dopamiini tootmist toetab ka uute asjade õppimine, tegemine.
Toit jätkab kahjuks kallinemist.
https://www.err.ee/1609746966/pollumajandusturu-ulevaade-toidukaupade-korge-hind-on-tulnud-et-jaada
“Inflatsioon on hea.”
et sellist teksti toota ei pea palju pingutama, mine arhiivi ja loe vanu ajalehti
Eestimaa KP Keskkomitee ja Eesti NSV Ministrite Nõukogu ajaleht Abja territoriaalse tootmisvalitsuse juures, nr. 94, 20 detsember 1962
Kommunismi ülesehitamine ei tähenda ainult materiaalsete hüvede külluse loomist, vaid ka uue inimese kujundamist.
See liikumine on haaranud Valga rajooni põllumajandustöötajad. Juunis oli partei rajoonikomitee pleenum, kus üldistati parte’-alg-organisatsioonide kogemused kommunistliku töö nimel toimuva võistluse juhtimisel ning kavandati abinõud selle liikumise aktiviseerimiseks. Nüüd ongi rajoonis ligi 350 põlluharijat, loomakasvatajat ja mehhanisaatorit lülitunud kommunistliku töö liikumisse
Tänapäeval siis peaks “uus kujundatud inimene” õhtuti mitte telekat vaatama, vaid villased riided selga tõmbama ja plastikvaiba peal ohjeldamatult püherdama, tootes sedasi mikrokoguse elektrit, mis suundub ühtsesse elektrivõrku kõikidele hüvanguks. Ja kui seda teevad igal õhtul kõik Lasnamäe, Mustamäe, Pelguranna, Annelinna, Kohtla-Järve ja Narva korterelanikud, saabubki külluslike hüvede õnn meie maadele.
Rohke Debelakk on sellest rääkind juba oi ma ei tea kui kaua aega tagasi.
Igasse Eestimaa kodusse elanike arvule vastav hulk kohustuslikke jalgrattatrenažööre, mis ajavad ringi elektrigenekat. Kui Estlink II jälle katki tõmmatakse, kargab eesti rahvas nagu üks mees sadulasse ja väntab elektri hinna madalaks.
Suurepärane stiimul elektri tootmiseks: Jalgrattageneraatorile on juurde lisatud üks kohustuslik riigi poolt plommitud vidin – telekat saad vaadata nii kaua, kuni jalgratast väntad. Niipea kui väntamise lõpetad, on telekas pime.
Seda saab edasi arendada ka nutiseadmetele jne. Jalgrattageneraatorid avalikus kohas näiteks, tahad instagrammis surfata kusagil toidukohas, siis tuleb vändata.
Norra rikkaim müüb oma vara UKs. Kaudselt vihje ka meie elule:
Nüüd on John Fredriksen aga valmis häärberi maha müüma. Suurbritannia on järjest kehtestanud uusi maksureegleid, sh karmistanud pärandimaksu, ja see paneb nüüd Fredrikseni kolima ametlikult Araabia Ühendemiraatidesse, kus ta juba veedab suurema osa oma ajast.
„See hakkas mulle üha enam Norrat meenutama. Suurbritannia on põrguks muutunud. Kogu läänemaailm läheb allamäge,“ ütles John Fredriksen juunis Norra ärilehele E24.
UK ja Saksa st kolib aina enam rikkureid elik ettenägelikke minema. Tallinn on samuti aastate pärast kõlbmatu (kui senine immigr. tendents säilib v jätkub) ja väga paljudel hakkab siin tõsiselt ebamugav. Kinnisvara?
Black Mirror “Fifteen Million Merits”.
