Telefonikõned kosmosest - AST Spacemobile (ASTS)

Eile õhtul avaldati täiendav Convertible Note offering, mis tõstab raha varasemalt kasutatud skeemiga.
AST SpaceMobile Announces Pricing of Private Offering of $1.0 Billion of Convertible Senior Notes Due 2036

Mis siis sellega muutus:
*Raha tõstetakse paremate tingimustega võrreldes varasemaga ehk 2% intresse aktsiate tagatisel.
*Bilansist välja võlga ja intressimakseid 63.5M eest
*kogu võimalik lahjendus kuskil 3% juures, varasem Capped call transaction endiselt elus
*Balance sheetil potentsiaalselt 2.5B Cashi
*Failingus toodud sõnastuse Use of Proceeds: on muutunud järgmiselt: “AST SpaceMobile intends to use the net proceeds from the Notes Offering for general corporate purposes, including without limitation funding the deployment of AST SpaceMobile’s worldwide constellation of satellites in anticipation of adding incremental strategic markets for AST SpaceMobile’s SpaceMobile Service

Tehinguga kaasneb järjerkodselt arbitraaz ca. 4.6m aktsia shortimise näol, mis tavaliselt rakendatakse koheselt.

Buy on weakness and hold

3 Likes

Nendele kes peamiselt istudes loevad, mõtlevad ja ootavad - siin on lugemiseks Crossroads Capital poolt avaldatud põhjalik värske analüüs lugemiseks:
Connecting Dots

B.Riley PT 60->95


1 Like

Nagu ühes varasemas postituses ütlesin siis ca 30% korrektsiooni korral tuleb ikka juurde võtta. Seda ma ka tegin kui alla 70 kukkus. Seekord ei pruugi aktsia hind nii kauaks ühte vahrmikku pendeldama jääda kuna palju asju toimub. Mingid satid lennutati hiljuti Indiasse, midagi on kohal ka Cape Canaveral. Hiljutine refinantseerimise viis pole muud kui hea näide sellest kuidas AST oskab osavalt, minimaalse lahjendusega raha kaasata. Turud on muutunud ärevaks, sellised kohad pakuvad häid ostukohti

2 Likes

See pidev raha kaasamine lahjendamisega ei saa muud olla kui juhtkond ei usu ise ka kommerts tuludesse veel väga pikalt. vähemalt 3x juba see aasta?
Siiski ise võtsin ka veidi.

see sõnastus ei ole geograafiline, vaid täiendavad turud segmendi mõttes,
valitsuse lepingud on tulemas

1 Like

ehk miks raha täiendavalt tõstetakse ja kuidas seda kaalutakse, minu 2c

  1. kiirendamiseks, täiendava konstellatsiooni ehitamiseks, nõudlus kiiremaks tulemuseks on olemas mitmelt rindelt.
  2. majade nõustajad, kes õigustatult annavad hea nõu, kui mingis 1-1.5 a perspektiivis on nagunii vaja kapitali juurde, siis praegu on selleks õige aeg
  3. raha pakkujad, nõudlus selliselt struktureeritud ehk kindlustatud tehingu järgi on olemas. intressitase, lepingutingimused näitavad, et seda tehingut ei peeta riskantseks

ma arvan, et me oleme nö lõplikule aktsiate arvule väga lähedal ~340-360m aktsiat.

1 Like

ASTS: “Important Industry Update - 3GPP Release-19 L- and S- band RF & conformance packages are now stabilized.
AST SpaceMobile’s bands L and S profiles are on the 3GPP industry specifications supported by all major smartphone manufacturers!!
**With our MNO partners, starting in 2026, we plan to massively scale direct-to-device service in existing premium low band already supported by billions of existing devices, and complemented by our own L and S spectrum bands for more throughput and space network capacity as it becomes available.*”

Nii tehnoloogia kui hangitud sagedused (Ligado) järjest standardiseeritakse.
See on ökosüsteem, kus sa pead koostööd tegema nii MNO’de. kui telefoni tootjatega. Sest nendel on seljad koos.
Üks nendest olulistest "Moat"idest , mis Starlinkil on puudulik. Nad on valinud oluliselt keerulisema kadalipu, mille isegi teoreetiline lahendus on kaugemal kui 2030.

2 Likes

Vandenõuteeoria aga äkki tahab Starlink, et nende teenust tarbitaks nende seadmetega, millega siis ise turule tulevad?

