Reformierakond

Ossi intrvjuust err-ile tuli välja, et kui teda umbusaldatakse siis ref+kesk häältega võidakse PPP määrata linnapea asendajaks, nagu Madle Lippus oli kui Kõlvartit umbusladatri. Täitsa naljakas olukord, huvitav kas ref+kesk kasutavad seda kättemaksuks selle eest, et Oss neid eemaldas.

Kuna kesikud+reffid saavad linna volikogus häälteenamuse kokku, siis on tegu koalitsiooniga ja nende vaba valik, keda nad uueks linnapeaks (kasvõi ajutiseks) valivad ja mis uued abilinnapead paika pannakse.
Isegi siis kui reff ametlikult avalikult teatab, et ta on linnas opositsioonis, siis kesikute poolt kooskõlastatud hääletamine volikogus, koos reffidega, tekitab uue koalitsiooni. Ainus lüli, paljude lülide seast, mis osutus nõrgaks, on sõõrukas.

Kas reffi partei lihtliikmed ja reffi valijad sellise eijajökuli alla neelavad, on teine muinasjutt.

Pressikal Sõõrut pahandasid kõige rohkem kuulujutud ja sellepärast ei hakka linnapeaks. Küll on ikka lihtne vennikest rajalt maha saada, jutud käima ja püss lendab nurka.

2 Likes

Michal Kõlvart ilmus jälle just telekaamerate ette, suured sarvraamidega prillid ninal, ja räägib ikka veel, et kogu massiivse tüli “põhjus” olevat olnud lasteadade kohatasu kaotamine. Ja kui see lasteaia-asi oleks kohe alguses ära “lahendatud”, poleks mitte mingit tüli olnud.

Kusjuures nad seal teavad ise ka, et keegi seda ei usu mida nad suust välja ajavad.

10 Likes

Valitsus teatas täna, et annab kunagises Patarei vangla hoones instituudile üle ruumid hoonete ja rajatistega ning projekti järgmise faasi ära tegemiseks teeb riik kaks miljonit eurot investeeringuid. Ühtlasi leiab riik raha, et luua hoonesse kommunismi ja imperialismi kuritegude teadmuskeskus.

1 Like

kuradi humoristid tõesti … nüüd kui asjad on väga sügaval anuusis, tuuakse raskekahurvägi välja, kes teatab sirge näoga, et mina ei tea tallinna asjadest midagi, mul on olnud palju reisimist ja üldse ma olin paugu otsas, kui puu käis. peavad need michalid ja pillakud inimesi tõesti nii lammasteks, kes nii nagla kelbase ka usaldavalt kaasa noogutades alla neelavad? ükskõik kui orav peast olla, saab ju iga 24 kromosoomiga varustatud imetaja aru, et pärtel ei soleerinud ja tõmmelnud siin erakonna tallinna piirkonna reitingute pärast ise, vaid otsused tulid toompealt ja endla tänavalt. mängiti ennast sundviskesse, otsustajate ringist välja, otse varaste erakonna käpa alla … nüüd ennast täis lasknuna opositsiooni minna on võimalik, et tõesti selles seisus parim otsus. aga kogu see viimaste nädalate protsess, ja eriti tänane michali intervjuu on nagu mingit kuradi komöödiasugemetega ida-saksa pornot vaataks )

võibolla kõlgutas sõõrumaa pendlit, aga pigem sai isegi tema oma uhhuulase peaga aru, et on kõlvartil nii lühikese rihma otsas, et midagi otsustada, ega kedagi palgata, ega mingilgi moel saavutustega särada või tehinguid teostada enne valimisi ei saa, iga liigutus nõuab miša dobrood … ja loobus. enne jõudis veel kodanikele öelda autoriteetsele linnapeale sobilikud, arukad ja üheselt mõistetavad sõnad: *„Kahtlus on sisemine peegeldus, mis ilmub just siis, kui kogu hingest midagi soovid. Päris elu libiseb vaikselt eemale elust, mida juhime – või arvame end juhtivat. Suur piir jookseb meist igaühest läbi. Ega me keegi ei tea, miks me teeme, mida teeme,“

8 Likes

Balta maaliinide pesa likvideerimine, puhas kv projekt )))

1 Like

moodsas keeles vist gaslighting.

keegi ammu kirjutas, et probleem ei ole kohatasudes, vaid mingites piirkondades üleüldse kohtade olemasolus.
ja igasugused kommunismi edendamisel jaotub ka see hetkel olemasolev ressurss ebatõhusalt. tüüpilised plaanimajanduse hädad.

