tekkis sinna mitu aega hiljem. Alguses sellist kohta polnud.
>minuarust on see kohe esimene leht kus sul nimi ja aadress jne on kirjas
>siis seal all on miski kirje..
See tekkis sinna mitu aega hiljem. Alguses sellist kohta polnud.
To kristjan.lepik:
Küsimuse esimese poolele saime küll vastuse aga küsimuse teine pool jäi ikka vastamata ehk mis juhtub LHV investeerimiskontol oleva rahaga juhul kui lhv pankrotti peaks minema?
Küsimuse esimese poolele saime küll vastuse aga küsimuse teine pool jäi ikka vastamata ehk mis juhtub LHV investeerimiskontol oleva rahaga juhul kui lhv pankrotti peaks minema?
Kas on õige mõttekäik,et kui aktsia hind langes täpselt dividendi suuruse võrra ja sa müüsid aktsiad ära,siis sa jäid kahjumisse ? (eeldusel,et ostuhind=dividend+müügihind)
vastus küsimusele, kas klientide rahad kuuluvad siis LHV varade hulka või mitte ja mis juhtub LHV pankroti korral.
Seadus ütleb, et LHV peab hoidma oma varad klientide varadest lahus.
Väärtpaberite puhul tähendab see seda, et eesti aktsiad asuvad klientide nimelistel kontodel EVK's ja ei ole ka LHV bilansis. USA aktsiad asuvad nn. omnibus kontol või kliendikontol välismaakleri juures ja ei kuulu samuti LHV bilanssi.
Rahadega on nii,et LHV on avanud eraldi rahakontod nii Ühispangas, Hansapangas kui ka välispangas- ning nende kontode nimetuses on kirjas, et tegemist on nn. kliendikontoga.
Me ise hoiame klientide rahad ja LHV rahad ka bilansis eraldi. st. et klientide raha ei puudutata
selleks, et LHV tegevuste jaoks.
Hiljuti kontrollis meid ka finantsinspektsioon ning nemad olid rahul selle süsteemiga. Nõudsid vaid et kliendikontodel (raha) oleks juures vastav märge. Pangas ei ole kahjuks hetkel võimalik
avada spets, tüüpi rahakontot e. kliendikontot.
Kokkuvõte- me teeme kõik endast sõltuva, et klientide vahedeid LHV omadest eraldi hoida
ning meie pankroti korral, mida ise loodame, et kunagu ei tule, peaks klientide vahendid kaitstud olema küll.
Seadus ütleb, et LHV peab hoidma oma varad klientide varadest lahus.
Väärtpaberite puhul tähendab see seda, et eesti aktsiad asuvad klientide nimelistel kontodel EVK's ja ei ole ka LHV bilansis. USA aktsiad asuvad nn. omnibus kontol või kliendikontol välismaakleri juures ja ei kuulu samuti LHV bilanssi.
Rahadega on nii,et LHV on avanud eraldi rahakontod nii Ühispangas, Hansapangas kui ka välispangas- ning nende kontode nimetuses on kirjas, et tegemist on nn. kliendikontoga.
Me ise hoiame klientide rahad ja LHV rahad ka bilansis eraldi. st. et klientide raha ei puudutata
selleks, et LHV tegevuste jaoks.
Hiljuti kontrollis meid ka finantsinspektsioon ning nemad olid rahul selle süsteemiga. Nõudsid vaid et kliendikontodel (raha) oleks juures vastav märge. Pangas ei ole kahjuks hetkel võimalik
avada spets, tüüpi rahakontot e. kliendikontot.
Kokkuvõte- me teeme kõik endast sõltuva, et klientide vahedeid LHV omadest eraldi hoida
ning meie pankroti korral, mida ise loodame, et kunagu ei tule, peaks klientide vahendid kaitstud olema küll.
arvile: On küll õige mõttekäik!
To pillep:
Tänan!
