Soovitage häid aktsiaid.

Kui keegi surmigavaid dividendilehmakesi kollektsioneerib, võib KMB-st pilgu üle lasta. Hetk tagasi kukkus alla $95. Kindlasti parem hind kui aasta tagasi. Reedel on div ex-day ka tulemas. Otsest põhjust sellele madalseisule nagu polegi. Pigem on lihtsalt hetkel kõik raha defensive stokkidest välja tõmmatud, et AI-sse panna, mis peaks panema mõistlikud inimesed küsima, kas poleks targem vastupidi talitada.

2 Likes

kas suurimad liikumised ei tehta mitte alati “uude” sektorisse trügides, mitte taasavastades vana…

tuul ja päike - olid…
nafta - oli
elektriautod - oli
AI - oli
defence - oli
space - no vist justkui tehti kah juba enne IPOt mönex ajax esimene laine ära …

miskit uut olx ikka tarvis…
kas filmide ideed tehakse suht alati teox ära?..

kas eksin palju, kui arvan et defence on muutumas commodityks - odavad masstooted, kus kasumimarginaal vast pigem siit edasi kahaneb kui töuseb…

oil on kah kaotanud usaldust, pigem toetab alternatiivlahendusi sõltumatuse ja stabiilsuse püüdluses…

kui kaalux nt robotid vs space siis vast siiski viimane (salapärasem ja kättesaavatum)… mis hea tooraine leiakx Kuult vöi Marsilt mis börsil elevust kuubis tekitaks?

maismaa söjad ei jöua enam oma kempluses kuhugi… kes haarab vöimu kosmoses, saab nö uue lähenemise ja üllatusmomendi… vhm mönex ajax… Elonil igths mingi mahamüüdav möte vast on, mis teda üritama paneb :slight_smile:

küs targematele… kui Elon tahab saada 75 miljardit ja AI tahab oma osa… mis selle köige tagatise moodustab, et ideed investeeritavuse due diligency läbiksid??

Nõus selle osaga, et hea aeg osa portust defensive sektoritesse kolida, kuid sellejaoks tundub mulle isiklikult KMB pikalt langenud käibe tõttu pisut liiga riskantne turnaround play. Võrdlevalt tundub PG märksa stabiilsem ja väiksema riskiga.

1 Like

Väga nõus, et PG on samuti heas hinnatsoonis ja nende payout ratio jätab rohkem hingamisruumi, aga KMB yield on siiski jupp maad parem (tõsi küll - PG on viimasel viiel aastal tõstnud divi kiiremas tempos). Kui nad on 92 aastat jutti dividendi maksnud ja viimased 54 aastat seda tõstnud, peaks olema viimane häda käes, et selline track history õhku lasta. Sellist häda ei paista küll kuskilt. Kenvue ost võib selle käibemure ka korda teha (kuigi vist natuke maksid üle selle eest).

Ma lisaks siia ühe nime veel - BMY - ja paneme need kolm siis joonele:

Procter & Gamble (PG) Kimberly-Clark (KMB) Bristol Myers Squibb (BMY)
Yield 3.08% 5.38% 4.30%
Consecutive Increase 70 Years 54 Years 19 Years
Payout Ratio ~63% ~79.8% ~72.0%
5 Year Growth Rate ~5.97% ~3.07% ~5.87%
7 Likes

Siin on ainest Investeerimisfestivali lavalaudadel esitamiseks.

20 Likes

… vanasti öpetati, sellex et saada miljonäriks, tuleb investeerida lennundusse 10 miljonit…

1000 ühikut tunnis teeb 16 ühikut minutis… keskmine tehing vöix olla isegi kiirem, seega… suht teostatav, vöi kuidas…

Väike NU long ~12

Mingid tüübid on väga enesekindlad, et see on 13+ mõne kuuga.

(enesekindlad=korralik klots callides teist päeva järjest)

2 Likes
3 Likes

Eks see enesekindlus tuli neil siis kui Bofa tegi downgrad-i Sell ja P.T 10.-

1 Like

Äkki puhkad jalga natukene oma joontega?!

3 Likes

Mulle silma jäänud Vonovia, VNA. Dividend korra aastas, hetke hinna juures u 6%. Dividendilt maksu maha ei lähe, mis muidu Saksamaal üsna suur. Payout ratio u 50-60%. Noh, laenu on neil palju küll ning vajab igaaastaselt üle rullimist kuid suurem osa peaks intressitõusude suhtes olema siiski fikseeritud. Ainult siis refinantseerimine läheb kallimaks iga aasta teatud väiksele osale.
Mis mõtted teil selle osas?
Saanud kõvasti peksa viimasel ajal ja mu arust veidi liiga palju…
Tegemist suurima elukondliku KV rentijaga Euroopas.

1 Like

Vonovia on päris huvitavas kohas praegu, endal ka vaatlusnimekirjas.
Ilmselt on surve hinnale intressikeskonnast ja tundub et pigem on intressid tõusmas kui langemas lähiajal. Võlga on palju, enamus fikseeritud.
Anlüütikud on pigem bullish, Goldman Sachs ostusoovitus, sihthind 34,30 eurot ja JP Morgan 34,50 eurot. Huvitav jah kui Saksa ettevõte maksab kapitali tagastust siis tulumaksu kinni ei peeta, kui dividende siis peetakse. Kui vaid teaks millal EKP lõpuks intresse langetab)

3 Likes

Jah, just, et intressimääradest sõltub palju, aga ei usuks, et intressimäärad ja inflatsioon nõnda suureks lähevad kui postcovid ja Ukraina sõja intensiivistumine. Veebruar 2026, enne Iraani konflikti oli euroala inflatsioon 1,9. Arvaks, et järgmine aasta hakatakse langetama - siinses maailmajaos ikka üldine majandus vajab seda tuge madalast intressist.

2 Likes

Paneme tänase flash crashi puhul need kolm jutuks olnud defensive stokki veelkord joonele ja lisame panic-mode päevatootluse rea:

PG +4.09%
KMB +6.28%
BMY +1,18%

9 Likes

Selle etapi läbimine on MRLNi jaoks väga oluline “derisk and business unlock event”.
Mingi aeg kulub ka testimisele, aga teekond C-130J lennupargi integreerimisele on avatud.
Ärimudel on 3m integratsiooni eest ja 2m aastas iga paigalduse pealt kuni lennuki eluea lõpuni.
“Recurring revenue SaaS” mudelina valmis toode füüsilise AI maailmas.

Ma lisasin reedel allpool 9 taset.

2 Likes

Ostsin poolega sellest müügist tulnud rahaga RDW-d just $15,04 pealt tagasi.

2 Likes

Kas pole liiga vara, arglikuna ootaks kukkumist 12,5-ni. Eks näeb, kui enne nii kasumlik diil -ei venitaks samuti kummi.

Selleks ma jätsingi teise poole müügirahast alles. :wink:

Ostsin ka just nipet näpet, NOK, NVDA, GLW, stopid ikka lähedal, kui spy ikkagi siit täna alla 720 vajub

3 Likes

Mina tulin täna oma “vana armastuse” SMCI juurde tagasi ja just sai kasum sisse kasseeritud.

1 Like