Ukraina

  1. jaanuaril juba “lappisid” ära, korrektsed Ukraina lipud ju ometi telliti, 3 päeva jäädi hiljaks. Jah, asi paistis optiliselt halb välja. Kuid nagu sa isegi kinnitad, siis Isamaa (peakontori) suunamuutust Ukraina osas pole näha. Kokkuvõttes pastakast väljaimetud pseudoteema.
2 Likes

Tänud, ma ei teadnudki sellisest filmist varem, oli meeldejääv elamus.

1 Like

Viljandi vallavolikogu aseesimees Urmet Elmaste jõudis täna äratundmisele, et Ukraina lipvärvide eksponeerimise taga on …
… soov Reformierakonna värvikombinatsioon valijate alateadvusesse kinnistada.
Uueduudised haaras sellest kah muidugi kohe rõõmsalt kinni ja seostas Ukraina lipu populaarsuse avalikus ruumis sellega, et see peegeldab Reformierakonna värve.

Vot nii on lood. Toetad Ukrainat = orav, liber (ja ilmselt pedekas ka).

3 Likes

See Ukraina lippude lehvitamine on tegelikult valitsuse puhas potjomkin ja künism, kui nad tegelikult ka tahaks Ukrainat aidata, siis esimese asjana tuleks idapiir kinni panna ja kaubavahetus puutiniga ära lõpetada.

10 Likes

Väike positiivne žest oleks ka ühisprojektide lõpetamine riigiga, mis on Ukraina vastu sõdima saatnud hinnanguliselt kuni 25000 meest

4 Likes

Eesti eesmärk peaks olema vantide koloniaalimpeeriumi hävitamine, aga kui valitsus töötab selle nimel ainult Ukraina suunal, siis neljast võimalikust variandist, mis seal juhtuda võib:

  1. Ukraina vabastab oma territooriumi.
  2. Ukraina kaotab.
  3. Sõlmitakse vaherahu.
  4. Sõda kestab igavesti või kuni venemaa kokku kukub.

sobib selle eesmärgiga ainult viimane. Ma loodan, et nad seda vähemalt Ukrainale otse välja ei ütle.

Eesti eesmärk peaks olema välistada Venemaa kallaletung Eestile. Kui Venemaa elanikud ja juhtkond ise määratlevad tulemuse “kaotusena”, siis see väga suure tõenäosusega ka lähema 10 aasta jooksul välistab kallaletungi Eestile. Seega, kindlasti ka variant 1 ja olenevalt detailidest, ka variant 3 täidavad seda eesmärki.
Mitte vähetähtis kõrvaleesmärk on omada ka liitlasi, kes sõja korral meid aitaksid.
Mõlemad eesmärgid saavad väga kõva löögi kui Ukraina tingimusteta kaotab, selle vältimine on meile ülimalt oluline.

Siseminister Igor Taro (Eesti 200) kohtus täna Euroopa Liidu Ukraina erisaadiku** Ylva** **Johanssoniga, et arutada Ukraina sõjapõgenike olukorda Eestis, ajutise kaitse direktiivi rakendamist ning võimalusi toetada nende tagasipöördumist Ukrainasse.

«Eesti on olnud Ukrainale ja ukrainlastele toeks kogu Venemaa agressioonisõja vältel ning see tugi jätkub. Meie jaoks on oluline, et ajutise kaitse saanud inimestel oleks selge vaade tulevikule – olgu selleks kohanemine ja lõimumine Euroopas või vajadusel ka turvaline naasmine kodumaale,» ütles Taro.

