Neile ka hakkab tunduma AI andmekeskuste ehitamine põnevam (ja tasuvam) tegevus kui kuskil maa sisse aukude tegemine.
Oilfield service companies are moving into the fast-growing data centre business by supplying power and cooling technology as demand from their traditional drilling customers weakens. Groups including Baker Hughes, Halliburton and SLB are leveraging existing expertise and providing equipment such as gas turbines and power generation systems to companies in the rapidly expanding sector and snapping up businesses.
With data centres under pressure to find power sources outside the traditional grid, the oilfield service companies are stepping in to provide generators and batteries, cooling and energy-efficiency equipment, as well as designing and overseeing maintenance for these systems.
Trumpi administratrioon tühistas (õigemini vist pani pausile) viie tuuleparkide firma merekasutusõigused rahvusliku julgeoleku kaalutlustel. Sisuliselt pandi projektid määramata ajaks seisma. Örstedi ja Vestase aktsiad kukkusid vastavalt ca. 15% ja 5%.
Võimalik, et Q1 kirjutatakse paras ports “üllatusena” turule ühekordse kahjumiga ajutiselt maha.
Sellepärast ise hetkel ainult kauplen ja tulemusteni ei kavatse hoida.
Norway’s Oil Giant Takes US to Court. Norway’s energy giant Equinor (NYSE:EQNR) announced it had filed a civil suit in a US District Court, challenging the US Department of the Interior’s decision to suspend $5 billion Empire Wind project, demanding a temporary injunction to allow construction.
Trumpi meeskond pidas möödunud nädalal koosistumise Ameerika suurimate naftafirmadega Venetsueelasse investeerimise teemadel. Kui teised olid “positiivsed”, siis suurim neist Exxon ütles otse välja, et nemad Venetsueelasse investeerimisel perspektiivi lähiajal ei näe.
Sellise sobimatu otseütlemise tõttu kaalub Trump Exxonile Ventsueelas tegutsemise keeldu.
Kohtumisel viibinud USA suurima naftafirma ExxonMobili tegevjuht Darren Woods jäi aga skeptiliseks, hoiatades Trumpi, et Venezuela on praeguses seises „investeerimiskõlbmatu“ (uninvestable) riik, vahendab Financial Times.
„Kui vaatame täna Venezuelas kehtivaid õiguslikke ja ärilisi raamistikke, siis on see investeerimiskõlbmatu,“ ütles Woods presidendile. Ta rõhutas, et Exxon on Venezuelas oma varadest ilma jäänud juba kahel korral alates 1940. aastatest ning kolmandat korda naasmine nõuab väga kindlaid garantiisid ja muudatusi riigi seadusandluses.
Äkki on sul valed asjad radaril!
GTE on sisuliselt duublisse jooksnud aasta algusest.
CEO ostab kõvasti.
Sõõn oma mütsi ära kui nafta üle 100.- ei jookse!
Jutt on tootjate aktsiatest viimastel päevadel, et kui tava päeval liilusid naftaga koos siis enam mitte.
Aasta algusest on ka wti hinnal +6 otsas , et äkki läheb ikka sõjaks.
Tasub arvestada, et enamustel Lääne suurtootjatel on suured investeeringud Lähis-Idas. Exxon, Chevron, Shell, BP, Total jt. on märkimisväärsed osalused Qatari, Iraagi, AÜE ja Kuweiti nafta ja gaasiprojektides.
Lisaks on neil samadel firmadel ilmselt suur osa selle aasta toodangust kas ette müüdud või hedgitud, seega ei pruugi nende muude projektide rahavood sugugi piisavalt kasvada, et Lähis-Ida toodangu seiskumist tasa teha.
Tootjatel kellel ei ole Lähis-Ida exposure’i on teine lugu. Equinor nt on täna +5,7% ja nädalaga +12,5% ja YTD +36,6%.
Tundub et varsti on selles piirkonnas mahutid naftat täis ja tuleb augud kinni panna. See pidavat ka aega võtma. Ei usu, et lähipäevil suudetakse tankereid eskortida.
Emiraate ei tohiks Iraani tekitatud piirangud väga mõjutada, sest põhjast lõunasse viib torujuhe ja häda korral saaks ka teiste maade naftat üle sarve pumbata, kui vähegi võimsusi jätkub. Jama on pigem selles, et hulga tankereid on hetkel Pärsia lahes vangis.
Nafta on selles mõttes hea, et see on kullast ja Currencytest erinev. Kui kuld ja currency on läinud, siis nafta päästab päeva. Piisab ainult top of book-st , ei pea kasutama dom ja footprinti. Vähem on rohkem. Kuigi nafta tagatis on mitmekordistunud, kauplemist see ei muuda kui üleöö ei hoia ja korraga ainult üks. Curreny ja kulla puhul on edukaks peale saamiseks tihti vaja tõusta hommikul kell 3 et lõigata kasu vaiksest triivivast turust. Kui tahad magada, siis nafta.