kiskjate vastu on inimestel tulirelvad…
Ei olnudki nii väga pikk kolistamine, ehkki rong oli mitte just väga mugav DR1
Algul kui Tallinn- Pärnu -Riia rong avati, oli kõrgete rauteeülemuste nõudmine, et 5 tunniga Tallinnast Riiga. Kuid selleks pidi Riias sõitma väga ohtlikult suure kiirusega oma 100 km tunnis suures linnas, sireen kogu aeg huilgamas . Vedurijuhid olid väga pahased ja nõudsid, et suures linnas nii kiiresti sõita ikka ei tohi. Siis tehti graafik lõdvemaks ja Riiga sai 5 h 30 minutiga.
Isegi see sõit oli DR istmetel jaoks paras katsumus ja vahepeal olid seal ka puuistmetega Ungari D1 rongid veel, millega isaegi Tallinnast Tartu oli raske katsumus tagumikule
Kuid kiiremini sai ikka kui praegu Valga kaudu
Kes tahtis mugavalt Tallinnast Riiga sõita, sõitis ikka Tšaikaga.
Lennukiistmed, magamisvagunid, restoran …
Kuid Pärnust see läbi muidugi ei läinud ja pilet oli kallim
Tšaika oli tore liiklusvahend. Väljus hommikul vara ja oli loengute alguseks Tartus.
Praegu riigikogus lugemisel oleva seaduseelnõu järgi on ka varsti keskkonnainspektor hambuni relvastatud…
Alates 2030. aastast väljastatakse ehituslubasid ainult 15 km Häädemeestelt metsa sisse tulevase RB raudteejaama lähedusse?
Järgmised 10 aastat, kuniks RB valmis saab, peavad uusasunikud kasutama asendusbussi. Isiklikud autod on keelatud.
Kui seda kuhugi kirjutada, siis ilmselt usutaks, kuna praegune suund nende kohustuslike RB metsasiseste bussiliinide ja 6-pere ridaelamuasulatega kõlab nagu alguse tegemine.
no nii
Rail Balticu konkreetselt kehandi veolepingud, kus on kümned ettevõtted seotud, siin tehti mulle näidisarvutusi, kus öeldi, et seal polnud isegi teoreetilisi šansse, et need ettevõtted suudavad ära teha. On kaks varianti, et kas midagi muutub või need ettevõtted lähevad pankrotti," märkis Sutter
Kellelegi jäätakse maksmata - ka fiedena töötavatele juhtidele vms.
RB - ametnik Salomets on ikka väga võõras infoväljas või max kasuahnitseja, kellel on trumm läinud ja nüüd murrab pulki. Näib, et Ragnar Kond kõrvaltvaatajana mõistab asju paremini…
kanalitunnel läks ka kaks korda üle tähtaja-
kui sul on mingid hujjartest lätlased vahel siis sa peadki sellega arvestama.
Siin pool piiri on jälle äärmiselt lihtsameelsed ametnikud ja poliitikud, kes vaatamata reaalsele olukorrale keelduvad endiselt tunnistamast, et aastal 2030 saab parimal juhul Iklasse, mitte Riiga.
On aasta 2029 detsember. Riiast Eesti poole pole kilomeetritki raudteed ehitatud aga nii Salumets kui ka Michal kinnitavad, et neil on pilet olemas ja kavatsevad 2030 aastal rongiga Riiga sõita.
Asendusbuss viib.
Unes nägin, et RB Eesti kontoris paugutati šampanjaga kui lätlased tähtaja olulisest nihkumisest teatasid. 2035 öeldakse aga intervjuus: “Meie ei hilinenud, me lihtsalt lükkasime ka edasi, sest enne lätlasi polnud vajadust valmis saada”.
Veelkord - unes nägin. Kõik kokkulangevused möödunud või tulevaste sündmuste, isikute, ütelustega on puhtjuhuslikud.
