Telefonikõned kosmosest - AST Spacemobile (ASTS)

Leidsin hea artikli, mis võtab kokku teema, et MNOd kontrollivad sagedusi, mis paneb väga selgelt turud lukku ja sunnib satelliidioperaatorid nendega “hulgmüügi” ilepingutesse. Kogu SCS raamistik, mis FCC poolt püsti pandi, toetub sellele põhimõttele. Starlinkil on väga keeruline teostada oma ambitsioone saada iseseisvaks MNOks.
Spectrum War: GSMA Dials In the Rules

Lisan siia tasakaaluks teise vaate, kuidas teoreetiliselt Starlink võiks seda murda, pmt läbi oma maapealse seadmete wifi võrku ehitades - autod, terminalid jms. Siin on palju spekulatsioone ja komistuskive, mis eelmises artiklis viidatud piirangutega kaasnevad.
What Could a Starlink MNO Offering Look Like?

3 Likes

Ma toon siia eraldi välja ka dokumendi, millele artikkel “Spectrum War: GSMA Dials In the Rules” viitab.
See on kohustuslik lugemine kõigile, kes tahavad aru saada, kuidas regulaatorid asja näevad.

Mida ma olen alates SCS väljalaskmisest kirjutanud, “AST is written all-over it”

Spectrum for D2D The use of satellite to supplement mobile coverage

3 Likes

See lugu on saamas ka kolmanda vaatuse
América Móvil fortalece lazos con Estados Unidos, China y Europa

Mis need esimesed vaatused olid? Et Carlos Slim läks Muskiga tülli?
Praegu mulle jäi mulje (erinevatest kommentaaridest), et see investeerimise jutt juba vana ja midagi konkreetset ei ole kinnitatud.

See ei ole jah kinnitatud, paistab et augusti lõpus ringles sarnane artikkel.

Starlink tegi reedel FCC’le avalduse, et tahab 15’000 satelliiti D2C teenuse jaoks üles saata.
SpaceX Eyes 15,000 More Satellites for Cellular Starlink, Hints at Carrier Plans

Ridade vahel on siin pmt vastus küsimusele, kas Stalinki järgmise generatsiooniga üritatakse lahendada arhitektuurist tingitud tehnilisi puudujääke. Ja vastus on EI.
Puudujääke kompenseeritakse rohkemate satelliitidega ja nende veel madalamale toomisega.

Eile sai Ligado saaga kohtus joone alla. Nüüd on jäänud FCC luba selle kasutamiseks, mille saab eeldatavasit 2026 esimesel poolaastal.

Lisan värviks Abel Avellani EC öeldud kommentaari Ligado kohta.
Yes. I mean, you obviously 60 megahertz of global spectrum, if it were purely terrestrial, it will be a number that nobody can afford.
Ja Twitterist ühe kommentaari: “The thing is ASTS’ technology de facto MAKES it terrestrial. Most still don’t get that they are turning water into wine here.”

Ligadot ei lastud töötada maapealse sagedusena, kuna vertikaalne signaal segas GPS’i. DoD oli peamine, kes blokeeris selle kasutuselevõttu.

Nüüd tuleb see kasutusele MSS sagedusena ja koos DoD õnnistusega.

2 Likes

Eilne AST-SpaceMobile Twitteri postitus, et vähemalt esimene läheb lõpuks liikvele.
Aga kokkuvõttes ei ole siin midagi uut, vaid pigem annab uuendatud viibega ajakava.
BlueBird 6 has completed final assembly and testing and is ready for flight!
Kuna NewGlenn lükkus 2026, siis suuremad 8-ühikulised algavad kõige varem Q1
Ning selle postituse järgi mahub käesoleva aasta sisse maksimum 2-6 ühiku ülesse saatmine.

Barclays eile tõstis PT 37 → 60

Edit: "We update our estimates post 2Q25 results. While we lower our short-term estimates due to launch delays, our improved medium-term outlook leads us to raise our DCF-derived PT from $37 to $60/share. We find it supportive that TMUS/Starlink launched a text only service for $10 per month and believe that AST product which will be richer (text, call, broadband) could see higher prices points.