«Tõstatus ka teema, kuidas liikuda ajutise kaitse raamistikust pikemaajaliste ja kestlikumate lahenduste suunas. Samuti tuleb aidata neid ukrainlasi, kes soovivad kodumaale naasta. Euroopa Komisjon töötab selleks välja vabatahtliku tagasipöördumise ja Ukraina taastamise programmi, mis kinnitab, et Euroopa on jätkuvalt koos Ukrainaga.»

tglt sai miski nädal kaks tagasi talle kirjutatud. Proovima peab. Viisakas vormis ja ühiskonna seisu siirast muret kandev peegeldus. Eesti projekt suuremas mõistes samuti. (mitte selline rant nagu siin aeg ajalt toodan) Sõnum: see pole enam Eesti. Vabadussõjas langenud selle eest küll ei seisnud.

Rinx, kirjuta samuti Putlerile viisakas vormis ja ühiskonna seisu siirast muret kandva peegeldusena üks kiri, äkki Putler leiab oma tagataskust suured summad, millega meelitada sinna ära kõik siinsed tiblameelsed, kes on siin juba nõukogude okupatsiooni aegadest või nende järeltulijad. Näiteks 70000 eurot per nina?
Mina ei näe nüüd erilist põhjust, et just Ukrainast pärit inimeste (olgu nad kas etniliselt venelased või ukrainlased) pärast eriliselt leili minna, kui siin juba elab aastakümneid palju suurem hulk venelasi (või venekeelseid) kelle lapsed ei ole tahtnud endale eesti keelt isegi veidikenegi selgeks saada.

ttrust - ma ei suuda päriselt ka uskuda, mida sa kirjutad. Eestlasena?
Sinu jaoks vist see ei oma mingit väärtust ega vajadust kaitsta. Pikem vaade ikka, rahvuslik mõõde. Või siis on sul hoiak - peaasi, et mina kuidagi hakkama saaks.

Uskumatu p0hhuism. Kõlab u sellisena, et aahhh…sain 10 hoopi, noh 20 oleks ju hullem olnud. A vbl. su mõte oli midagi muud? vbl. kumas sealt läbi allaandmise mentaliteet ja käega löömine. Et kuna oleme sisult juba slaavi oblast, siis üks lisa ämber läga meie seisu ju hullemaks nüüd ometi ei tee.

See krdi pealiskaudsus ikka :smiley: nii lihtsast ja elementaarsest tõest võiks ju ikka aru saada, et X mahuni on võõrliik kontrolli all. Mingi puntki ületamisel võetakse ka võim üle ja probleemid, ebameeldivus jne hakkavad meie jaoks eksponents. kasvama. Võõrad tuleb hoida “ohjes” ja kontrolli all. Võim ja kontroll peab olema eestlaste käes. Nii kui slaav hakkab nägema, et saab vabalt tegutseda…nii hakkab üleolevus, ülbus kultiveeruma. Tallinnas sa ju nägid seda…kuidas tänav tänava kaupa üle võeti. Julgus kasvab. Möku eestlane lihtsalt koogutab v ei julge riigi tasandil midagi ette võtta.

eriti hea on, et rinx ise kasutab russitsisme. Mine mees prse, hakka eesti keeles rääkima, siis saad seda ka teistelt nõuda:)
Eks sellised need kõvad mehed on, ise koogutavad Putini ja vene keele poole, sõnades on muidugi teine jutt.

3 Likes

Rinx, sa ise kõlad samasuguse “eestlasena”, nagu seda on Aivo Krõlov (Aivo Peterson).
Aga ma ei saa aru miks sa mulle mingit muud juttu ajad, millel pole mitte mingit seost. Samas, eks Aivo Krõlov ajaks ka. Sest tema esineb samuti “eestlasena”. Isegi oma lollaka kremlimeelse partei logo kujundas ta sini-must-valgeks.

Ärge nüüd väga isiklikuks minge, siin foorumis, see ei ole hea )))

no kaua võib seda ila ajada. Jah, asjad on kerses, aga siis tuleb minna valimiskasti juurde ja hääletada ja kõik hakkab löpuks endast pihta, leia munad üles.

pahurik - su tööpõli saab mõõtmatu olema. Seda p…e saatmist saad hakata kohe u kolmveerandi teismeliste hulgas rakendama hakata. Mine tea, a vbl. english on kosher.