See on surnult sündinud projekt, mille ainus põhjendus on alati olnud : Euroopast saab palju tasuta raha, me peame selle raha krabama endale ja midagi vusserdama valmis, kas meil on seda vaja või mitte
Selle juurde käisid muidugi ka luulud Helsinki - Tallinna tunnelist, vaimuhaiguse räige kevadine ägenemine, mis senini pole maha rahunenud … Sest seda luulu tiritakse aina uuesti lagedale kui linnapead kaotavad pea ja hakkavad mingit jampsi pläustima
Kui juba Tallinn- Helsinki raudtee, siis miks see Vesterbacka hädine muti metroo, miks mitte lausa tehissaartele toetuv hiigelsild ? Raudtee alumisel korrusel ja maantee ülemisel !
Kui sul juba käivad luulud peal, las need olla siis suurejoonelised ja võimsad.
Teeme ära … kui ainult raha saaks. Peab muidugi tasuta teiste inimeste raha olema, ise ei jõua iial seda teenida ja ei viitsi kah
Ma ka küsisin PB kontorist endale piletit, ei tulnud mingit vastust, hea meelega ostaks, raamiks seinale ja jääks “lolluse suveniiriks”
Kas keegi on viitsinud välja arvutada, kui palju dotatsioon tuleb Pärnust lõunasse jääva trassilõigu iga pileti kohta?
Ma nokitsesin lõunapausi mõttes veidike aias ja mõtlesin Tesla FSD peale, mis on ka nüüd Eestis saadaval - RB on ärilise projektina igas mõttes surnud.
Ja siis veel see, et Parempoolsed on väga tugevad RB toetajad, mis on imelik arvestades nende Tallinna tasuta ühistranspordi vastasust. Rail Häädemeeste Mets puhul saab piletitulu osakaal olema veelgi suurusjärkudes väiksem kui praegu Tallinna tasuta ühistranspordi puhul.
Peatus pole isegi Häädemeestes, vaid kuskil 10+km eemal metsas, Urissaares.
Ehk maksumaksjale tuleb siit sigakallis kohalik regionaalne seenerong Urissaareni.
Siis saab Orissaare seenelisest Urissaare seeneline ![]()
Eesti ei peaks täna enam keskenduma nii palju sellele, et kas ehitada Urissaareni või Pärnuni, pigem tuleb keskenduda sellele, et ise saaksime oma(d) asja(d) tehtud ning et EL tõmbaks lätlased niimoodi liistule, et kogu nende taristuehituse tähelepanu suundub 100% Riiast põhjapoolsele suunale! nt. et lätlastele antakse euroraha ainult põhja suuna ehitustegevusele, kuni see on lõpetatud/valmimas.
ps.
võin ju eksida aga minuarust on tehti nii Eestis kui ka võimalik et kogu baltikumis selline trassivalik sellepärast, et see kitsaröötmeline raudtee ei mõjutaks miskit moodi idasuunas olevat laiarööpmelist ehk säiluks taristu idasuunas ning lisanduks lääne suunas nö. euroopa mõõtmetele vastav täiendav liin. üritati minna nö. topelt win-win lahendusele …
kahjuks osutus see ülipalju kallimaks ning ajakulukamaks ning lõpptulemusena ilmselt valeks valikuks! ehk tüüpiliseks poliitprojektiks - ideed ja mõtted on üllad ning roosamannalised, kahjuks teostus/reaalsus kesiselt ülikulukas, megaaeglane ja kaheldava lõppväärtusega ning alakasutatav/üledimensioneeritud.
ma arvan, et kui see siiski saaks valmis ja kasvõi ühe rööpapaariga, siis ta parandaks märkimisväärselt transportimisvõimalusi ning nende nn. autoga magamisvagunitega oleks tegelikult päris mõnus läände tuuritama rallida → õhtul Tallinnas rongile ja peale hommikusööki lõuna/lääne Poolas või kesk-euroopas maanteele vurada poleks ju üldse paha mõte. või ilma auto ja lennukita a’la Berliini või mujale keskeuroopasse linnareisule minna.
Ja see pole isegi see Urissaare, kus kantrifestival toimub (et oleks vähemalt üks põhjus, miks just seal rongilt maha tulla).
