Olukorras, kus meil on endal selline hulk võimekusi katmata, on võimalused võrdlemisi piiratud.
Laskemoon, mille tähtaeg hakkab läbi saama - loomulikult. Kõige ülejäänuga on asi juba kahtlasem, sest see, mille ära anname, tuleb kiiresti asendada ja tarneajad on [sobimatu sõnakasutus].
Krossil oli ühes raamatus enne-Liivi-sõja-alguse olukorra kohta lause ”näitas moskoviitidele tagumikku, ise teades, et plekkpüksid on paranduses ja ta nad sealt alles kolme aasta pärast kätte saab”. Ebk, ühesõnaga, kõik senised otsused on tehtud vastavalt riskihinnangutele, mis ütlevad, et asenduse saame kätte enne kui seda kriitiliselt vaja läheb.
Nii palju kui mina aru olen saanud, siis antud on ikka seda, mida saab anda. Seda on Herem korduvalt kinnitanud. Kaitsevõimet on parandatud ja parandatkse edasi aga üksi ei saaks me hakkama niikuinii.
Natuke üldisem küsimus. Kas parem on see, et meie võimekust kasutatakse Ukrainas või Eestis?
Täiesti õige küsimus. Kui kasutatakse seal, siis ehk pole endal vajagi. Vähemalt on vajadus väiksem. Kõik abistavad riigid on rumalad, et nõrgestavad enda kaitsevõimet läbi Ukrainale abi andmise.
Reformierakond on ikka tundmatuseni muutunud. Kui Kaja Kallas oma maksutõusude ja paljude kompromisside kõrval suutis Kalle Laaneti tehtud sigaduse tõttu ametist vabastada ning eestikeelse hariduse küsimuses põhimõtteliseks jääda ja Keski valitsusest välja visata, siis Michali Reformierakond on Dumas sõnadega “kardinali vari”.
Ei mingeid põhimõtteid, järjepidevust, usaldust ega vastutustunnet. On vaid erakonda eristada püüdvad dogmad (nt niigi vähendatud lasteaia kohatasu kaotamine, raha kinkimine pensionäridele nn aktiivsuskonto kaudu, maksuküüru kaotamine), mille läbisurumise ohvriks tuuakse kõik muu.
“Meie Kaja” on üleüldse süüdi selles, et venemaa Krimmi ja Donbassi idapoolse osa ära vallutas aastal 2014. Kui teoreetiliselt arutleda t-ibla-kommentaator Rinxi moodi, jõuame sellele järeldusele.
mul jäi praegu ekspressi artiklit lugedes grillvorst kurku kinni … kaks varianti: kas jüristo keeras oma uuringuga reformierakonnale käru või on reformierakonna valijate uus põlvkond sotsid
edit: okei, seal anti ainult viie vahel valida, aga … mis mõttes pere? mis mõttes ossinovski?
See on jälle osa pähe õpitud jutustusest, kuidas meil on ühine vaenlane. Äärmuslikult võiks see isegi olla ebahumaanselt p3rversne, rääkida ukrainlastest rindel hukkunutest, kui neist kes sõdivad meie eest. (sõdivad nad ainult oma riigi ja vabaduse eest). Mõtle ikka natuke sügavamalt mida see sisult tähendab. Killi 3 t1blat, samal ajal kukub üks oma, aga see on selleks, et eestlane oleks puutumata. Sellise moraalse kõnega võiks küll ukrainlasi rindel ergutada.
Senini, kui me pole sõjas, on see ikka rõlge.
Teiseks, NATO riigina on pea olematu, et meid rünnataks.
Abi andmine on elementaarne. Aga sellest võiks igasugu isiklikud karjääri plaanid välja jätta, mitte rakendada seda poliit tehnoloogilistesse strateegiatesse, olla siiras ja aus.
Aga kui see nii rõlge ebaõiglus on, et ukrainlane sind kaitseb, mida sa siin veel mökutad? Miks sa juba Ukraina rindel abiks pole? Palju eestlasi ongi. Mitmed elugi jätnud. Saad koha peal otse näost näkku ukrainlastele seda teooriat tutvustada, et ega neil tibladega mingit vahet olegi.
A no keda me petame - ei lähe sa kuhugi. Ei lähe ka siis, kui Venemaa sõjamasin siia jõuab. Lidud esimese mobilisatsioonijutu peale tagasi vaatamata vastassuunas minema ja ootad, et meie ja siia appi tulnud ukrainlased Venemaa su järgmisest redukohast eemal hoiavad. Kui minema pääsemisega joppab, redutad kuskil pagulasena, julgemata nina välja pista sest su kohapealsed mõttekaaslastelt on “oma peaga mõeldes” järeldusele jõudnud, et eestlane/venelane - üks NSVL kõik - vahet pole. Kui aga ei joppa, ajad esimest venelast nähes käpad püsti (sest see on ju rõlgelt ebaõigalne, et sa teiste eest sõdima pead) ja lõpetad kastreerituna tiblade sõjavangis.
Vähemalt Ukrainas surma saades saab eestlane niiviisi kuulsaks ja seda eestlast niipea ei unustata ei siin ega ka Ukrainas.
Elu on küll küüniline, aga nii mõnigi on nõuks kuulsuse nimel maksma oma eluga.
Tead mis küüniline on Pealik, see et sa sellise tiraadi reffide teema alla panid. Just see punt on esimesena Eestist kadunud prillidega seltsimehega eesotsas…Ja me ei tea veel kummale poole nad lendavad , sest osa neist ehitab oma pesasi Eesti ida poolsesse otsa…Ja oma transa firma on neil ka veel …
Vaadates, mis üks teatav seltskond Tallinnas korraldab, siis ma ei imestaks, kui mõni annaks Eesti riigi oblastikuberneri koha eest ära venelastele. Peaasi, et saaks võimul olla.
Ma olen tsetseenide kesklel elanud. Peaaegu isegi keele selgeks mingil määral saanud, mõni kuu oleks veel vaja läinud. Nende suhtumine ja põhimõtted on ikka midagi täiesti muud kui eestlastel, ukrainlastel või venelastel ))) Ärge arvake, et nad ootavad kohe momenti, kuidas sulle nuga kõri peale panna, see on täielik jama ))) Noh, muidugi sõltub inimesest ))) Mingitel pühjustel sattus sinna seltskonda ca 3 eestlast, kellest siis 2 hakkasid 3ndat nö terroriseerima. Üks kõige vanem rsetseen tuli minu juurde ja küsis, Mida sinu kaasmaalased teevad? Me mõlemad oleme väiksed rahvad. Ma näitasin käega üle kõri, kui võimalus on ja nad teie omasid puudutavad, siis nende kahega tehke, mis tahate. Mina vahele ei tule ja teie suhtes pretensioone ei oma. Üks neist kindlalt enam ei ela, aga seda ei teinud tsetseenid, vaid omad. See kõik oli väga ammu…
Vilja Kiisler kirjutab päevalehes, kuidas PPP alandati
Mo meelest polnud see nüüd küll alandamine, et toimus pere"heitmine"- ise ta meeleheitlikult kippus sinna linnaviletsuse etteotsa. Igal oinal on kord oma mihklipäev.