1 Like

Ega eraomanik siis targem pole.

Osula müüs ise oma bussijaama kõrval oleva suure parkimisala ära ja siis hakkas kiunuma kui krundi uus omanik sinna suure maja tahtis peale ehitada ja bussidel kahe sõidu vahel enam kuskile parkida pole… Kes käskis müüa ?

Kesklinnas niisugused alad mingite ühissõidukite parkimiseks ( ehk üldiseks hüvanguks ) ei jää, ei jäänud ka Tartus ju. Kesklinna bussijaama suur krunt otse jõe kalda ja Turu tänava vahel , kus bussid kahe sõidu vahel parkisid ja ka bussijuhid said oma puhkepausi teha, pandi hakkama nagu naksti. Nüüd nad siis tossutavad läbi linna kuhugi Ringteele või krt teab kuhu, kui neil kahe sõidu vahel aega jääb, reisijail on aga surematu asutus, mida rahvas kutsub Pläsku sigalaks

Magusad krundid lähevad nii ehk naa ärikatele kui mitte ühe, siis järgmise linnaviletsuse ajal.

Kui eks buss ongi mingi vaeste sõiduriist, vaesed ja nende sõiduriistad peavad Eestist kaduma. Viie rikkama hulka !
Rikas sõidab Feil Peldiku kiirrongiga Häädemeestele või hädakorral Ford -150ga , millel haagissuvila või paat taga veeremas…

3 Likes

Pääminister arvab et Tallinnas toimuv on retakate erakonna valijate jaoks üsna klaar tulemus

Ja täitsa klaar on ka küsimusele järgnev vastus.
K: Olete siin pressikonverentsil täna mitu korda rääkinud, et õigeid asju tuleb teha õigesti. Mida see tähendab? Mis on antud kontekstis õige asi ja mida on valesti tehtud?
V:Kui ma ütlen, et õiget asja tuleb teha õigesti, siis ma mõtlen seda, et kui sa tahad linnajuhtimist paremaks teha ja kui sa lähed seda tegema, siis tuleb teha seda viisil, kui sul on inimeste mõistmine ja toetus. Nendele plaanidele, et sul on rohkem eksperte, vähem poliitilist vorstikauplemist linnajuhtimise apoliitilisel tasandil - nendele ideedele on ju ka avalikkuses toetust. Ma eile, kui olin esimest päeva (Eestis) tagasi, kohtusin hulga ettevõtjatega, kes ütlesid, et näiteks Tallinnas oleks võimalik kodusid - korterihind on ju suur teema - saada oluliselt odavamalt (500-1000 eurot ruutmeetri eest odavamalt), kui Tallinnas asjad kiiremini käiksid. Väga konkreetne asi ja selles loodetakse Urmase (Sõõrumaa) peale, kellel on see kogemus. Seda ma mõtlen, kui ütlen, et õiget asja tuleks teha õigesti.

Ümmarguste vastuste ratta-jürka on saanud endale täitsa väärilise järglase. Kuradi klounikari.