Meid enam ei kuulata, ka. teised jõud ei pruugi kuulata. Kui EL mingis direktiivis nii ütleb, siis siinsed sitsivad. Enne nad läheks vastuollu meiega kui EL Emandatega. Neil puudub selgroog, rahvusmeelsus, omade kaitse ja eesti projektist selge peaga aru saamine.
Muutused peavad hakkama pihta massi ehk rahva hulgast. Meid ei vedanud vabaks ka pelgalt poliiti-algatused, ega loosungid, rahvas tahtis. Ideelisus pean kandma energiat ja olema sisuline. Poliitikate mõju on küll olemas, aga kui allpool ei olda valmis ega reageerita, siis tulem jääb tulemata. Seega mingit koogutamist ma küll siin ei aktsepteeri.

1 Like

ega siin midagi uut ei ole, olid kadaka-sakslased, paju-venkud, nüüd on võsa-jänkid. Aga panid naelapea pihta, kui meie endi lapsed ei räägi enam eesti keeles, miks need venekeelesed peaksid? KUI ise ei asuta oma keelt, siis pole lootustki, et teised austaks, nii lihtne see ongi.
Seega täna reformierakonda, kes on idapiiri lahti hoidnud ja pole eesti keelt koolidesse viinud mitme põlvkonna jooksul.
Mis seda EL juttu puudutab, siis milline on reaalne alernatiiv? Just, seda ei ole, seega oksa saagimine, millel ise istud, ei ole mõistlik tegevus. Ja kes see on, kes loille vene seadusi saksa täpsusega täidab, ikka me ise.

2 Likes

81 protsenti vastanutest leiab, et kui avalikul hoonel heisatakse Eesti lipp koos Ukraina lippudega, peab Eesti lipp olema auväärsemal kohal.
52 protsenti on seisukohal, et Ukraina lippude alaline hoidmine avalikel hoonetel ei ole enam vajalik, samas kui 40 protsenti pooldab nende alleshoidmist.

Küsitluse viis läbi Norstat Eesti AS.
A ja O.

3 Likes

Ukraina muna-ja kanatootja aktsia on tänasega möödunud venelaste rünnakueelsetest tasemetest:

4 Likes

Helme infotunnis siis päris meie esi seltsimehelt, et immigr on probleemiks ja toimub vaikne, aga järjepidev ning tõhus ühsikonna ja riigi venestamine.
Patrioot vastas selle peale - vaadake '89 oli meil loenduse alusel ca 35% slaavi rahvast. Täna kõigest 10+% - seega mingist venestamisest ei saa siin juttugi olla.
“Tegemist on immigr vastase sõjaga ja katsega luua ühiskonnas uut lõhet. Faktid, numbrid, stat aga teie juttu lugupeetud Hjelme ei tõesta” Braavo!

hail!

PS - kuidas te sellist erakonda ikka veel toetate? Suurimale venestamise pooldajatele ei saa ju poolikut häält ka anda. Eriti, kes seda maha salgavad ja arglikult statistiliste manöövrite taha poevad.
PS2 - mitte grammi ka kaastunnet ala, et jah…slaavi massi on viimasel ajal kõvasti rohkem; avalik ruum tundmatuseni suurtes linnades muutunud; paljud töökohad võtavad slaavikad üle; selline tendents ei ole eestluse ja rahvusriigi huvedes jne; meie kultuurile ka oht. zero, nada, null. Kas meil on tekkimas uus Tõeline Vene Meelne partei? Võiks neid küll toetada, seljataga ikkagi 150milj lagstajate mass. Täielik absurdselt skiso riigivalitsemine on see. Must on valge. Laes on lambi asemel kuu.

2 Likes

Wikipedia ütleb, et slaavlasi on pisut alla 30% kogu Eesti rahvastikust.