Uus börsiettevõte?

geltmann,

ilmselt Sinu palvele vastu tulles üllitati uudis:

http://www.kinnisvaraturg.ee/?c=uudised&a_id=5887&agr=1

Kes oleks seda arvanud, et Tallinna börsile jõudmiseks firmad jooksevad võidu? Kuid nüüd ikka päris selge, et Tallinna Vesi ja Starman varsti listitud :) (New Window) Üksteise võidu Tallinna börsile

Tõstsin siia teemasse ümber Tankisti postituse ... lõputult uusi foorumeid avada samal teemal ei ole justkui mõtet

Tankist_007

Sahinad Tallinna Börsil 25/04/05 20:10

Minu kõrva on riivanud suht intrigeervad sahinad. Naised Tallinna Börsilt saunas rääkisid, et üsna pea noteeritakse meil seal midagi uut... Ja noteeritavatest objektidest räägiti mitmuses. Teatavasti on nii, et kus suitsu, seal tuld. Ühesõnaga! Mida, millisel kujul ja kui suures hulgas ning millal täpselt meil siis oodata on? Noh, börsihaid, afferistid, finantsgeeniused ja muidu rahatuusad - kes keegi kinnitab või hoopis lükkab ümber? :)

Jah Tankist_007, varsti on tõesti oodata uusi firmasid Tallinna börsile. Kuid see info on tegelikult juba suhteliselt vana, kuidas naised sellest alles nüüd rääkisid? :) (lingid uues aknas)

20.04.2005 16:56 ÄP uudis: SBM panga võlakirjaemisioon märgiti kahekordselt üle
"SBM Pank Emiteeris suunatud emissiooni käigus kaheaastaseid võlakirju mahus 35,7 miljonit krooni, mis on üle 15 miljoni krooni rohkem kui esialgu plaaniti.

Huvi emissiooni vastu oli aktiivne nii institutsionaalsete kui erainvestorite seas. Viimastele tegi emissiooni eriti huvitavaks panga poolt makstavate intresside maksuvabastus. Tegemist oli SBM Panga esmakordse võlakirjaemissiooniga kaasamaks võõrvahendeid, teatas pank.

Võlakirjade müük toimus otsemüügi korras ning minimaalseks märkimismahuks oli 650,000 krooni. Ühtlasi esitatakse taotlus võlakirjade noteerimiseks Tallinna Väärtpaberibörsil." Kuid vaevalt et Sina võlakirju ostma hakkad.

24.03.2005 EPL Online uudis: Pensionimiljardid meelitavad börsile. "Tallinna börsile on sel ja järgmisel aastal oodata mitut uut ettevõtet. Firmade suurem huvi börsiettevõtte staatuse vastu on seotud miljarditesse küündiva pensioniraha paigutamisega.

Kohaliku börsi juht Gert Tiivas tunnistab, et kui kõik sujub, võib sel ja järgmisel aastal siinsesse börsinimekirja lisanduda kuni viis Eesti ettevõtet. Kui aga rääkida börsist kogu Baltikumi kontekstis, võib uute firmade loendamisel ühe käe sõrmedest isegi puudu tulla.

Eesti ettevõtete puhul on seejuures räägitud sellistest nimedest nagu tee-ehitusfirma Teede REV2, kaabelleviettevõte Starman, Eesti Raudtee, Tallinna Vesi ning Tallink.

Kuna börsi ametlik poliitika ei luba uutest tulijatest enne noteerimiskomisjonile avalduse esitamist rääkida, jätab Tiivas ettevõtete nimed esialgu enda teada. Samas tunnistab ta, et nimekiri on laias laastus õige."

Asi läheb konkreetsemaks: 20.04.2005 00:00 ÄP uudis: Üksteise võidu Tallinna börsile. "Tallinna Vesi ja Starman võistlevad omavahel, kumb jõuab esimesena Tallinna börsile püüdmaks kinni suurem ports Hansapanga aktsiate müügist vabanenud raha.

Starman tahab olla üks esimesi, kes nüüd Tallinna börsile jõuab,” ütles nii Starmani kui ka Tallinna Vee börsile minekut korraldava LHV üks omanikke Rain Lõhmus. Tema sõnul on tõenäosus siiski väga väike, et Starman börsile minekuga Tallinna Veest ette jõuab. Millal täpselt Starmani aktsiad börsile jõuda võiks, Lõhmus öelda ei osanud: ”Tahame Starmani aktsiad börsile viia võimalikult kiiresti,” kõlas vastuseks.

