No kui noor naine juba abiellub sellise eelhäälestusega, et “ah nkn läheb see asi meil varem või hiljem pekki - seega igaks juhuks ei mingeid lapsi”, no siis lähebki pekki…
Mees ei viitsi ka lõputult oodata, kuni printsessike teda usaldama suvatseb hakata.
Siis on isegi hästi. nn. “Arenenud Läänemaailmas” teevad lahutusadvokaadid juba kursusi, mille põhisõnum on “Sa abiellud ainult selleks et kõigepealt pigistada välja maksimum, siis võtad lahutuse ja “poole sellest mis järele jäi” ja mõnes osariigis ka eluaegse elatise.”
Või “kuidas võtta lahutusest maksimum, et pärast kolmandat abielu elu lõpuni tööd tegemata ära elada”.
Sihukesed toredad “trendid”. Mis “neil seal” see lahutuste % “parimates osariikes” oligi… 66%
Võin järele vaadata, kui sõgav huvi on.
Ja siis me räägime miks lapsi ei ole, miks naised mehi ei usalda jms? Sa Offf annad kõigile oma paranoiaga silmad ette. Millest sul selline suur hirm paljaks varastatud saada? Opossumil mõni tibi tegi selja prügiseks v?
Millise paranoiaga. Lahutuste statistika on leitav. Väike tsitaat näiteks:
" A Landmark Change in Florida Family Law
Signed into law on July 1, 2023, Senate Bill 1416 (SB 1416) introduced sweeping reforms to Florida’s alimony system. Most notably, it abolished permanent alimony, a controversial form of spousal support that previously provided lifetime payments."
Üheainsa eksimuse eest partneri valikul eest maksad elu lõpuni!?! Päris karm, kas pole?
Seda enam, et partneril on strong motivation sebida endale keegi maksejõuline “ainult lahutuse eesmärgil”. Jah, Florida meeste õnneks on see seaduseparagrahv nüüd olemast lakanud.
“The 2025 reform, passed and signed into law last year, officially eliminates permanent alimony”
Inimesed ei ole oma olemuselt või sünnipäraselt “head” või “halvad”. Neil võib olla soodumus (või kalduvus) käituda ühte või teist moodi. Kõik muu tuleb “motivaatoritest”.
Näiteks ennast täiesti kristalselt puruausaks pidavad inimesed varastasid nõuka ajal tööandja tagant mis-ripakil-see-ära, vähimalgi määral oma südametunnistuse või minapildiga vastuollu minemata.
Selle jaoks ongi vaja nii sotsiaalseid kui seaduslikke raamistikke. Motivaatorid peavad olema “õiges suunas”.
Poola Politseipataljon on ideaalne näide – “igaühest võib saada massimõrvar”. Sealhulgas ausast abielust ja viie-lapse-isast hõukast Saksa keskklassi mehest. Üks samm korraga. Muide, 1-2 inimest siiski keeldusid, kogu selle PP ajaloo jooksul.
Piisava hulga “boonuse” paistmise korral ja välise mõjutamise (näiteks massimeedia) abil saab igast naisest kujundada “kullakaevaja”.
Sobivate välistingimuste korral, pluss psühholoogilise mõjutamise pluss samm-sammult-allakäigutrepist-üles saaks ilmselt ka Offfid suunamuditud näiteks relvituid tsiviilelanikke maha nottima. Kas “õigluse nimel” või “vabaduse pärast” ei oma isegi tähtsust.
Ja unusta ära MINA nii kunagi ei teeks. See on ilus muinasjutt, mida inimene endale “oma näo” säilitamiseks räägib. Teevad ja KUDIAS VEEL. Terve ajalugu ainult konformismist koosnebki.
Ei ole olemas sihukest asja nagu “hea inimene”. Mõned inimesed on lihsalt intelligentsemad kui teised, kaaluvad läbi oma tegude kõik tagajärjed, ka pikas perspektiivis ja jätavad mõne lühiajaliselt kasu toova sigaduse tegemata. Lihtsalt selle pärast, et oskavad näha Suurt Pilti ja tajuvad, et pole mõtet. Olemuslikult on inimesed ikkagi “väikesed ahned põrsakesed” kui Karumõmmi tsiteerida. Mõned põrsakesed on lihsalt veidi targemad ja jätavad Suureks Seaks “taandarenemata”.
Ainult hea, et sa veel siin resideerud. Äkki ikkagi läheb õnneks ja keegi su varandusi pihta ei pane. Ja hea õnne korral saad ausa minia. Ja veel parema õnne korral seab ta su opossumiga sisse enda kodu. Saad rahulikult magada.
Tee nüüd piparmünditeed.
Proovime äkki mitte nii isiklikuks minna. Mina nendin ainult üldist trendi “kui “initsiatiivid” e. motivatsioon suunavad inimesi midagi tegema, siis inimesed seda ka teevad”. Kuna enamus inimesi on rumalad, siis tehakse ka selliseid asju, mis pikas perspektiivis ehk ei olegi parimad. Lühiajalise kasu nimel.
Kui lahutamine on “majanduslikult kasulik” siis saab sellest “tööstusharu” kus toimetavad “kullakaevurid” ja nende peal parasiteerivad lahtusadvokaadid.
Ja seda kõike ilustatakse igasugu ilusa jutuga feminismist ja naiste õigustest ja nõrgema osapoole kaitsmisest.
Nii on ajaloos alati olnud. Iga kord, kui “Head ja Õilsad” lähevad “nõrgemat osapoolt” kaitsma sõgedate reeglitega… kukub väja järjekordne Oktoorbrirevolutsioon. Ja sellele järgneb sama vältimatu järjekondlusega “Stalinlik “puhastus””.
Offfi tagasihoidlik isik ei puutu ajalooliste trendide osas suuremalt jaolt asjasse.
Naised valivad järjest enam vabatahtliku mitte-kooselu ja lastetuse.
Mehed kipuvad rohkem nurisema … igasugu incelid ja postimehe ajakirjanikud nt.
Kas sa saad aru mida see tähendab meie ühiskonnale/tsivilisatsioonile?
Ja kuidas seda siis parandada?
riik rakendab mingeid Meetmeid, piitsa & präänikut?
meestele, et nad rohkem riske oma kanda võtaks?
naistele, et nad vaguralt endise elukorralduse juurde tagasi läheksid?
Võibolla tuleb naistele hakata maast-madalast õpetama strateegilist mõtlemist.
Miks naistele, mitte meestele?
Huvitav küll, riigil ja meestel on mure - aga just nimelt naised peaksid midagi teisiti tegema ![]()
See “vabatahtlik mitte-kooselu valik” omab tugevat (negatiivset) korrelatsiooni naise välimuse ja olemusega. Kenad ja sarmikad naiskad naljalt juba üksikuks ei jää.
Eks sama ka meestega, alfadel on mitu naist järjest või korraga, beetadel üks ja teised jäävad ilma …
See ongi probleem, et naistel ei ole seda muret, ja et nad ei oska/suuda näha suurt pilti.
Ehk siis, kogu maailm oleks jälle korras kui naised pöörduksid vaguralt oma õigele kohale tagasi?
Eks see ole ka naissoo peegel - alfadel lastakse end ridamisi panna ja siis ühe beetaga elatakse kooselu. Alpha fux, beta bux.
Kui sa tahad olla vaba ja täieõiguslik ühiskonna liige, siis sa pead mõistma, et sul on ka kohustused ühiskonna ees.
Globaalne soojenemine, võimalik kliimakatastroof - bullshit, vandenõu, fake news.
Naised ei anna kätte - eksistentsiaalne probleem tisivilisatsioonile.
![]()
