Raulir, seda Ikla raudteed ei kasutatud Riiga sõitimiseks. Samuti ei ehitatud seda raudteed mitte kunagi laiarööpmeliseks.
Teatud lühikesel perioodil oli see võimalik. (1946 - 1975)
Lisaks oli ilma Valgast läbi minemata võimalik ka Mõisaküla kaudu Tallinn-Pärnu-Riia sõita kuni 1992.
Tallinn- Pärnu - Mõisaküla-Riia kindlasti kuskil Valgas kokku ei saanud, see Mõisaküla- Limbaži kaudu läks natike ringi, kuid märksa väiksem ring kui Tartu ja Valga kaudu
mõisaküla raudtee
Praegu meil on olemas
Lelle - Pärnu lõik ( remontimata, kuid tee on olemas ) ja Lätil olemas Riia-Skulte lõik, (täiesti sõidetav, 17 Läti elektrirongi sõidab edasi-tagasi ) päevas.
Puudu on vaid Pärnu - Skulte lõik, mis oleks tõesti mõistlik ehitada mööda mereranda jättes Kilingi-Nõmme ja Limbaži kõrvale, pole nii suured asulad.
Eestil on vaja Pärnu raudteeühendust Tallinnaga, jah, hea kui sealt edasi saaks ka Riiga sama rongiga , kuid igast luulud, et reilpeldikuga Berliini ooperisse sõita, tuleks kohe maha matta
Oi kui palju odavam tuleks kui peetaks silmas Eesti vanasõna, et suu tuleb seada sekki mööda. Kui leivakott on kõhna, siis sa ei saa õgida nagu pöörane.
Eestil ei ole vaja raudteeühendust Pärnuga. Kõik vajalik infra on olemas ja aeg-ajalt ka mingid kaubarongid mööda seda teed sõidavad. See mida pole on poliitiline otsus mis paneb reisirongi uuesti Pärnusse sõitma.
Aga kui RB ideest rääkida, siis katsu oma pilk ja mõttemaailm siit konnatiigist välja zoomida ja euroopa kaart ette võtta, siis ehk mõistad miks seda on vaja.
äkki valgustad teisi lihtsurelikke ka …mis siis hetkel puudu on, mille RB lahendab?
Raudteeühendus euroopaga?
On olemas
Misasi on sul olemas? Otseühendus raudteega Moskvasse või? Alles hiljuti polnud siin isegi võimalik rongiga Riiga sõita, sest mingid tarkpead olid süsteemid omavahel ühildamatuks ehitanud.
Nii lagund / mädand teel kui Lelle-Pärnu ei saa reisirong sõita. Selle oleks ammu pidanud ära remontima, kuid Simpsoni mutt pidas rohkem vajalikuks Pärnu lennujaama raha sisse pumbata. Nagu ikka, täielik nurjumine+ absurdsed luulud peldiku kiirraudteest .
Ärme ise tee midagi, küll Öiroopa ehitab meile tee otse taevasse, neil on raha väga palju !
Sooviks ka väga teada saada, kust alab Euroopa ? Kas Läti pole Euroopa ? Aga Leedu ? Kas Poola on rohkem Euroopa kui Läti ? Kas Saksamaa on rohkem Euroopa kui Soome või Poola ?
Pole ju parata, Eesti peamine huvi on Läti ( vähemalt seniajani kui Soome lahe alust tunnelit ei ole, mis oli ka parajalt hull mõte ). Kaugemale rongiga on üksikute reisiblogijate ja entusiastide pärusmaa .
ei usu hästi, et Eesti sooviks lähema 10 aasta jooksul Tallinn- Piiter-Moskva reisirongi pidada isegi kui sõda Ukrainas peaks ära lõppema ja sanktsioonid ükshaaval ära langema.
Ehkki reisijaid oleks muidugi piisavalt arvestades meie rahvastiku etnilist kooseisu Tallinnas ja Ida- Virumaal ja et suur osa neist ei vaja isegi Vene viisat.
Need suhted on ikka nii katki, et neid parandada , peaks sealpool midagi väga drastiliselt muutuma.
Oled sa kindel, et ta lagunenud-mädanenud? Viimati kui ma mööda seda teed jalutasin oli ta remonditud ja mädanenud puitliipritelt betoonliipritele ümber ehitatud.
Sa ise just tõid näite, et raudteeühendus pärnu ja tallinna vahel on olemas, kuigi sõita ei saa. Vot samasugune raudteeühendus on olemas eestil ka euroopaga.
Euroopa laiusele minek on mõistlik.