Asi ei ole ainult seadmetes, vaid sagedustest, mis nende telefonidega töötama peavad.
Ei Eestis ega kuskil mujal riikides, ei anta võrguoperaatorite välisele tegelasele litsentsi sageduste kasutamiseks.
Starlink telefon - jah võimalik.
Kus saab seda kasutada - igal pool mujal, kus MNOde võrku ei ole. Nagu Apple SOS teenus, mis ainult off-grid töötab.

ma juba jagasin seda viidet, aga Starlinkil ei ole regulatsiooni vaatest mingit võimalust selle toreda idee realiseerimisks. va. kui ta ise hakkab MNO olema. väga kulukas ja suurte takistustega idee on see.
Spectrum for D2D - The Use of Satellite to Supplement Mobile Coverage

Tänane uudis, et NVDA investeerib Nokiasse 1B

Nokia on siis AST maapealse jaama komponentide üks peamistest tarnijatest.
AST arhitektuuris kogu data töötlus toimub maapealsetes jaamades.

6G will put satellite connectivity in every smartphone and device
Looking ahead, these evolutionary steps are paving the way for 6G, where NTN will not only complement terrestrial networks but become an integral component of future networks. While the main use cases will remain the same – coverage everywhere, lifeline in crises, public safety – NTN’s technical capabilities will take a significant leap forward.

Millegipärast ka NVDA arvab, et karupees on raha.
Ja need kes teisiti arvavad, magavad järgmise “iPhone momendi” maha.

3 Likes

Haigutab. Nvidia jaoks ei ole miljard raha. Ja see, et Nokia läks lille, on NVDA+AI haip. Turg, erinevalt siinsest, ei ole ASTS-i sellesse tantsuringi täna sisse kutsumas.
See jääb nišitooteks, milles ei ole raha. Kui kuskile tekib mõistlikus koguses populatsiooni, lükatakse sinna tornid püsti ja kogu lugu.

1 Like

Sa räägid endiselt metsast, ma räägin globaalsest hübriidvõrgust.

Siin on artiklist pilt puust ja punaseks - AST on selle perspektiivi Key Enabler Technology:

Eline NVDA Keynote , kus ka Nokia teema läbi lahati.
Kui video on väga pikk, siis Nokia AI ja 6G on kaetud umbes 15:00-21:00 minuti peal
NVIDIA GTC Washington, D.C. Keynote with CEO Jensen Huang

Sisu - AI praktiline kasutuselevõtt võrgutehnoloogiates.
Võtmesõnad - Spectral Efficiency ja Cloud Computing.

Lisan siia Will Townsend kommentaari, kes on valdkonna kõrgelt hinnatud analüütik/ajakirjanik:
“*Wow, NVDA investing $1B in NOKIA is big news with the advancement of co-engineered AI-RAN solutions and more. *
I’ll stop short of speculating on their plans for 6G platforms given standards have not been defined yet, but clearly NVIDIA wants to play big in the cellular infrastructure space

1 Like

Direct Satellite-to-phone Cellular Market to Reach $43.3 Billion by 2034 Globally, at 32.7% CAGR: Allied Market Research

AST on endiselt positsioonil, et sellest turust suurim tükk haarata.

1 Like

Vodafone and AST SpaceMobile Announce New EU Satellite Constellation and Select Germany for European Sovereign Satellite Operations Centre

Vodafone+AST SatCo teeb järgmisi samme euroopas.
Euroopa oma programmid, mis alles paberi peal, on tähtaegadega 2030+

Ja järjekordselt on siin vastused küsimustele, miks Starlinkil selles d2d valdkonnas Euroopasse asja ei ole. Starlinki lahenduses andmetöötlus toimub satelliidi peal, st ei suuda garanteerida kanali kasutajatele andmete suveräänsust. Rääkimata poliitilisest riskist, mis Muskiga kaasas käib.

2 Likes

carlos

28. juuli

Börsiettevõtted ei saa käituda nii, et 25.07 saadavad FCC’le kinnituskirja, et saadavad hiljemalt aasta lõpuks täiendavad 20 satelliiti ja siis tegelt testivad 2 aastat vms

Kipub ikkagi sinnapoole, et järgmine aasta on testimise aasta ja launche eriti ei tule. Ammugi mitte 20.
Nagu näha siis börsifirma või mitte tuimalt valetada saavad kõik.

2 Likes

Njaa, hea tähelepanek. Kui ASTS lubadusi ei täida, võidakse litsents ka canceldada. Lisaks vaidlus pankrotivara üle

See case on closed, mida sa siin jagad.
Ainult FCC kinnitus on veel puudu, et võivad Ligado sagedusi kasutama hakata.

Paar täiendavat detaili - antud taotlus esitati ITU kaudu ning maht on täiendavad 96 satelliiti.
Kogu target konstellatsioon seega 248+96

St globaalsel skaalal lisatakse täiendavad kihid mahtude tõstmiseks ja MIMO saavutamiseks.
Ilmselt lõplik number ei ole paigas, sest kui on nõudlust, siis seda mahtu suurendatakse.
Umbes 2 aasta pärast hakkab AST rääkima järgmistest verstapostidest, milleks on 750 mbps per cell.