Väärtpaberitulu deklareerimine

Kuludesse tuleb kanda ka vp arve hooldustasud ja interneti ning arvutikulud (osa).
to: juura
Kui FIE oled siis jah! muidu EI! vastavalt kehtivale TMS-le.
Tavaliselt ei ole FIE puhul väärtpaberitega tegelemine ettevõtlus. Seega ei saa ka sellega seotud arvutikulusid tuludest maha arvata.
eesti firmadelt saadud dividende ei peagi deklareerima, need deklareerib firma ning on nende pealt juba tulumaksu maksnud. see tähendab ka seda, et sealt ei ole ka midagi tagasi saada...
Minu tööandja on ka minu palga pealt tulumaksu juba maksnud. Ometi, kui mul on väärtpaberitega kahjum, on mul õigus (palgalt makstud) tulumaksu tagasi saada...?
vandu, ei ole nii. TMS kohaselt väärtpaberilt saadud kahjumi saad järgmisse aastasse edasi kanda, ehk palga ja väärtpaberitega jahmerdamist ei tasaarveldata.
St siis, et palgatulu ja väärtpaberitulu on erinevad biznisid. Et kui on väärtpaberitega tehingutest kahjum, siis ei saa tagasi palgalt makstud tulumaksu?
Ja dividende ei pea üldse deklareerima?
Kas selle aasta tuludeklaratsiooni peab sisse kandma ja kui siis kuhu väärtpaberite võõrandamiseks tehtud kulutused, et järgmisesse (sellesse) aastasse kahjumina see edasi kanda; väärtpabereid soetati eelmisel aastal, ära ei ole müüdud.
urisin asja maksuametist mitmelt poolt>jaik seisukoht>kulusi saab maha arvata ainult kasumiga tehingutelt .Aitame iseend ja kirjutame rahandusministeeriumile ja riigikogule et tehtaks seadusparandus.
Siin võiks LHV ja teised finantsasutused ja pangad oma klientide eest seista?
vandu,
Väärtpaberitulu on 2 sorti: dividendidest ja väärtpaberite võõrandamisest saadav tulu.

Dividendide kohta ütleb TMS § 50 (1), et "Residendist äriühing (sealhulgas ka täis- ja usaldusühing) maksab tulumaksu kõikidelt füüsilistele isikutele väljamakstud dividendidelt ."
Seega maksab tulumaksu äriühing mitte dividendisaaja. Seetõttu ei pea ka dividendisaaja seda deklareerima.

Väärtpaberite (või mis iganes vara) võõrandamisest saadava tulu kohta füüsilisest isikust residendi kohta ütleb TMS § 15 (1) et "Tulumaksuga maksustatakse kasu väärtpaberi müügist või vahetamisest." Niiet see on sinu deklareerida jah.

Palgaga on nii, et sellelt maksad tulumaksu sina (TMS § 13) aga selle peab kinni sinu tööandja (TMS § 40).

To: Kuldar1 Re: 25/03/02 12:08

to: juura
Kui FIE oled siis jah! muidu EI! vastavalt kehtivale TMS-le.

Ka FIE ei saa väärtpaberitulude arvelt arvuti ega sidekulusid maha arvata!
(need käivad muude ärikulude arvelt).
TMS lubab väärtpaberi tulust maha arvata ainult väärtpaberite võõrandamisega müük, vahetus
seotud kulud (dokumenteeritud?).

To: Rauno
Dividenditulu ei ole väärtpaberitulu (= väärtpaberi ostu müügi vahetuse teel saadud tulu)
Dividend on omandi valdamisest saadud tulu (= kasumieraldise osa)
to: rakuc
Kui oled FIE ja sinu tegevusalaks on väärtpaberitega kauplemine, siis võid kuludesse arvestada kõiki ettevõtlusega seotud kulusid, s.h. arvuti-, sidekulud jms.
Loll küsimus, aga kuidas saab olla FIE tegevualaks väärtpaberitega kauplemine? Vanasti nimetati seda teise sõnaga väärtpaberivahenduseks ja oli litsenseeritav tegevusala...
Loll küsimus jah, nimetet FIE ei vahenda väärtpabereid, vaid ostab endale ja müüb siis jälle maha.
Kui oled ettevõtja, kes elatub väärtpaberite ostust-müügist, siis ei ole sellel väärtpaberi vahendamisega küll mingit pistmist. Ise pole proovinud sellist tegevusala (väärtpaberitega kauplemine) küll registreerida, kuid mingit takistust isiklikult küll ei näe.
Tegevusala nimetus ei tohi olla väärtpaberivahendus vaid investeerimistegevus
selles ongi point! muidu tuleb Dünamo!
FIE on inimene kes pakub enda nimel tooteid või teenuseid. Endale teenuste pakkumist (oma väärtpaberite ostu müüki) ei saa lugeda ettevõtluseks...
Kui sa investeerid enda nimel teiste raha, ehk genereerid teistele kasumit/kahjumit, siis peaks teoreetiliselt saama :)