Kusjuures ka Soome vaikselt liigub sinnapoole - põhjapoolset raudteevõrgustikku arendatakse juba Euroopa laiuseks.
Tegelikult on Tallinn-Varssavi täitsa vajalik, aga kolmest raudteevajadusest on lähtutud sellest tänapäeval kõige vähem vajaminevast - pikamaa reisirongidest.
Koahlik liiklus ja kaubarongid on vajalikud, aga nende jaoks a) pole vaja nii massiivset taristut ja b) raudtee peaks minema läbi või lähedalt asustatud kohtade.
Maade omandamise ettekääne on rumal:
- Ura jõe ääres peab samamoodi maid omandama
- See ei ole nii suur osa maksumusest
- Pole mõtet otsida kadunud võtit lambi all kadumiskohast eemal kuna seal on lihtsam (ehk siis ehitada raudteed asustamata kohta kus seda pole vaja, kuna see on odavam)
Jah ma saan täitsa aru, et kuskil on kallutatud jõud kellede eesmärgiks on igasugusele euroopasuunalisele transpordiühenduste ehitamisele - parendamisele sõrgu vastu ajada. Ometigi võiks olla juba 4+ aastat üheselt selge, et meil ei ole selle 1524 rööpalaiusega midagi muud targemat teha kui linnalähironge jooksutada niikaua kui olemasolev amortiseerub.
Lähema paari inimpõlve jooksul (kui meid muidugi ära ei okupeerita) enam (reisi)rongiga Moskvasse-Peterburi või Vladivostokki ei saa, kuigi kuulda on, et mingid kaubarongid vene vahet ikkagi sõidavad.
Ma ei tea, nüüd jääb küll mulje, et sa vaidled siin iseendaga
Eestil ei ole vaja raudteeühendust Pärnuga. Kõik vajalik infra on olemas ja aeg-ajalt ka mingid kaubarongid mööda seda teed sõidavad. See mida pole on poliitiline otsus mis paneb reisirongi uuesti Pärnusse sõitma
.
Vabandan, pikemajuhtmelistele jäi sõna /iroonia/ postituse alla kirjutamata.
Jutt oli Ikla raudteed mööda Riiga sõitmisest, või kuidas?
Väidetavalt ümberistumisega Valmieras. Lisaks sa väitsid, et pidi läbi Valga sõitma.
Ju siis otseliini jaoks polnud nõudlust, et seda luua ja taristut arendada.
Kitsarööpmelised raudteed olid ka raudteed.
Huvitav on veel see, et seda Lõuna-Pärnumaa raudteed arendati just selle mõttega, et tekitada asustust sinna piirkonda.
Need talud, millede maadest RB nüüd suuremas osas läbi läheb, on suures osas Vabadussõja teenete eest antud maad. (Nagu ka see talukoht jõe ääres (aka metsa lahustükk), mis me seal omame.)
Selgus, et inimesed ei taha enam sellistes kohtades elada.
Nüüd räägitakse jälle, kuidas raudteejaamade ümber peaks asulad tekkima - mis on kaugemal kui paarkümmend km Tallinnast tänapäeval absurdne - ei hakka enam põhjuseid uuesti ümber jutustama.
Ahh, Raulir, ära plära. Sa võid Narvast Viljandisse sõiduks samuti Keilas ümber istuda, kui sul väga suur tahtmine on. Mina kirjutasin ikka raudteest, mis ühe sõiduga toimis ja piki mererannikut ei toimind ükski raudtee mis Pärnust Riiga läks. Alguses mindi ikka läbi Valga-Valka, hiljem õgvendati veidi seda ringisõitmist.
Stagna võiks nüüd oma rikkalikest arhiividest meid kõiki sõiduplaanidega ka varustada, siis saame teada mitu tundi kogu see mööda ilmamaad ringikolistamine ja iga posti juures peatumine aega ka võttis.
Ma olen jällegi kuulnud (äkki oli mõnes äripäevaraadio saates - seal käivad igasugused kliimaäärmuslased saatekülalisteks) väidet, et tulevikus väljastatakse ehitusõigust ainult transpordisõlmede lähedusse. Et ehk siis küll need asulad seaduse jõuga tekivad kui sa enam mujale ehitada ei või. Nagu kõrvalteemast lugeda võis on riigil võetud suund hakats asju kiskja moodi jõuga ajama
Pööratud tähenduses oleks RB Eestile nagu see üksik 1520mm liin hetkel Poola ja Ukraina vahel + see, et RB’ga saaks inimesed ka sõita. Kas see kaubaliin Poola-Ukraina vahel on hetkel ja tulevikus oluline?!