Internetikommimisega ma ise ei tegele. Samas ilmselt neid egotrippe toitvaid kommenteerijaid aga jagub...piiritult.
«Rikkust loovad vaid eksporditavad kaubad ja teenused,» tõdes meie kodukootud majandusgeenius.
http://www.e24.ee/?id=348580
http://www.e24.ee/?id=348580
Mis ta siis valesti ütleb?
Kas koduturule toodetavad kaubad ja teenused ei loo rikkust?
Eraisiku tasemel kindlasti, riigi tasemel mitte.
Kui kogu maailm oleks üks koduturg, kas siis oleks rikkuse loomine võimatu?
Kas on võimalik ennast juustest üles tõsta?
SK, just eksport ei loo riigi tasemel rikkust, sest seda ei saa (käibe)maksustada.
db,
eksportiv ettevõte loob töökohti (tööjõu maksud) ja maksab omanikele dividendi (maksustatud), kes selle siis naiste ja viina peale laiaks löövad (käibemaks, aktsiis) -> naiste luksuskaupadega tegelev firma on edukas (palkab töötajaid ja maksab dividende) ja viinatootjatel on head ajad (palkab töötajaid ja maksab dividende).
eksportiv ettevõte loob töökohti (tööjõu maksud) ja maksab omanikele dividendi (maksustatud), kes selle siis naiste ja viina peale laiaks löövad (käibemaks, aktsiis) -> naiste luksuskaupadega tegelev firma on edukas (palkab töötajaid ja maksab dividende) ja viinatootjatel on head ajad (palkab töötajaid ja maksab dividende).
See on huvitav ja samas kohutav, et inimesed ikka usuvad "trükimusta". Ajal, kus tänu netile on info vaba ning kontrollimatu, on miski usk, et kui asi on trükitud, siis on usaldusväärne. Aga pole nii! Mõni FB või twitteri postitus võib olla oluliselt usaldusväärsem kui trükitud tekst. Räägin omast kogemusest.
Oeh, ka siseturule müües paremat ja kvaliteetsemat toodangut näiteks paremadi töövahendeid luuakse rikkust. Ning näiteks importides kvaliteetse töövahendi luuakse rikkust impordiga. Mõned inimesed suudavad protsessida ainult hetke vaadet, a vahel on vaja ka tulevikku vaadata.
ühesõnaga, riik saab lasta lõpmatuseni kaubandusdefitsiidiga?
Ei aga see ei saa samamoodi alati olla posittivne.
Hea näide on USA - Hiina. Üks impordib ja teine ekspordib. Üks on rikas ja teine vaene. Üks elab selgelt üle võimete, teine hoiab meelega oma valuutat odavana. Neivelt tahab, et eestlased elaksid teises.
db,
Hiina on USAst vaesem, kuna "õiget asja" on tehtud ainult 20 aastat (USAs on kapitalims vohanud üle 200 aasta). Nüüd nende rikkust võrdlema hakata on võrrelda võrreldamatuid.
Hiina on USAst vaesem, kuna "õiget asja" on tehtud ainult 20 aastat (USAs on kapitalims vohanud üle 200 aasta). Nüüd nende rikkust võrdlema hakata on võrrelda võrreldamatuid.
Neivelti puhul on ka varem täheldatud, et ta makromajanduses kõva käpp justkui ei ole ...
SK, hiinlased on seda oma riiki teinud ikka juba 4000 aastat.
Neivelti probleem on selles, et ta peab rikkuseks ainult sularaha. Sellest ka see väljaütlemine, et eksport teeb rikkaks. Enamus inimesi peab rikkuseks asju, ja raha vaid rikkuse mõõtevahendiks.
Neivelti probleem on selles, et ta peab rikkuseks ainult sularaha. Sellest ka see väljaütlemine, et eksport teeb rikkaks. Enamus inimesi peab rikkuseks asju, ja raha vaid rikkuse mõõtevahendiks.
Kogu hiinlaste varasemad tegemised annulleeriti kommunismiga.
Mingi ekstreemdemagoogia?
Toome näidetena Lõuna-Korea või Taiwani. Tohutult rikkad maad ... Alustasid mõlemad 1950-date keskel või lõpupoole. Samuti on tore näide Jaapan. Pigem on Hiina fenomen selles, et seal on diktatuur ja puudub vaba majandus ja vaba turg. Vastasel korral oleks Hiina hüään ammu kallis valuuta ja hiinlaste sisetarbimine palju suurem.