New Solar ETF: TAN
sisaldab ka STP ja SOLF
ise hoian neid otse, peaks piisav kate valdkonnale olema
kaugele vaadates suudan vaid megabullish olla selle sektori suhtes
SeekingAlpahast päris hea võrdlus.TAN-i komponendid peavad genereerima üle 33% oma käibest otse päikeseenergia tööstusest. Need mis genereerivad üle 66% on esindatud terve turukapitalisatsiooni ulatuses, need mis mahuvad 33%-66% vahemikku on esindatud kas pooles või täies ulatuses. KWT on selles osas veidi rangem. Ettevõtted peavad antud tööstussektorist genereerima üle 66% tuludest, et üldse nimekirja saada.
vaieldamatu sektori staar, kuid tema valuatsioonid ei mahu mulle pähe
mõlemas ETF's OW positsioon
ise hoian eemale, aga võibolla ma olen millestki valesti aru saanud?
FSLR on kõigi lemmik seetõttu, et nad kasutavad thin-film tehnoloogiat nagu Madis Toomsalu juba ütles. Thin film tähendab seda, et päikesepaneeli tootmiseks kulub vähem polüsilikooni.. ja polüsilikooni puudus/kõrge hind on justnimelt kõige suurem probleem paljudele tootjatele. Mälu järgi pakuks, et näiteks STP COGS -ist (cost of goods sold) moodustas polüsilikoon mingi 70%.. võibolla mäletan numbrit valesti, aga see on kahtlemata kõige suurem kulu. Kuna thin film tehnoloogia juures on polüsilikooni vajadus üsna pisike, siis ongi FSLR saanud nautida teistest paremat situatsiooni, kuna nende ASP on tunduvalt madalam.. Miinuseks on aga thin-film tehnoloogia väiksem efektiivsus, samade wattide tootmiseks on vaja rohkem paneele.
Teine asi, mis leevendust pakkuda võiks, on tehnoloogia edasiareng. Nimelt on polüsilikooni mitme eri kvaliteediastmega.. praegu kasutatakse päikesepaneelide tootmiseks ainult solar grade polüt.. aga Saksamaa suurtootja Q-Cells sõlmis hiljuti lepingu metallurgical grade polü ostmiseks. Selle pakkumine on märksa suurem ja hind odavam, küsimus olnud lihtsalt selles, kas ja kuidas on võimalik seda päikesepaneelide tootmiseks kasutada.
Polüsilikooni suurem pakkumine oleks aga ainult vesi päikesepaneelide tootjatele, kuna vähendaks tootmiskulusid.
FSLR on filmi tootmise tehnoloogias ka edukas olnud, kõrge temperatuuriga sussutamise asemel prinditakse CdTe pooljuhid otse kilele.
Kokkuvõttes kahtlemata keeruline värk. Odava, kergelt paigaldatava ja laialdaste kasutusvõimalustega päikesepaneeli järgi oleks kindlasti palju nõudlust.
1) valuatsioon aetakse juba varakult kõrgeks (solarite puhul FSLR case; internetiärid aastal 1999-2000)
2) tehnoloogia massidesse jõudes tekib robinal uusi konkurente, millega viiakse marginaalid alla; kas praegustel "staaridel" on uute ees mingeid konkurentsieeliseid (ja kas need säilivad üle pika aja?)
Iseasi, kui keegi on piisavalt andekas ja suudab välja valida õiged üksikaktsiad ("järgmine Microsoft"), aga kui paljudel see õnnestub?
Tasub meenutada Grahami ja Buffetti negatiivset arvamust lennundussektori kohta:
Think airlines. Here a durable competitive advantage has proven elusive ever since the days of the Wright Brothers. Indeed, if a farsighted capitalist had been present at Kitty Hawk, he would have done his successors a huge favor by shooting Orville down. The airline industry’s demand for capital ever since that first flight has been insatiable. Investors have poured money into a bottomless pit, attracted by growth when they should have been repelled by it.
if you calculated all of the airline industry's finances since the day the Wright Brothers flew the first plane at Kitty Hawk in 1903, you would discover that the airline industry has cumulatively not made a single penny of profit.
Praegu toodab paljude väiksemate metallide puhul Hiina 100% ja ennustatakse, et aastaks 2012 tarbivad nad kogu enda toodangu ise. Mingi hetk peaks Põhja-Am ja Austraalias kaks projekti töösse tulema, aga veel vist ei ole selge millal. Ma ei tea täpsemalt, kas ka Ca, Te põhitootmine on Hiinas või mitte, aga vähemalt puhtteoreetiline võimalus on, et FSLR peab mingi hetk otsi oluliselt koomale tõmbama.
SOLF
SOL
LDK
Huvitav, kas see tähendab, et GS valmistub upgrade call-e andma? Samas FSLR ja ESLR puhul on näha positsioonide vähendamist. Disclaimer: suurema pildi saamiseks peaks vaatama natuke pikemat ajaskaalat.
täitsa asjalik, põhjendab ka tänast liikumist
short FSLR ?
1. juhtkonna guidance järgi on Q1 nõrk ning margins pressed, hetkel oodatakse konsensust ületavaid ootusi
2. tahaks ennetada buy the rumor, sell the news efekti
3. vist oleks eriline lollus praegu 1 nädalaga mingi 75% jätta lukku panemata
4. võimalik sunnitud short squeeze (vt üle eelmist postitust), mis ei pruugi jätkusuutlik olla
5. enam ei ole profit/risk ratio kuigi atraktiivne
lisaks läksin FSLR'ga shorti, mis on imho hea hedge STP positsiooni vastu, mida täna suurendasin.
sel nädalal on mitmed Solarid tulemas tulemustega ning võimalikud kommentaarid FSLR'i marjamaale astumisest suurendavad gravitatsiooni. tänase seisuga ma ma arvan, et upside on limited ning solarite üldise nõrkuse puhul saab FSLR tõenäoliselt kõige rohkem peksa.
Friedman Billings downgrades FSLR to Underperform from Mkt Perform and raises their tgt to $200 from $155 saying they are increasingly concerned about the margin risk as FSLR aggressively pursues utility-scale projects in the U.S. The firm says these risks are not baked into the stock near $300 and thus not only could be a source of disappointment but could also lead to downside EPS risk. The firm says based on their P.P.A analysis, for P.P.A financiers to hit a 4-point spread (over WACC), installed system prices in the U.S. would have to come down by at least 14% by YE08 and by at least 20% in CY09 if FSLR were to compete effectively for utility-scale projects. They estimate utility margins of well below corporate average (i.e. < 40%), a factor that, the firm says, has yet to be dialed into the shares and consensus EPS estimates.
Reports Q1 (Mar) earnings of RMB 2.21 per share, RMB 1.09 better than the First Call consensus of RM 1.12 (co also reports EPS of US $0.32 vs US $0.16 consensus); revenues rose 528.8% year/year to RMB 1.2 bln vs the RMB 0.96 bln consensus. For Q2 co sees demand remaining strong, with shipments between 40-45 MW and ASP's around $4.00 based on current contracted pricing. However, the continuing decline in the value of the Euro could impact this ASP assumption. Gross margin to continue to be impacted by higher silicon costs with further declines from the level seen in 1Q08. For FY08 the Company raises its previous guidance of 160 MW in shipments to a range of 160-180 MW. Visibility on ASP in the second and third quarters of 2008 is good, although incentive changes in Spain and Germany could lead to less visibility on ASP's beginning in the fourth quarter of 2008.