Kõige hullumeelsemad vandenõuteooriad

Leidsin Facebookist:
" Kõigepealt – selliseid rekkaid, millega plaanitakse terveid, elujõulisi sigu minema vedada, ei ole Eestis niisama varrukast võtta. Nende leidmine, kohale toomine ja liikumisteede kokku leppimine nõuab kuude pikkust planeerimist.

See tähendab, et see veretöö ei ole mingi ootamatu ametkondlik otsus, vaid ammu ette valmistatud aktsioon. Kellegi laual oli juba kuude eest valmis dokument, mille allkirjastamine oli ainult aja küsimus."

Kusjuures, vaatasin Clarksoni Talu ja seal oli sama teema, et elusloomade vedu vajab üsna pikka planeerimist, kuna masinad on kogu aja töös ka Inglismaal.

Ainult, et mingit tõbiste elusloomade vedu ei toimu vist. Tapetakse ära kohapeal ja pannakse suurde hunnikusse need sead ja siis tuleb 1 kahest(?) mobiilsest ahjust ja läheb kütmiseks või viiakse Väike-Maariasse suuremasse põletus-tehasesse. Millel muidugi kah vast käed tööd täis praegusel ajal. Tuhandete loomade hävitamine vist ei käi ülikiirelt…

Mis te veel siin foorumis passite! Minge sigu kaitsma! Masendav, mis sellest Eesti rahvast küll saab. Uhhuundus vohab täiel rinnal.

1 Like

Samal autorilt uus teooria:
" Eestis käib taas sigade massihukkamine ametlikult „tauditõrje“, tegelikult aga riiklikult sisse töötatud ärimudel.

Ja nüüd tuleb välja, et peamine kasusaaja sellest veretööst on meie maaelu minister Henrik Johannes Terras!

AS VIREEN – ettevõte, mis kogub, transpordib ja hävitab hukatud sead kuulub 100% Eesti riigile ja on maaelu ministri otsehalduses. Registri andmetest selgub, et minister Henrik Johannes Terras on ise kirjas tegeliku kasusaajana, koos tema määratud nõukogu liikmetega.

Iga surnud siga tähendab Vireenile raha riigikassast, iga uus puhang = uus sissetulek."

Kui peiteaeg on läbi ja ühtki uut nakatumist pole toimunud siis on ikka küsitav, kas on õige tuhandeid sigu tappa. Aga reeglid vist muud ei luba (kui ei tule Hispaaniast teadet, mis meie labori tulemused kahtluse alla seab).

3 Likes

Uhhuundus möllab ka siin foorumis.

Tegelikult täpselt nii ongi. Selgelt ja suurelt: Terras on AS Vireen tegelik kasusaaja.
Lihtne Watson .
Õnnitlege seda värdjat , kes sellise napakuse seaduseks kirjutas.

Ma loodan ja usun, et üks siga võiks elada igavesti. Kaja ja reformarid kaovad aga roosad notsud on foreväää! 200 kasuliku idiooti tassisid seda katku oma kummikutega mööda eestit laiali ja tagavad sellega toidujulgeolekut?

Kasusaajate nimekirjas ta on. Kas ta siis saab kasumist osa või ei?

1 Like

Osanikuks on Regionaal ja Põllumajandusministeerium ehk siis riik. Ei saa ta midagi.

1 Like

Tegelik kasusaaja on rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse tähenduses füüsiline isik, kellel on omandi või muul viisil kontrollimise kaudu lõplik valitsev mõju füüsilise või juriidilise isiku üle või kelle huvides, kasuks või nimel tehing või toiming tehakse.

How hard it can be to understand?

Muidugi, kui ma sellele viitasin, sirgus kohe uus teooria, et Terras saatis sead hukkamisele, et tema valitsusala minsteeriumi eelarvesse rohkem raha tilguks ja siis saaks Suvepäevi korraldada.
Kui avaldasin arvamust, et raha peaks ikka laekuma Riigieelarvesse, siis pareeriti et Terras “teenib kannuseid” et tema valitsemisala RASid näitavad suuremat kasumit ja riik saab rohkem divikat võtta ja ülemused teevad pai.
Uhuud suudavad leida vandenõu IGAST asjast, nagu Stalini-aegne NKVD

1 Like

Ei ole kahtlustki, et Bee Plaan ja Ekre on ühe tagumiku kaks kannikat.

Must lipp → spämm.

kas sa ttrust võiksid lõpetada selle naeruväärse kiusamise? saad sellest mingi nihkes egolaksu või oleme me siin õnnelikumad, kui karlsson foorumist jalga laseb? … ei nõustu paljude tema agendadega, aga teatud asjades on tal - võrdluses siinse onusektoriga - mõtlemine õiges kohas.

13 Likes

Pakun hoopis ttrusti sõnumid musta lipuga tähistada, sest mis muud see sooneutraalne grafomaania on kui spämm oma klassikalisest tähenduses.

4 Likes

“Mina ei ole viroloog ja viroloogid ütleksid, et seal on peiteajad ja kõik muu. Tegelikult see, et inimesed kogunevad farmi ümber, mis on viirusele positiivne - see on lubamatu. Kui inimesed ütlevad, et nad hoolivad loomadest, siis nad peaksid hoidma kõikidest sigalatest eemale.”
ERR
Eesti tõusigade aretusühistu nõukogu esimees Timo Vunder"

Naiss

1 Like

Ministeeriumi kodulehel kirjas, et peiteaeg 3-15 päeva.
Esimesed tunnused mõnel teisel seal oleksid pidanud juba näha olema. Pühapäeval sai 15 päeva täis leiust (25 juulil leiti). Farmi juhataj väitel ühtegi tunnust teistel sigadel ei ole.

Nüüd räägiti telekas juba 40 päevasest peiteajast, kummalised arengud igatahes.

https://www.err.ee/1609768881/loomakaitse-liit-kahtleb-endiselt-nurme-farmi-sigade-testide-oigsuses

1 Like

Ooteaeg kus farm peab 3 kuud seisma pärast puhastamist võiks olla vastus sellele kui kaua oht püsti on.

" Viiruse hinnanguline inkubatsiooniperiood on 4–19 päeva ja kerge nakkuse üleelanud sead võivad viirust eritada vähemalt 70 päeva. Ainus viis viiruse leviku piiramiseks puhangu korral on kas sigade karantiin, kui võimalik, või tapmine."

“Vastupidav viirus võib 4 ° C juures säilitatud kondita lihas ja soolatud kuivatatud singides püsida umbes 5 kuud. Asümptomiteta nakkuse korral võib viirus kudedes või veres püsida pikka aega.”

Loodetavasti hoiame ikka sead elus ja las EU keelab meil liha müümise teistesse riikidesse.

Ma ei saa kogu sellest paanikast aru. Need sead lähevad tapmisele niikuinii, olgu viirus või ei ole. Kas protesteerijad kujutavad ette, et nad hakkavad aasal helge hommiku poole kalpsama ja surevad vanadusse oma lapselaste keskel?