Kas läbi lhv saab ka nafta futuure vms instrumenti osta? Või mismoodi panustate?
Futuuridel ei ole enam väikse rahaga alustamise eelist. Nüüd on samamoodi vaja 10k juba alguses, nagu aktsiate puhulgi alustamiseks. Isegi mikro puhul min 3000. Enne võis alustada 500st. Vanad ajad ei pidavat enama tagasi tulema. 20-40 punkti liikumised võivad tekitada 1000se lossi sekunditega ja enam ei lubata väikseid algsaldosid, sest kui stopp ei tööta tehnilistel põhjustel siis peab broker kahjumi kinni taguma. Vaevalt, et keegi hakkab neid kahjumeid kinni taguma. Seega enamus ei tegele futuuridega.
Saudid re-konffisid oma süsteemi ja 70% tavalisest õnnestub eksportida ka ilma Hormuzi väinata. House of Saud selgitab.
…ja 2. hormuzi-vaba toru on AÜEs, mõlemad muidugi teoorias pommitatavad iraani jaoks.
Gaasi (LNG) saadavus seega vist isegi veel suurem probleem kui nafta.
WSJ: prices on either side of the strait have gone haywire. Crude loaded from Oman trades at a premium to a flavor known as Dubai, which can’t be diverted from the port of Fateh on the wrong side of the passage.
Daredevil Greek shipowner George Prokopiou’s tanker is among the few Western ships to have sailed out through the passage since the war began, according to data firm Kpler. It was carrying Saudi crude and sailed through Hormuz with its signal off. Other European tanker execs said they still didn’t feel confident sending ships through the strait.
Oil flows through the waterway ticked higher Monday, Goldman Sachs analysts said in a note, counting the number of vessels at 20% of prewar daily rates. The bank cautioned that the data can be noisy and that tanker traffic has become hard to track as vessels turn off their transponders to avoid detection.

(X)
US intervention in oil futures would be ‘biblical disaster’, CME warns FT
target muidu 200, kui Venemaa nafta kõlbab siis 150
Aker Solutsion teatas erakorralisest dividendist +5NOK , lisaks tavapärasele 3,6 ja aktsia täna +8%. Valel ajal sai ikka väljutud.
Allan Vaht kirjutas X-is:
Omani tootnafta hind tegi eile oma ajaloo tipu kui tõusis tasemele 173 USD/barrel.
Enne Iraani sõda kauples Omaani toornafta 66-69 USD barreli kohta.
Omani toornafta on tõusnud Brentist ja WTI-st palju enam, sest see peegeldab praegu otseselt Pärsia lahe füüsilist nappust. Oman on Aasia rafineerijatele üks väheseid allesjäänud piirkondlikke barreleid, mis ei sõltu Hormuzi läbimisest, samal ajal kui Brent ja WTI on rohkem Atlandi-basseini benchmarkid.
Vaht vahutab aina päevast päeva aastaid, kuidas nafta peaks kallim olema, mul FB hommiku avan, loobib ette. Kui korra langeb, on põhjendus verine konkurents. Eks see kallis nafta tuleb pikemaks ajaks ja tuleb varsti poole gaasiga sõita.
Vaht vahutas eile Esimeses Stuudios. Polnud kaugel maailmalõpu kuulutamisest.
Ega ta telekasse lähebki ainult siis kui hind peaks tõusma. Kes on näinud,et võetakse arvamust, et hind langes, kuidas kommenteerid ![]()
õhtul tuleb tviit ‘April fools’ või midagi sellist. Teadjatel jälle ‘cha-ching’
Saudid plaanivad uut torujuhet otse Vahemereni - kaalumisel on Haifa sadam Iisraelis.
https://www.jpost.com/business-and-innovation/energy-and-infrastructure/article-891934
Kas keegi oskab pakkuda, miks Brent nüüd WTIst madalamal kaupleb?
See on just paras küsimus AI-le, keegi ei viitsi siin lehekülgede kaupa selgitusi tuua.
Peamine põhjus aga on, et USA on asunud oma strateegilisi reserve taastama, miks seda ei tehtud enne sõja algust, vaid nüüd, kui sõja lõpuni on jäänud paar nädalat, vat see on paras diskusiooniteema.
Diskussioon sel juhul, et kas sõja lõpuni on ikkagi paar nädalat.



