Reformierakond

Milleks laskuda numbrimaagiasse?

3 Likes

Kui kõigi poolt palavalt austatud rahandusminister samasuguse plärtsuva taktikaga jätkab, siis on tal lootust kunagi Eesti Ekspressi kaanepoisiks saada. Ratta-Jürkast tehti “ümmarguste vastuste ratas”, ligist tehakse siis “klähvivate vastuste valimisvoor” vms.
rahandusminister arvab et parteikaaslaste soov Eleringi võrgutasu piirata on populism

Ligi sõnul põhjendas Elering oma teates ära, miks on vaja võrgutasu tõsta ja miks just sellisel määral. Samuti ei ole Ligi sõnul hinnatõus tarbijale kuigi suur.

"Need on täiesti kopikad. Vabandust, kõik vaesed inimesed, see on väga tühine osa kõigist arvetest ja rääkimata pere eelarvetest. [Elering] on seda ka avanud seal. Hea küll, nad räägivad keskmisest perest ja nii edasi, ja vaestel on raskem, nii ongi, ja vaestele tulebki toetust maksta, aga me läheme võrku lihtsalt ruineerima praegu sellise üldise investeerimispiiranguga.

Viimased aastad on peaaegu kogu ülekandevõrk ümber ehitatud desünkroniseerimise projekti raames ja 75% EU rahadega mida on söögi alla ja peale korratud ja mingit vajadust veel tohutus koguses investeerida ei ole või vähemalt ei peaks see tarbija rahakotist käima kui mingeid EU roheutoopiaid tahetakse aretada.

Käisin kaemas, kui hirmsasti sellel rahapuuduses ägaval Eleringil asjad siis on:

Elering

…lausa nii hullusti, et riik on viimase 8 aasta jooksul selle €169,1M suurusest puhaskasumist saanud €138,5M dividendidena välja võtta. Arvestades, et riigi viimase aasta dividendisoov on olnud 4,3M suurem, kui puhaskasum, eks siis tuleb jah hakata dividendidele uut katteallikat otsima.

22 Likes

Ligi “kopikate” väärtuse saab igaüks hõlpsalt ise välja arvutada, kui avab oma elektriarve ja teeb paar lihtsat tehet, võttes arvesse, et Eleringi noos kogu võrgutasudest on ca 32%. Eleringi soovitud 37,6% tõusu puhul oleks näiteks minu viimane elektri koondarve kujunenud kokkuvõttes 7% suuremaks.

Kodutarbijatele 20 eurot siit, 20 eurot sealt, lisaks üleüldine kaasnev hinnatõus. Sisuliselt võib selle riigi varsti ära lõpetada, kuna konkurentsivõimest ei jää midagi alles.

3 Likes

Elektriga on see pull, et selle hind sisaldub lisaks sinu enda tarbitud kogusele ka kõigis teenustes ja kaupades mida sa ostad või tarbid. Öelda, et ainult 20€ suureneb sinu elektriarve on sisult õige aga ainult promill kogu tõest. Toit, tarbeesemed, teenused, kõik lähevad kallimaks - sisuliselt võid elektri kallinemise % kogu oma kulutustele keskmiselt otsa liita kui su rahaline seis seda võimaldab aga kui ei võimalda siis pead millestki loobuma.

7 Likes

3 Likes

Seda, et PPP poolt mulle kui valijale otse näkku öeldi, et ma olla haugi mäluga ja vahet pole mida mulle lubada, kuna sügiseks on nagunii meelest ära läinud - luban, et ei unusta kunagi. Ei seda kes ütles, ega mis parteisse mees kuulus, kui ütles. Võite kindlad olla!

10 Likes

PPP nägu ei lähe kellegil meelest, sest nii idiootse mõttemaailmaga tühisused on erakordsed tegelased

3 Likes

To: sti24.
Ei teagi kas partei tankistil saab üldse oma mõttemaailma olla?
Kui Yury Ratas oli linnapea, kas tal oli siis oma mõttemaailm või oli tal Käärkäe mõttemaailm? Ta oli ju nagu abivahend kus Käärkäsi ise sai samal ajal istuda ministritoolil ja linnapea toolil.

