Ega siin eriti leppest polegi mõtet rääkida, vaid rääkida tuleb ikka sellest, et mille poole mingi partei oma asja ajab.
Praegu ennast pukki sättiv uus võim on kesikute nägu, hoobelgu IRL palju tahab, et palju nende punkte koalitsiooni kokkueppesse jõudis või kui palju on linnapea “nende oma”.
Tallinna saatus:
Venelased tulevad tagasi, venemeelsus tuleb tagasi, korruptsioon tuleb tagasi, hüvede laiali jaotamine oma parteilastele ja elektoraadile tuleb tagasi. Lisaks tuleb tagasi suhtumine, et meil on siin omad silotornid, kus majandame ainult meie ja teil on seal oma silotorn, kus majandate ainult teie ja teineteist me ei sega.
Samas ega vahet polnud, kui oli kesikute ja sotsialistide linnaviletsus, siis kehtisid samad reeglid. Ehk siis kesikute reeglid. Sotsialistid said endale ainult putukaväilad ja autode piinamise.
Senine tava, et vaja medits töötajate hinnangut, ka. heakskiitu.
Nüüdne plaan:
Tegevuskavaga soovib ministeerium analüüsida, millised on võimalused sooandmete muutmise menetluse kaasajastamiseks ka Eestis, sh kas ja kuidas oleks võimalik muuta menetlus tahteavaldusel põhinevaks.
Ehk enam ei rakendataks medits töötajate hinnangut.
Ja artiklis räägiti “lapsed”…vbl ei peagi olema täiskasvanu. Kusagil riigis minuarust see juba viidi sisse. Saksa äkki. Aga lapsed?
Ou mai gaad…
Ja Mihhail kiidab. Pidi võrdsust tagama.
Ps. reaalselt pakuks, et sügavam tasakaal, arusaam jne saabuvad inimesel alles peale 30ndaid. Valdaval osal.
Miks need p3rvo liberastid sedasi teevad meie elukeskkonnaga? Nagu pidureid üldse enam ei oleks. Lagastaks kõik hüvelise ära Jääb mõistmatuks, ausõna. Nii eluvõõrad? A vbl ongi, et ei saa endast, maailma loomisest-“jumalast”, loodusprintsiipidest mitte mõhkugi aru ja elavad vaid teoreetilises, kuulekate tublide õppuritena. Pea mõtleb mingi avantürismi välja…läks, ura!
Hinge pole, mis annaks teada…kle. see on ju universumi solvamine v vaimne vägivald.
Ps. UKs oli uuring ja seal oli päris suur osa neid, kes pubeka ajal tunnevad soosegadust. Teaduslik aluspõhi on sel, täiesti normaalne nö. Kuna pole veel päris välja kujunenud hormoonide virr varris. St. vaja anda aega ja rahunemist. Alles jääb ju ikka vaid mõni % tegelikult.
Mis juhtuma hakkab on nagu UK-s. Õde jääb tööst ilma, kuna patsient kuuleb, et õde küsib kateetrit mehele - sest see peab vastama f[sioloogiale. Patsient aga määratleb end naisena. Patsient kaebab misgenderingu organitesse …
Kogu selle võuklemise juures jääb mulle veidi segaseks üks asi. Kuhu viivad raha jäljed. Kellele see kasulik on? Praktika on näidanud “go woke – go broke” reegli üsna kindlat paika pidamist. Võime üsna julgelt võtta eelduseks, et tänapäeval ei leidu mitte ühtegi poliitikut, kes teeks midagi omakasu silmas pidamata. Seega, mingit tulu, kunagi tulevikus nähakse tõusmas sellest LGBTIQ-woke teemal tuulenuusutamisest. Aga millist. Pole neid ju nii suur % et oleks valimistel oluline määraja.
Rahalises mõttes samuti null. Ainult käsi pikal. Ainult anna.
Püüan ennast kujutleda tavalise “harju keskmise” poliitiku - põhimõttelageda tuuelnuuskurist selgrootu oportunisti kingadesse – mis kasu või tulu “võuklemise nägu pähe teah” mul oleks… ja no mitte ei suuda välja mõtelda.
Targemad äkki aitavad.