Teie vastus oli täiuslik! Nii selget ja sisukat vastust ei näe just iga päev! :)
Tänan!
Teie vastus oli täiuslik! Nii selget ja sisukat vastust ei näe just iga päev! :)
Kas kliendikonto märkel ka juriidilist jõudu on?
Tegelikult 100% ei ole. Aga see on parim, mida me teha saame.
i
Nõme süsteem, et kui saad kahjumit siis ei saa teenustasu arvestada
Midagi sellist ma kujutasingi ette, natuke mõeldamatu oleks, et seadused laseksid hoolimatult kliendi rahadega ümber käia.
Aga niisama huvi pärast lisaks ka omalt poolt ühe asjasse puutuva küsimuse. Mis juhtub näiteks Ühis või Hansapanga pankroti korral, on ju neis pankades avatud kliendikontod. Samas pole klient panka valinud ja tema nõue pole ka panga vastu suunatud vaid pigem LHV. On siis LHV'l veel mingi kindlustus kliendi varadele, et ennast kaitsta võimalike nõuete vastu?
Aga niisama huvi pärast lisaks ka omalt poolt ühe asjasse puutuva küsimuse. Mis juhtub näiteks Ühis või Hansapanga pankroti korral, on ju neis pankades avatud kliendikontod. Samas pole klient panka valinud ja tema nõue pole ka panga vastu suunatud vaid pigem LHV. On siis LHV'l veel mingi kindlustus kliendi varadele, et ennast kaitsta võimalike nõuete vastu?
selle kahjumilt müügikulude mahaarvamisega oli eelmine aasta minuarvates selline lugu, et seadus oli vist samasugune kui praegu ja eelmisel aastal E maksuamet arvestas ka kahjumi puhul müügikulud kahjumile otsa
seega seadust pole muudetud aga ....
NB! 100% ei ole veendunud et seadus selles osas sama oli
seega seadust pole muudetud aga ....
NB! 100% ei ole veendunud et seadus selles osas sama oli
ok, kui kliendi rahad on eraldi nn. kliendikontol pangas, siis pankroti korral võiks ju rääkida juttu, et tegu on kliendi nõudega panga vastu ja lhv ei puutu asjasse. selleks oleks aga ka vaja, et lhv ei kajastaks neid rahasid oma bilansis, sest kui raha on lhv bilansis, siis on see kas lhv pankrotivara või kui ei ole pankrotivara, siis ei vasta lhv raamatupidamine seaduse nõuetele. (bilansis kajastatakse oma vara).
mis puutub FI rahulolusse, siis...võibla on ka põhjust rahul olla - ei mäleta peast, mis sõnastuse see VPTS-i "kliendi varade hoidmise paragrahv" sai.
mis puutub FI rahulolusse, siis...võibla on ka põhjust rahul olla - ei mäleta peast, mis sõnastuse see VPTS-i "kliendi varade hoidmise paragrahv" sai.
bilansis kajastamisest nüüd küll ei sõltu see kes on vara omanik
omandiõigus läheb üle / ei lähe üle tulenevalt poolte vahel sõlmitud lepingust
omandiõigus läheb üle / ei lähe üle tulenevalt poolte vahel sõlmitud lepingust
To: yanek
räägid õigust seadus oli sama, praktika aga erinev - MA sai sellest ise hiljem teada,et
seadus võimaldab neil rohkem eelarvetulu saada ja vähendada tagasimakseid.
Klient omab nõudeõigust teatud olukorras nii panga kui LHV vastu!
räägid õigust seadus oli sama, praktika aga erinev - MA sai sellest ise hiljem teada,et
seadus võimaldab neil rohkem eelarvetulu saada ja vähendada tagasimakseid.
Klient omab nõudeõigust teatud olukorras nii panga kui LHV vastu!
Tuludeklaratsioonis on väärtpaberi emitendi nimi, kood ja liik. Kas kood on sümbol? Ja mis on liik?