5. aprillil teatas Tallinna börs, et alustas ASi Tallinna Vesi aktsiate noteerimiseks vajalike dokumentide läbivaatust. Tallinna Vee 20 miljonit aktsiat noteeritakse Tallinna börsi põhinimekirjas.

Äripäeva andmetel esitab ka Starman lähiajal Tallinna börsile taotluse aktsiate noteerimiseks börsil. “Taotlust börsile veel esitatud ei ole, aga kohe, kui on asjakohaseid kommentaare, anname sellest teada,” ütles eile Starmani juhatuse esimees Peeter Kern."

Nii et enamvähem kindlalt võib väita, et sel aastal jõuab Tallinna Börsile pärast mitmeaastast vaheaega vähemalt 2 uut firmat: kommunaalettevõtte Tallinna Vesi ja kaabellevi firma Starman. Tallinna Vee IPO (Initial Public Offering) ehk ettevõtte aktsiate esmakordne pakkumine avalikkusele peaks toimuma juba lähiajal Mai lõpul või Juuni alguses. Kuna Starman Tallinan Veest enam ette ei jõua, siis Starmani IPO natuke hiljem.

Natuke vähem julgelt võib väita et ka Teede REV2 ja Tallink jõuavad sel aastal Tallinna Börsile, kuigi mõlemate tuleku üle on juba mõnda aega spekuleeritud aga mingit väga konkreetset infot just viimasel ajal avaldatud pole. Mingi hetk kindlasti jõuavad, aga praegu jääb üle ainult oodata. Kuid Eesti Raudtee on viimastel mulle teada olevatel andmetel (üks TV3 Seitsmeste Uudiste lõik) börsiletuleku plaanid peatanud.

See aasta tundub kujunevat päris huvitavaks: võib oodata mitmeid uusi firmasid Tallinna Börsile kuid mitmetel erinevatel põhjustel ei saa sellest veel rääkida (nt börsi eeskirjad ning vaata kasvõi selle lehekülje üla- või allosas olevat LHV Disclaimerit). Nii et natuke kannatust veel! :) Kuid isegi parem kui uute firmade listimine tundub mulle Leedu Börsi liitumine SAXESS kauplemissüsteemiga mis vähemalt LHV klientidele avab juba juuni alguses kerge vaevaga tee Leedu aktsiaturule.

Et end asjaga Tallinna Börsil kursis hoida, loe läbi seesama "Uus börsiettevõte?" foorum ning jälgi infot meediakanalitest kuhu lähem info aktsiate märkimise tingimuste ja aja kohta nagunii jõuab. Leedu Börsi liitumisega SAXESS süsteemiga ja selle mõjust aga näiteks sellest foorumist: Balti Börs
Kui tõsiseks seda infot lugedas võiks? ÄP 04.05.2005 00:00 (new window) Börs ahvatleb Ekspressi

" Ekspress Grupp on laienemisplaanide finantseerimiseks kaalunud võimalust viia ettevõtte aktsiad
Tallinna börsile.

Äripäeva info kohaselt soovib Ekspress Grupp börsile jõuda veel sel aastal."

Kas keegi mäletab, millal hakkasid jutud Tallinki (toonase Hansatee Grupp) börsileminekust?
Kui Ekspress võtab ennast kokku, siis kuuluksin heameelega grupi omanike ringi. Niikaua kui EE reklaamikäive kahaneb ja Luik tiviaalseid veebiportaale kokku ostab, jätkub ka allakäik.
Karum6mm kirjutas nii teise teema all, sai siia ümber tõstetud:

Millal tulevad, kas tulevad, mis tingimustel tulevad... Millised on kõlakad? Ma hakkan Tallinna Vee suhtes juba veidi rahutuks muutuma...

There’s a starman waiting in the sky
He’d like to come and meet us
But he thinks he’d blow our minds
There’s a starman waiting in the sky
He’s told us not to blow it
Cause he knows it’s all worthwhile
HUvitav tõesti, millal uudiseid kuuleb. 05.04.2005 - 14:35 (GMT+2) juba uudis: TSE: AS TALLINNA VESI AKTSIATE NOTEERIMISMENETLUS

Seal --> Kuidas noteerida aktsiaid?
"Ajakulu

Ajakulu oleneb otseselt ettevõtte ja tema nõustaja tehtud eeltöö põhjalikkusest, kuid üldjuhul teeb börs otsuse 1 - 4 nädala jooksul arvates taotluse ja lisadokumentide esitamisest." Nüüd täpselt kuu aega möödas.
Momentum, seda ma siin kibelengi.
Mingi ERROR, BWHAHAAHAA!! Linnavõim tahab rohkem raha saada ja vaene IPO meekond muudab koguaeg numbreid ja prospekti sõnastus :)
palju põnevam oleks kui Nightman tuleks börsile :p

täna olid ju uudised et ei ee grupp ega eesti raudtee taha börsile tulla,
yks liigväike, teisel liigpalju jama tariifidega.

