Tagantjärgi tarkusena saab nüüd meenutada mida E200 lubas enne riigikogusse saamist ja milleks on see seltskond tänaseks muutunud.
Oleme jõudnud olukorda, kus ühe häälega saab valitsuse ja riigikogu pantvangi võtta ja nõuda mida iganes. Michal kardab, ja on ka põhjust, erakorralisi valimisi nagu tuld.
Hasartmängumaksu langetamist toetanud Võrklaev: see on aasta halvim seadus
Eesti langetas hasartmängumaksu, lootuses, et maksu koguneb nii rohkem.
Läti tõstis hasartmängumaksu, lootuses, et maksu koguneb nii rohkem.
Äkki umbes aasta pärast selgub, kummal oli rohkem õigus.
Lihtsalt nii uudishimust tahaks teada, missuguse “bet” lõpuga ettevõtte kõrvad selle Tanel Teini algatatud eelnõu tagant paistavad. Kuidagi ei taha üldse uskuda, et endine korvpallur täitsa iseseisvalt selle mõtte peale tuli ja koalitsioonilepingusse surus.
Reformierakond võttis reisilaevanduse meetmelt raha ära, et see siis mitte midagi tootvatele kultuurnikele laiali jagada. Erinevalt kultuurirahvast, siis julgeolekuolukorda arvestades on kriisiolukorras laevaühendused teiste riikidega hädavajalikud:
Millegipärast ma arvan, et nagu viimasel ajal kombeks on õigus Lätlastel. Eesti kahjuks sarnaneb aasta aastalt aina rohkem Kilplaste külaga.
Miks peab maksma toetust ettevõttele kes maksab 10% dividende?
Ministeeriumid on jõulupreemiad asendanud tulemustasuga
“Tulemuspalka ei maksta kõigile töötajatele ning tasu suurusjärk on praegu veel kujundamisel,” ütles kommunikatsiooninõunik Kerttu Kaldoja.
Ma arvasin, et tulemustasu lepitakse tulemuste paika seadmisel aga ju see käib ainult eras nii.
Sõber olla otsene turundaja, eks käsi peseb kätt…
Kõik kirevad aga keegi ei räägi “köögi poolest”
Kirurgiline protseduur ise kestab tavaliselt mitu tundi (3–8 tundi, sõltuvalt operatsiooni liigist ja keerukusest).
Pärast operatsiooni jäädakse haiglasse mõneks päevaks kuni paariks nädalaks, et jälgida paranemist.
Täielik taastumine võib võtta mitu kuud, sest keha vajab aega haavade paranemiseks, kudede kohandumiseks ja uue funktsionaalsuse kujunemiseks.
Peale operatsioone on eluaegne hormoonide võtmine, sest keha ei hakka ise tootma vastava soo hormoone.
Kõrvalmõjud
Östrogeenravi (transnaised), suurenenud verehüüvete risk, vererõhu tõus, maksafunktsiooni muutused, rindade tundlikkus
Testosteroonravi (transmehed) akne, kolesterooli taseme muutused, punaliblede arvu tõus (polütsüteemia), maksafunktsiooni häired
Mõlemal juhul: luutiheduse muutused, südame-veresoonkonna riskide suurenemine, vajadus regulaarsete vereanalüüside järele.
Operatsiooniga eemaldatakse või muudetakse suguelundeid nii, et loomulik viljakus ei ole enam võimalik. Hormoonravi pikemaajalisel kasutamisel väheneb või kaob sperma- ja munarakkude tootmine.
Soovitakse lapsed ära sandistada
Kui see ähvardus, mida mihhail ei kinnita, peaks tõeks osutuma, siis suht kehva lugu ja mihhail on ennast korralikult nurka mänginud ja peab võimu nimel tegema kõik, mida talle ette öeldakse. Ja seda E200 seltskonda vaadates, siis need võivad ju enne riigikogust välja kukkumist meeleheitest mida iganes nõuda.
Reformierakond hakkas oma laristamist üha suuremate maksutõusude, uute maksudega ning vastutustundetu laenamisega kinni maksma, siis Läti valitsus käitub vastutustundlikult ning kärbib, makse ei tõsta, kuna maksutõusud takistavad majanduskasvu, mida on reformierakonna tegevuse tulemuse pealt ka selgelt näha:
Eesti riigi seisukohalt, kui reformierakond ise tagasi ei astu, siis on meil kuni 2027. valimisteni sarnaselt senise 2,5 aastale mahavisatud aeg ja jätkuv stagnatsioon. Samalajal lähevad meie naabrid ees ära.
Päeva millal Eesti vabaneb selle reformimaffia ikke alt tuleb hakata Eestis rahvuspühaks pidama, kalendrisse punase päevana kanda nagu on 20. august.
… huvitav et pöhjuseid miks üks vöi teine teatud viisil käitub eriti olulisex ei peeta… ja ka tulemit mis kellestki maha jääb ja millega tegelema peab…
… vahel tundub et no miks ometi peetaxe rahvast nii rumalax et asjadest avatud kaartidega rääkida ei vöix… ja siis on jälle justkui köik enesestmöistetav, miks…
ohjhh
See valitsus viib meid katastroofi enne uusi valimisi.