Eks Eestis ole ka ikka üksjagu neid rikkaid oma soo ihaldajaid ja tahavad vaikselt ühiskonda sulanduda, erakonnad pidevalt raha näljas, vaikselt sopsutavad ja nii see vikerkaar taevas särab. Õnnelik inimene toodab ikka ühiskonnale rohkem pappi.
Ok, partei liinis ma saaks aru. Meie tagame teile rahastuse ja teie teete meie Erakonnale “tasuta” tööd (valimispropagandat). Aga miks nii keeruliselt. Saaks ilmselt ka lihtsamalt.
Eks sealt välismaa fondidest midagi tilgub. Kui DOGE kukkus USAID lõhkuma, tuli sealt välja kuidas miljoneid suunati erinevate riikide LGBT liikumistesse. Ungarist oli üksjagu juttu ja mälu järgi isegi soome sai paar miljonit, kuid praegu seda uudislõiku enam üles ei leia
Harju maakohtu kohtunikud: kohtunikul ei ole sisemist vabadust teha riigile ebamugavaid otsuseid
Ka Harju maakohtu kohtunikud teatasid, et ei toeta kohtukorralduse muutmist justiits- ja digiministeeriumi välja pakutud kujul. Nad viitavad sarnasele negatiivsele kogemusele Poolas.
“Kohtunike sõltumatuse piiramine on tõenäoliselt põhiseadusega vastuolus. Kohtunikelt võetakse õigus ise spetsialiseerumise üle otsustada. Luuakse õigus viia kohtunikud nende tahte vastaselt üle teise osakonda või menetlusgruppi. Kohtunikul ei ole sisemist vabadust teha riigile ebamugavaid otsuseid, kui selle tagajärjeks võib olla selline sundspetsialiseerumine. Kohtunike seotus kohtumajaga on sellisena üksnes näilik. Samu võtteid kasutati Poolas.”
Tüüpiline reformierakondlane. Saab aru küll, et tegu on ühe huvigrupi lobiga ning riigi seisukohast igas mõttes kahjuliku muudatusega, aga hääletab ikkagi poolt, koos teiste samasuguste (küll targu vaikivate) reformierakondlastest parlamendi liikmetega.
Piisab kui paar liiget E200-st nõuavad nii, sest Michalil on lihtsam, kui koalitsioonil säilib Riigikogus enamus. Selle nimel pole riigieelarvest ja kulkast 37 miljonit ära hammustada palju, eksole?
Ma kasutasin seda ideed kunagi ühes ilukirjanduslikus alternatiivajaloos:
“Sedaet, sm. Stalin” alustas Beria arglikult, “Mul on siin mõned
mahalastavate nimekirjad, mis vajaksid Teie allkirja”
“Allkirja ja allkirja,” torises Stalin “kust ma sulle kõik need
allkirjad võtan, näpust või?”
“Muud sul ei ole, kui sm. Stalin andku aga allkirja. Aga kui sm.
Stalinil allkirjad otsa saavad? Aga kui sm. Stalinil käsi ära
väsib?”
“Mis te nüüd, sm. Stalin” meelitas Beria, “teie võimete juures”
“Peaelgi, ega inimesed ennast ise maha ei lase, ilma sm. Stalini
allkirjata aga ei saa kuidagi.”
“Hmm…” jäi Stalin mõttesse, “aga miks, õigupoolest, ei võiks
inimesed ennast ise maha lasta? Anname igaühele nagaani ja
padrunid ja… hoiaksime tohutult NKVD seltsimeeste aega ja
töövaeva kokku”
“Ei, ei, nõnda küll ei lähe,” kohkus Beria, “kus seda enne on
nähtud, et inimesed ennast ise maha laseks.”
“Pealegi,” jätkas ta kavalalt, “meil, Nõukogude Liidus, on,
jumal tänatud, KORD majas. Kui inimese laseb NKVD maha,
siis järelikult nii on ette nähtud!”
See koalitsiooni säilimise nimel kahjustavate seaduste vastuvõtmine on väljapressimine Kuid miks mitte kui seadus seda ei karista,
Suurriigid teevad seda alatasa. Öeldakse partnerile : kui sa ei tee seda, mida mina tahan, siis sul hakkab väga valus. Parem ole kohe nõus, siis ei olegi nii valus