PS! allservas hallitaustateksti märkate?
riq, Nightman ei ole ju mingi rahamasin... ja ma loodan ka, et temast ei saa kunagi kasvuettevõtet. ;-p
Rahamasinat ei viidagi börsile.
Börsile tulek selgub: ÄP 10.05.2005 00:00 (new window) Tallinna Vesi saab reedel börsi käest teada viimase sõna

"Tallinna Vee aktsiate noteerimine Tallinna börsil otsustatakse reedel, ütles eile Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjoni esimees Riho Rasmann.

Reedel ja 13. hakkame arutama Tallinna Vee aktsiate noteerimist Tallinna börsil,” muigas Rasmann. Äripäeva andmetel tehakse emissiooniprospekt avalikuks tuleva nädala esmaspäeval.

Dokumentide läbivaatamise aeg oleneb alati firmast. “Mõnikord tõstetakse emissiooniprospekti edasi-tagasi ja tuleb sisse viia mõningad muudatused, parandused ja täiendused,” möönis komisjoni esimees. Koosoleku aeg lepiti Rasmanni sõnul kokku alles eile hommikul ning samuti tulid siis ka materjalid. “Ma ise ei ole jõudnud veel prospekti lugeda,” ütles Rasmann eile.

Rasmann möönis, et sellel konkreetsel koosolekul teiste ettevõtete prospekte arutusele ei tule. “On veel teatud ettevõtteid, kes on huvi näidanud ja kellega börs tegeleb, aga konkreetset kuupäeva järgmise ettevõtte prospekti arutamiseks pole veel paika pandud. Ühegi konkreetse firma nime ei olnud ta nõus nimetama."
Küsimus peaks ilmselt olema korrus allpool, aga...

Kuidas üleüldse toimub aktsiate märkimine? Kas seda saab teha ka LHV kaudu, ja kui, siis kuidas? Kas märgitavate aktsiate ostuks vajalik raha peab olema kontol?

Küsin ette juba ära, sest täna peaks saama infot Tallinna Vee Börsiletuleku kohta.
ASi Tallinna Vesi juhatuse esimehe kommentaar Tallinna Börsi teatele tingimusliku noteerimise kohta.

"Meil on ülimalt hea meel Tallinna Börsi tänase ostuse üle kinnitada ASi Tallinna Vesi aktsiate tingimuslik noteerimine. Tegemist on olnud pika ettevalmistusperioodiga, mis on nõudnud erilisi pingutusi nii ettevõtte, sündikaadi kui ka kõikide aktsionäride poolt. Seetõttu sooviksin kõiki osapooli nende panuse ja hea koostöö eest tänada," ütles ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Bob Gallienne. Ta lisas, et tänase Tallinna Börsi otsusega ollakse veel ühe sammu võrra lähemal ettevõtte aktisate noteerimisele Tallinna börsil.

AS Tallinna Vesi
Ädala 10, Tallinn, 10614
Kliendiinfo: 6262 200
Faks: 6262 300
E-post: tvesi@tvesi.ee
www.tallinnavesi.ee
Hull sabin :"Aktsia hinnavahemik pole teada, hetkel käib tuline vaidlus omanike ja pankade vahel aktsia hinnavahemiku üle," :)
Tallinna Vesi tahab aktsia eest 150 EEK aga pangad ei taha rohkem kui 90 EEK anda ;))
muidu jääb suurest buumist tulu väikseks!!

IMHO lihtsalt spekulatsioon.
Küsimus peaks ilmselt olema korrus allpool, aga...

Kuidas üleüldse toimub aktsiate märkimine? Kas seda saab teha ka LHV kaudu, ja kui, siis kuidas? Kas märgitavate aktsiate ostuks vajalik raha peab olema kontol?

Küsin ette juba ära, sest täna peaks saama infot Tallinna Vee Börsiletuleku kohta

???