Reinsalu:
Netikasiinode ärihuvide seaduse puhul on Mart Võrklaev läinud nädalal sedastanud, et Eesti200 pressis seda koalitsioonis välja ähvardusega, et muidu laguneb koalitsioon.
Peaminister Michal ja haridusminister Kallas eitasid seda.See on vale.
Juhtisin sellele santaažile tähelepanu juba eelnõu teisel lugemisel 22. oktoobril (väljavõte allpool) ning minu teave pärines teistelt reformierakondlastelt kui Võrklaev.
Nüüd aga kujunes välja hoopis topeltsantaaž: nagu aru saan, nõudis Vôrklaev siiski kasiinoäri seaduse eest seda, et laevandusettevõtete toetusmeede võetaks eelarvest välja, mida tema survel tehakse.
Mis asi see toetusmeede on?
Nimelt surus Michali valitsus suvel Riigikogus läbi pretsedenditu laevandusettevõtete tagasiulatuva maksustamise seaduse rohepöörde huvides.
Selle leevendamiseks (ning ilmselt kohtuasja vältimiseks) lubati osaluselt tagasiulatuvat koormist eelarvest kompenseerida. Nüüd murti ka seda lubadust, sellest johtuvalt Tallinki ametiühing kõneleb täna ERR uudistes 300 töötaja koondamise ohust.
Tüüpiline reformierakond, võtame ettevõtluselt raha ära, et see siis osaliselt kultuurnikele laiali loopida. Ainult et kultuurnik ei anna majandusele mitte mingit arvestatavat lisandväärtust, samuti peame üleval mittevajalike sisuliselt sotsiaalseid töökohti, kuigi inimesed võiks suunduda nn kultuuri asemel tootvale tööle:
“Samuti on oluline, et kui kultuuriministril oli mure, et on vaja toetada ERSO-t ja neid teatreid, siis vähemalt läheb see raha sinna juurde. Sest hasartmängumaksu mõjul kaotab kultuur järgmisel aastal kuus miljonit. Minu ettepaneku mõjul tuleb sinna vähemalt 1,5 miljonit juurde – midagigi kultuurile”
Eilsest üks, heas mõttes positiivne juhtum.
Bussis, selline rahulikum liin. Mingi ukr russ hakkab seal oma telefoni näppima ja ilmselt vaatas insta vms lühivideosid, pidev tinn-tinn jne. Heli oli vbl. nõks tugev, sest kõike oli kuulda. Kõrvareas istub paarike, poiss oli pakuks alla 18 ikka. Küsib - et kas sa kõrvaklappe ei oska kasutada? Noh, see siis ei saanud alguses vist arugi aga edasise seletamise peale keeras heli siiski maha.
Enne peatust läksin poisist mööda ja kiitsin. Natuke vestlesime ukr russ invasiooni teemal ja kuidas see avaliku ruumi on totaalselt ära rikkunud ning pealinna venestanud. Aga mainis, et eesti noored ei julge enam väljaski käia. Ukr russ kambad igal pool ja see pole enam tuvatunnet tekitav.
See mind enam üldse ei üllata. Aga mis oli kõige huvitavam tema suust (ma usun, et ta ikkagi oli alaealine, sinna 16…17a kanti), kui ütles: me vajame tugevaid juhte!
Äge! Sellised ongi kiftid, targad, kirglikud ja südamega eesti noored ![]()
- aastast 2025. aastasse üle kantud eelarve osakaal (%) valitsemisala 2024. aasta lõpliku eelarve summast:
Kultuuriministeerium: 19,0%
allikas Riigi 2024. aasta raamatupidamise aastaaruande õigsus ja tehingute seaduslikkus. Riigikontrolli aruanne Riigikogule Tallinn, 28. august 2025
Mida nad nutavad? Enam ei olnud ideid mille peale raha surnuks lüüa ja lihtsalt jäi raiskamata aga ERSO palkasid ka ei tõsta.
Siit graafikult on näha, et võrreldes meist palju jõukama Lääne-Euroopaga elavad kultuurinikud Eestis ikka väga hästi:
Allikas: www.err. ee/1609877560/peet-kask-ja-tonis-saarts-retseptid-riigieelarve-ravimiseks
Tartus järjekordse kultuurimonumendi Siuru maksumus on juba 100 miljoni kanti, sisuliselt läheb sinna kogu automaksuga kogutud raha, samas on ju näha kuidas sellised maksutõusud tegelikult majandust ja majanduse konkurentsivõimet pärsivad. Ehk siis sisuliselt niigi hästi elavate kultuurnike toetamiseks keerame majanduse maksutõusudega pekki.
Võrklaev: Riigi rahanduses peame kogu aeg tegema valikuid: kas paneme raha kaitsesse või ühe või teise sektori toetusesse.
Ma olen juba väsinud sellest kaitsekulude taha peitu pugemisest. Isegi kui 1000 korda seda korrutada ei muutu see, et Michali valitsus võtab 1,7 miljardit laenu, millest AINULT pool läheb kaitsele. Ülejäänud jagatakse palgatõusudeks, pensioniteks ja mujale laiali.
Ref otsustas lihtsalt IRL ile korraliku käru keerata, Et selle võimule saades oleks majandus / rahandus korralikult pekkis ja võimalikud ainult kehvad valikud,