UBS Global Wealth Report ei räägi Eestist väga palju, kuid see, mida ta räägib, on masendav
https://www.ubs.com/global/en/wealthmanagement/insights/global-wealth-report.html
Põhiline sõnum :
a) Eesti elanike jõukus aastail 2020 -2024 mitte ei tõusnud vaid kahanes
Põhjamaades ja Balti riikides teisi kahanejaid polnud, Leedus kasvas näiteks mediaanjõukus 15 % .
b) isegi dollarimiljonäride arv Eestis kahanes. Miljonit ihaldada käib võib olla üle jõu, kuid eestlasel, kes pole eluaeg molutanud ja end segaseks lakkunud, peaks 60.a. täis saades minu arust vähemalt 100 000 USD jagu vara olema. Abielupaaril siis 200 k Mediaansoomlasel ongi ,mediaanhispaanlasel on, mediaaniirlasel samuti. Mediaaneestlasel on seda vaid 44 855 USD
Mis tähendab, et tal pole isegi mingit puhvrit selleks juhuks kui palgateenimise võimekus äkki peaks ära kaduma. Ja see võib juhtuda üleöö igaühega…
Kui hoiad Alt nuppu all “print screen” vajutades, siis teeb pildi vaid aktiivsest aknast.
Samuti võid olla huvitatud asjast nagu “Snipping Tool”, mis on Windowsiga kaasas (klikid start menüüd ja hakkad kirjutama “sn…”). See võimaldab väga lihtsalt teha pilti vaid huvitavast ekraanipiirkonnast.
snipping tooli aktiveerimise kombinatsioon : “shift+windows+s”
See on snip&sketch ![]()
Igal juhul tasuks vältida täisekraani postitamist ja saatmist.
no nii, Michal on rääkinud
https://www.err.ee/1609759671/michal-eestis-on-liiga-palju-kaubanduspindu
Eestis on liiga palju kaubanduspindu, mis omakorda mõjutab hinnastamist ja muudab kauba tarbijate jaoks kalliks.
no kuidas te ise selle peale ei ole tulnud, mida rohkem ja säravamaid poode on seda kallim on kaup tarbijale ja muu selline soigumine
aga kui nii on, siis elevandist toas, mis on kartellikokkulepped, ei julge keegi rääkida
Hiljuti oli uudis (mis kõlas rohkem nagu rohke debelaki uudis), et metssigu ei saa enam lasta kuna seda metsseal liha ei ole enam kuhugile panna aga normaalse hinnaga jaemüüki? Ei, ennem laseme kogu Eesti seafarminduse vastu taevast kui laseme hinda alla.
Aga mis on see üldse peaministri asi, kuipalju on eraettevõtetel kaubanduspinda ?
Peaministri asi on maksud ja mida kõrgemad on maksud, seda kõrgemad on ka hinnad.
Ja siis aetakse täiesti vaimuvaeset juttu, et kui makse alla tuua, siis hinnad alla ei tule. Makse tõstes lähevad üles küll nagu nalja .
Mis krdi super-viagra kaubanduses on riik leiutanud, et üles tõuseb, kuid alla enam kuidagi ei lähe ?
See on juba palja silmagagi näha. Käisin reede õhtupoolikul suures supermarketis toidukaupa ostmas - no väga vähe oli rahvast seal ja autmaatkassades hoopis tühi, hiigelparkla oli kah pooltühi.
Oli vaja pisut ehituskaupa koduse remondi tarvis - see pood pandi argipäeval kinni juba k 18 ja laupäeval k 16 !
Ja ega kaugel pole ka aeg kui maksud jälle Lätti sõidavad …
Kui sul on infot või kahtlusi kartellikokkulepete osas, siis õige organ on Konkurentsiamet, mitte LHV foorum. Kas (a) oled pöördumise teinud; (b) ei julge rääkida, nagu sa enda kommentaaris viitasid; või (c) oli see sisutühi plõksimine?
Huvitav jah kuidas tuul pöördub. Alles ju kuulsime seda juttu kuidas Lätsi olevat konkurentsi vähem ja selle pärast hinnad kõrgemal vaatamata madalamale käibemaksule.
Neivelti seinalt:
Näiteks ühes edukamas ketis Selveris on pindade üürikulu koos kütte ja valvega umbes kuus protsenti kaupade keskmisest müügihinnast. Kas saaks odavamalt? Kindlasti saaks. Aga kas keegi arvab, et Selveri töötajad sellega iga päev ei tegele? Kindlasti tegelevad. Aga peaminister arvab millegipärast, et ei tegele.
Ligi arvates 24% käibemaksu alandamine näiteks 6% punkti 18% peale kaupu odavamaks ei teeks aga Michali arvates on 6% kaubanduspindade kulu kaupade hinnas liiga palju.