2 Likes

Tuleb välja, et kohalik omavalitsus, käesoleval juhul Tartu linn on hakanud ehitama Tallinn-Tartu maanteed.

Aga tõsiselt rääkides siis selliste asjade lubamine KOV valimistel, näitab et oma valijat ei peeta just kõige teravamaks pliiatsiks.

Varjumiskohti on Tartu linnal olnud võimalik ehitada juba vähemalt 3,5 aastat. Selleks ei peaks küll valimisi ootama. Samas päris pommivarjendeid ei tule ikkagi.

Klaas aga on hea näide, miks tuleks juhte teatud aja tagant vahetada. Kui jääb liiga kauaks, toimub stagnatsioon, ei suudeta visiooni luua ja eesmärke seada, muututakse mugavaks.

3 Likes

nöus… kui vaatad suhtarve, et keskmiselt on olnud ärikasumist 60% dividendiootus, ja ärikasum on selges vähenemises ning investeeringuvajadus olulises kasvus, siis… on ju ilmne et kasumlikkust tuleb parandada… ameerika süsteem, omanik ütleb et köigepealt minu tuluootus, siis edasi vaata ise kuidas, ag kasum olgu laual… sellex on vaja investeeringuid… ja olemegi seal kus nüüd… niigi tuli 2022 a suu puhtaks pühkida, nagu näed… sellest ajast saadik köht tühi…

Toome välja ka viimased ühe nädala tulemused (valim 1000), kuna need erinevad kohati märkimisväärselt viimase nelja nädala tulemustest (valim 4001). Viimase nädala tulemuste põhjal toetab Isamaad 31,5%, Keskerakonda 18,6%, EKRE-t 16,1%, SDE-d 10,7%, Reformierakonda 10,4% ning Parempoolseid 6%.

6 Likes

tglt olx möistlik teha küsitlusi mitte kes lubab paremaid soodustusi e. äraostetavust, vaid kes lubab ebamöistlike kulutuste kaotamist, et vähemate rahadega toime tulla… kui seni hinnati selles osas tulemuslikumaks Parempoolseid, siis 6% toetust näitab et olukord pigem läheb hullemax kui et paraneb

1 Like

Mis paneb arvama, et seekord läheb kõik teisiti?

2 Likes

See muinasjutt, et PPP ei tea Keko ülemakstud hangetest või Keskerakonna soovitud alternatiivse trammimarsruudi analüüsist midagi, sa nüüd läbi. Enne valimisi on Reformierakonnast saanud uus Keskerakond, kes kulutab maksumaksja raha enda, mitte avalikes huvides.

6 Likes

Nii mõttetult ei ole vist isegi Keskerakond raha põlema pannud kui igasugu kartulijagamised ja seesugused kampaaniad välja arvata. On jah ehitatud, istutatud ja teid asfalteeritud just kenasti valimiseelseteks aegadeks ja nii, aga üldiselt see mida on ehitatud ja rajatud on ikkagi avalikkusele pigem hüve toonud, mitte pole olnud mõttetu raiskamine. Ja ei ole vist tihti juhtunud et see rajatu on olnud puht populistlikel põhjustel 5 korda üle makstud?

4 Likes

See rattabisness paistab kellegile olema üks uskumatult tulus bisness.

1 Like

Mismõttes mõttetult? Mind igaljuhul ei veena argument, et kui turg ütleb kümpa aga ma sooviks kiiremini siis 50. No ei veena ja see, et valimisteks nagu pühitseb abinõu ikka ei vea välja. Kõik on suitsukas ja selline kaup nagu haiseb pigem räigelt.
Kui keegi teadmatusest ostab turult midagi ja hiljem tuleb välja, et tegelik turuhind oleks 5x madalam siis on mõttetult põlema pandud aga eelnev on ju vastupidi, see pole mõttetu see on pigem nagu kuritegelik kasulik kaup kellelegi. Rasvased näpud. Mingi pingi värk?

7 Likes