Also whilst competition is rising in D2D, the fact that AST will not compete [against MNOs] on broadband (nor on mobile) should be a positive attribute for telecom operators that want to team up with a satellite operator.

Our upside case is $120 p/s, which is based notably on a reduction of the cost of capital/expansion of multiples as the company delivers."

1 Like

Crossroads Capital 2 kvartali kiri oma investoritele. ASTS on kaetud lk 10-12.
Q2 2025 Investor Letter

It’s the coolest thing I’ve ever been involved with, and if we pull this off, it’s not only going to be the most important thing that we do as a business group in the hundred years that we have been around, but I also think it’s going to be thought of as one of the greatest innovations to happen in our generation.” - Adriana Cisneros (CEO of Grupo Cisneros, AST Board Member)

1 Like

Lõpuks ometi hakkavad õiged pealkirjad peavoolu jõudma
AST SpaceMobile Pops, Has This Advantage Over SpaceX, Analyst Says

3 Likes

vahepeal ei toimu midagi ja siis korraga tuleb tihemini igast uudiseid

Bell Canada on üks strateegilistest partneritest
Bell and AST SpaceMobile complete Canada’s first successful space-based direct-to-cell VoLTE voice call, broadband data and video streaming

Siin artiklis räägitakse koostööst Meta’ga
Vodafone, AST SpaceMobile and the University of Málaga open the doors to Europe’s first space and land-based network lab

2 Likes

Kui palju peab hind veel üles kerima et short squuezei näha saab?
Nii nagu suve algul kui 2x pealt läks 50 peale suht ühtlases joones nii ka praegu ei paista et need 40m short aktsiat hinna 100% või rohkem ühes päevas tõstaks.

Mingi shortide katmine ilmselt juba käib.
Ma arvan, et korralikuks pigistamiseks on natuke materiaalsemaid uudiseid vaja, mõni DoD leping näiteks.
SDA pidi 01.oktoobril võimalikud lepingute võitjad teatavaks tegema, aga valitsuse seisaku tõttu see on ootel. (näpud ristis)

1 Like

Tundub, et asi paneb aina edasi ja 30-40 taseme hindu ei paista siit enam tulema. Kui siis halb makro, delayd, ebaõnnestumised. Samas mingi suurem pullpack peaks sellisele suurele lennule loogiliselt järgnema?

Ei oska lühiajaliselt midagi ennustada. Ettevõte on jõudmas järgmisse faasi, kus arengud ei ole enam lineaarsed. Kui turul on sellesse usku, siis seda potentsiaalset väärtust võidakse ka ette ostma hakata.
Lugesin üht huvitavad postitust, mis rääkis hetke turu sentimendist, kus päris paljud valdkonnad on mullistumas AI, Crypto, quantum jne. kus igas sekroris on valida mitme liidri vahel. Erinevus D2D sektoriga, kus sisuliselt on ainult 1 pure play ASTS.

Aga endiselt, ASTi puhul kõige olulisem nende enda Execution ja imho üsna makro resilient pikas vaates.

Kui sa otsid ostukohti, siis selles osas on soovitused endised, buy on weakness and hold. Ja neid ostukohti on turg piisavalt pakkunud erinevates etappides, selle üle kurta ei saa. Lihtsalt ootamine on pikas plaanis tulusam, kui proovida pidevalt turgu ajatada.

Ma vist olen ka varem Mungerit siin tsiteerinud: “The Big Money is Not In the Buying and the Selling but in the Waiting”
Lisan, Stanley Druckenmiller: “We mostly just sit around reading, thinking and waiting”

6 Likes

Oodata peab samas ka oskama, kui seda valesti teha siis on kaotused veel suuremad kui ostes ja müües.

4 Likes

Igati ootuspärane ehk ei tohiks tegelikult üllatus olla:
AST SpaceMobile Announces Definitive Commercial Agreement with Verizon to Support Space-Based Cellular Broadband Across the Continental United States

2 Likes

Nii kas nüüd 80+ ka ei käivita squuezi?

Võimalik. mis oluline selle lepinguga et 70% US turust on kindlustatud vs igast jutud, et VZ äkki ikka vaatab Starlink poole

2 Likes

Verizon teams up with AST SpaceMobile to provide cellular service from space