Jah Tankist_007, varsti on tõesti oodata uusi firmasid Tallinna börsile. Kuid see info on tegelikult juba suhteliselt vana, kuidas naised sellest alles nüüd rääkisid? :) (lingid uues aknas)
20.04.2005 16:56 ÄP uudis:
SBM panga võlakirjaemisioon märgiti kahekordselt üle "SBM Pank Emiteeris suunatud emissiooni käigus kaheaastaseid võlakirju mahus 35,7 miljonit krooni, mis on üle 15 miljoni krooni rohkem kui esialgu plaaniti.
Huvi emissiooni vastu oli aktiivne nii institutsionaalsete kui erainvestorite seas. Viimastele tegi emissiooni eriti huvitavaks panga poolt makstavate intresside maksuvabastus. Tegemist oli SBM Panga esmakordse võlakirjaemissiooniga kaasamaks võõrvahendeid, teatas pank.
Võlakirjade müük toimus otsemüügi korras ning minimaalseks märkimismahuks oli 650,000 krooni. Ühtlasi esitatakse taotlus võlakirjade noteerimiseks Tallinna Väärtpaberibörsil." Kuid vaevalt et Sina võlakirju ostma hakkad.
24.03.2005 EPL Online uudis:
Pensionimiljardid meelitavad börsile. "Tallinna börsile on sel ja järgmisel aastal oodata mitut uut ettevõtet. Firmade suurem huvi börsiettevõtte staatuse vastu on seotud miljarditesse küündiva pensioniraha paigutamisega.
Kohaliku börsi juht Gert Tiivas tunnistab, et kui kõik sujub, võib sel ja järgmisel aastal siinsesse börsinimekirja lisanduda kuni viis Eesti ettevõtet. Kui aga rääkida börsist kogu Baltikumi kontekstis, võib uute firmade loendamisel ühe käe sõrmedest isegi puudu tulla.
Eesti ettevõtete puhul on seejuures räägitud sellistest nimedest nagu tee-ehitusfirma Teede REV2, kaabelleviettevõte Starman, Eesti Raudtee, Tallinna Vesi ning Tallink.
Kuna börsi ametlik poliitika ei luba uutest tulijatest enne noteerimiskomisjonile avalduse esitamist rääkida, jätab Tiivas ettevõtete nimed esialgu enda teada. Samas tunnistab ta, et nimekiri on laias laastus õige."
Asi läheb konkreetsemaks: 20.04.2005 00:00 ÄP uudis:
Üksteise võidu Tallinna börsile. "Tallinna Vesi ja Starman võistlevad omavahel, kumb jõuab esimesena Tallinna börsile püüdmaks kinni suurem ports Hansapanga aktsiate müügist vabanenud raha.
Starman tahab olla üks esimesi, kes nüüd Tallinna börsile jõuab,” ütles nii Starmani kui ka Tallinna Vee börsile minekut korraldava LHV üks omanikke Rain Lõhmus. Tema sõnul on tõenäosus siiski väga väike, et Starman börsile minekuga Tallinna Veest ette jõuab. Millal täpselt Starmani aktsiad börsile jõuda võiks, Lõhmus öelda ei osanud: ”Tahame Starmani aktsiad börsile viia võimalikult kiiresti,” kõlas vastuseks.
5. aprillil teatas Tallinna börs, et alustas ASi Tallinna Vesi aktsiate noteerimiseks vajalike dokumentide läbivaatust. Tallinna Vee 20 miljonit aktsiat noteeritakse Tallinna börsi põhinimekirjas.
Äripäeva andmetel esitab ka Starman lähiajal Tallinna börsile taotluse aktsiate noteerimiseks börsil. “Taotlust börsile veel esitatud ei ole, aga kohe, kui on asjakohaseid kommentaare, anname sellest teada,” ütles eile Starmani juhatuse esimees Peeter Kern."
Nii et enamvähem kindlalt võib väita, et sel aastal jõuab
Tallinna Börsile pärast mitmeaastast vaheaega vähemalt 2 uut firmat: kommunaalettevõtte Tallinna Vesi ja kaabellevi firma Starman. Tallinna Vee IPO (Initial Public Offering) ehk ettevõtte aktsiate esmakordne pakkumine avalikkusele peaks toimuma juba lähiajal Mai lõpul või Juuni alguses. Kuna Starman Tallinan Veest enam ette ei jõua, siis Starmani IPO natuke hiljem.
Natuke vähem julgelt võib väita et ka Teede REV2 ja Tallink jõuavad sel aastal Tallinna Börsile, kuigi mõlemate tuleku üle on juba mõnda aega spekuleeritud aga mingit väga konkreetset infot just viimasel ajal avaldatud pole. Mingi hetk kindlasti jõuavad, aga praegu jääb üle ainult oodata. Kuid Eesti Raudtee on viimastel mulle teada olevatel andmetel (üks TV3 Seitsmeste Uudiste lõik) börsiletuleku plaanid peatanud.
See aasta tundub kujunevat päris huvitavaks: võib oodata mitmeid uusi firmasid Tallinna Börsile kuid mitmetel erinevatel põhjustel ei saa sellest veel rääkida (nt börsi eeskirjad ning vaata kasvõi selle lehekülje üla- või allosas olevat LHV Disclaimerit). Nii et natuke kannatust veel! :) Kuid isegi parem kui uute firmade listimine tundub mulle
Leedu Börsi liitumine SAXESS kauplemissüsteemiga mis vähemalt LHV klientidele avab juba juuni alguses kerge vaevaga tee Leedu aktsiaturule.
Et end asjaga Tallinna Börsil kursis hoida, loe läbi seesama "Uus börsiettevõte?" foorum ning jälgi infot meediakanalitest kuhu lähem info aktsiate märkimise tingimuste ja aja kohta nagunii jõuab. Leedu Börsi liitumisega SAXESS süsteemiga ja selle mõjust aga näiteks sellest foorumist:
Balti Börs