Kas muusika veel mängib? Ja kui, siis kaua veel?

Kuipalju neid aktsiaid tänapäeval ikka enam on, mis POLEKS hinnaga vähemalt topelt oma õiglast väärtust?
S&P keeldus mega IPO-de kiirkorras indeksisse lülitamisest:
(Bloomberg) – S&P Dow Jones Indices will keep its existing eligibility requirements for main benchmarks like the S&P 500 Index, rejecting proposals that would have made it faster for mega-cap companies such as Elon Musk’s SpaceX to gain rapid entry into the benchmark after going public.
vt. https://finance.yahoo.com/markets/stocks/articles/spacex-other-mega-ipos-denied-223529619.html
No problemo. Spacex ostab indeksiomaniku SPGI ära lihtsalt ja lisab ennast igasse indeksisse ![]()
Kas keegi teab milline pank/maakler võimaldaks ka eesti investoril SpaceX aktsiate ostu mahu soovi (allocation) avaldada enne avalikku kauplemist või peame ootama avalikku kauplemist ja turult 3x hinnaga ostma?
Mahu teema -
SpaceX is offering an unprecedented 30% retail allocation to individual investors in its anticipated IPO.
LHV vastus -
SpaceX-i IPO-s LHV kaudu kahjuks osaleda ei saa ning enne esimest kauplemispäeva ei ole võimalik ka ostusoovi esitada.
Küll aga peaks väärtpaberiga olema võimalik kaubelda esimesel kauplemispäeval, kui aktsia on börsil kauplemiseks avatud ja meie välispartneri kaudu kättesaadav. Sellisel juhul saate ostuorderi sisestada nii meie internetipangas kui ka Traderis.
Teil on ootus, et see saab olema koheselt maailma väärtuslikum ettevõte 5,6T-ga ?
Igaks juhuks vaadake ka seda, mis eelmise rahva aktsia META-ga juhtus esimese 6 kuuga. Ei arva, et juhtub sama, aga ei välistaks ka seda stsenaariumit.
Ohhoo, et siis sinu hinnangul on SpaceX IPO kolm korda alahinnatud? Kuidas sa sellise tulemuse said?
SEB-ist sain just vastuse, et nende kaudu ei saa ja nende teada ei saa keegi väljaspool USA neid osta/soovi avaldada.
JP76 & toonik - jumala savi kas turuhind on 1.3x, 3x või 30x see “3x” oli üks suvaline näide. Küsimus oli ostusoovi edastamise ja võimaliku aktsiamahu saamine fikseeritud hinnaga $135 enne avalikku kauplemist - ehk kas meil on üldse mingigi võimalus sellest osas saada.
UK huvilised saavad ka osta IPO-st. Aga ülal juttu sellest, et näit. Morningstar ei soovitagi IPO-st osta (isegi kui saaks) vaid turult kui kauplemine algab, ehk siis ootavad hinnalangust vist.
SWED-ist sain just vastuse, et nende kaudu ka ei saa, kuna see vaid USA turule (kohalikule turule).
AI ütleb, et SEB ei tea midagi. UK residendid saavad ka, läbi IBKR.
EU ja selle nõuetega ei hakka muidugi keegi jändama.
Fondid müüvad muid stokke, et SpaceX-i märkida.
Siin lihtsalt ja loogiliselt ära seletatud, miks SpaceX-i valuatsioon peaks 1,7 trilli olema. Võtmetermin selles arvutuses on “Elon Magic Multiple” ![]()
Ehk kui vaja, siis ettevõtete - aktsiate hindamine on imelihtne ja loogiline
![]()
SpaceX entered a cloud services agreement with Google for compute capacity, including ~110,000 NVIDIA GPUs, CPUs, memory, and related components.
Müüvad GOOGL-e 900M eest kuus arvutusvõimsust tulevasest oktoobrist, not bad…
Biljonid ja triljonid - nulle on nii palju, et biljardäridel lähevad numbrid sassi:
“Billionaire investor Ron Baron has placed a $1 billion order for SpaceX IPO shares and says he is not selling in his lifetime.
Baron, the founder and CEO of Baron Capital, laid out his case on a client call. His firm has put about $2 billion into SpaceX across 27 employee tender rounds since 2017, a position now worth roughly $15 billion after compounding at 54% per year.
He believes SpaceX, coming public at under $2 trillion, will reach $10 trillion to $30 trillion within 10 to 15 years and become the largest, most profitable company on the planet. People inside the company tell him he is lowballing it.
On Starlink alone, Baron projects 300 million subscribers and about $1 trillion in annual revenue within a decade, making it worth around $14 trillion on its own.”
300M subs on heal juhul 100B aastas
Ekstrapoleerime ja vähendame ühe nulli võrra neid väiteid :
“Within a decade, Starlink will be worth around $1.4 trillion on its own”
Eloni SpaceX sisse kuuluv xAI ei oska ise suur midagi oma andmekeskustega peale hakata. Rendib neid lihtsalt välja Anthropicule ja Googlile .
Tõsi küll, päris hea raha eest - mõlemalt miski 1miljard/kuus.
Aga noh, Googlil on oma huvid mängus, et IPO hästi läheks, neil miski 5-6%line arvestatav osalus SpaceX-s. Ehk hea IPO korral miski 90-120 miljardit dollarit osaluse väärtuseks.
vt.
xAI is looking more like a datacentre REIT than a frontier lab
Google rents SpaceX/AI supercomputers for $920M a month, ahead of IPO
Kas keegi teab, et kuidas saaks seda IPO-t märkida?