7 Likes

IT alal on selle nimi “valideerimine ja verifitseerimine”. Kas tarkvara teeb ikka õiget asja ja kas ta teeb seda õigesti. Tarkvara maailmas tegeleb sellega “kolmas sõltumatu osapool” – automaattestid ja testija. Poliitka maailmas käib enamasti nii, et hinnagu “tegime õiget asja ja seejuures õigesti”, annab poliitik ISE. Ja kui nt. küsitlused annavad teistsuguse tagasiside, siis kirjutab poliitik seitungis, et rahvas on loll ja ei oskagi verifitseerida ja valideerida ja nende metoodika ei kõlba ka koera hänna allagi. Kord 4 aasta takka toimuval “code reviewil” või siis “arenguvestlusel” võidakse Poliitkule küll hinnang anda, aga paraku ei mäleta testijad (rahvas) selleks ajaks kõikide Projektide kõiki Detaile.
Tegelikult võiks meil olla üks korralik kobarkäkk.ee portaal, kuhu saaks iga poliitiku taha nimeliselt üles tähendada kõik kobarkäkid, kuhu poliitk committis-pushis ja ühtlasi kes “merge requesti” ära aktsepteeris ja järjekordse “beetaga laivi” ja “küll lõppkasutaja testib” korraldas.
Nii mälu värskendamiseks endale ja teistele.
Veebin33gerdamine pole päris minu ala, muidu võiks ära teha. Paraku minu tehtud “portaaliga” tuleks läbi API callide suhelda ja see liides ei ole just kõige lõppkasutajasõbralikum.

2 Likes

On siin midagi siis keerulist, väikeparteid, kellel volikogus mandaategi pole , märatsevad, täidavad oma lemmikärimeeste tellimusi elanikkonna arvelt, ebamõistlikult. Veel intrigeerivad koos eesti riigi stabiilsuse kõigutamiseks. Saavad jalaga. Ja ennäe , kohe ukse taga, valmis uueks koalitsiooniks…

Mis moodi saavad need väikeparteid täita ärimeeste tellimusi, kui neil pole volikogus mandaatigi?

2 Likes

ajakirjanike töö
aga valvekoertest on ketikoerad tehtud ja kogu selle asja võib kokku võtta ühe lausega
“Rahvas väärib oma kuningat”

1 Like

Kas Sõõrule võis saada saatuslikuks oopis see, et ta tahtis kõik poliitikud valitsusest välja jätta?

1 Like

att.9C7qPj_0MEOGsGn63Q0FDA7oEFRIukRCeJuNkcwm0VU

Pole just paha diil Sõõrukale.

9 Likes

ah et polnudki linnapea kohta ja neid abilinnapea omasid, kuigi volikogus paar mandaadikest. Eks ikka Reformierakonna armust, kelle mandaadid on.

kindel, et see diil on tingimuslik, “riik” alles siis otsustab kui eelnevalt on täidetud tingimus, toetada reformierakonda valimiste propaganda läbiviimisel nii mitme saja tuhande võibolla isegi miljoni euroga

2 Likes

Varastada tuleb suurelt. Tassid kohvimasina koju - saad kriminaalsüüdistuse. Teed diili 9+2 miljoni saamiseks/varastamiseks - pakutakse linnapea kohta mida ei peagi võtma kui diil tehtud.

7 Likes

Üldisemalt arvan, et meil on riigis palju olulisemaid lahendamist vajavaid asju, kui rajada kommunismi ja imperialismi kuritegude teadmuskeskus. Kui aga “ämma kapist” erakonnale mõni suurem summa leitakse, siis võib oravatele tunduda täitsa hea mõttena võtta püsikulud käes ägavale riigile uusi püsikulusid. Lisaks üürile lisanduvad veel kommunaal- ja tööjõukulud. Tulu poolel piletitulu aga kui suur see olema saab, ei oska ennustada.

Julgeks päris tugevat mürki võtta, et peale 10 aastat tehakse uus 10 aastane leping. 5000 m2 pinna ümber kolimine on väga tülikas.

Lisaks on Sõõrumaal nüüd pangast hoopis lihtsam ülejäänud osale rahastust saada. Veel aprillis oli ta valmis kompleksi müüma, sest ilmselgelt oli rahastusega probleeme. Üks kingitus riigilt ja olukord on kardinaalselt erinev.

12 Likes