Mis mõttes täielikult iseseisvat? Kui sul palju aega, siis nädalaga teed väga ilusa webi valmis antud website builderitel. Kui valmis registreerid 60- eest domeeni ja voila.
Kahju, et sa ebay ja amazoni sugustesse muinasjuttudesse ei usu. Tähendab, et su ambitsioonid piirduvadki mõne Eesti väikse pildi ja teksti webiga.
Oh ei, muinasjuttude all mõtlesin suurtes kogustes mammonat bänneribiznisilt - you know- teeme väikse papiga palju pappi ;).
Kahjuks pole internet füüsiliselt katsutav ehk seetõttu sellised väärad arusaamad. Net on nagu õhupall, mis kunagi kosmosesse ei jõua. Susiseb kuskil eksosfäärini ja siis kukub jällegi alla loe: Yahoo 475 pealt 4 peale ;)
Kahjuks pole internet füüsiliselt katsutav ehk seetõttu sellised väärad arusaamad. Net on nagu õhupall, mis kunagi kosmosesse ei jõua. Susiseb kuskil eksosfäärini ja siis kukub jällegi alla loe: Yahoo 475 pealt 4 peale ;)
o.ov
miks Sa arvad, et virt.server väikseks jääb? sellise keskmise teenuse peal võid Sa juba vägagi suurt veebirakendust jooksutada.
aga kui Sa tahad eraldi serverit, siis arvesta umbes 5000 eeku/kuus hoiustamise eest + masin ise :)
jõudu
miks Sa arvad, et virt.server väikseks jääb? sellise keskmise teenuse peal võid Sa juba vägagi suurt veebirakendust jooksutada.
aga kui Sa tahad eraldi serverit, siis arvesta umbes 5000 eeku/kuus hoiustamise eest + masin ise :)
jõudu
See on tõepoolest mingi täiesti jabur arusaam, et virtuaalserverist jääb väheks. 99,8% tõenäosusega on Jaan Keskmise välja mõeldav jupp, vidin, rakendus, veeb, misiganes jooksutatav täiesti harilikus virtuaalserveris. Põhimõtteliselt on Eestis umbes 20 väljaspool riigisektorit asetsevat konsuumeriveebilahendust (incl. pangad), mida ei saa virtuaalserveris jooksutada ja nad kõik omavad eesti mõistes massiivset loadi ja/või virtuaalserveris mittejooksutatavaid ärikriitilisi protsesse a la veebikammivad suure koormusega robotid või räiged turvalahendused (pankadel).
Virtuaalist väheseks ei jää, aga virtuaaliga on vist see kamm, et kood ja andmed võivad lekkida. Virtuaaliadminnid muidugi eitavad seda oma elupäevade lõpuni.
Nojah, kui sa lähed mingi koolipoisi juurde kes seda võileibade söömise vaheajal pakub, siis ilmselt küll. Mis huvi peaks olema näiteks Elionil või Zonel olema mingit "koodi või andmeid" varastada? Newsflash:
Uut koodi kirjutatakse konsuumeriveebi vallas nii karjuvalt vähe. Valdav osa geniaalsetest ideedest on juba olemasoleva idee recycling ja valdav osa koodist on olemasoleva koodi recycling. Veebi vallas. Tõenäoliselt, kui sul on idee, siis enne kui usinalt ise treima hakkad või - veel hullem - majast väljast tellima hakkad, oleks mõistlik mõnest vabavara repositoryst järgi checkida. Eeldatavasti on midagi sellist nagu "sinu unikaalne idee" juba kellegi poolt tehtud.
Uut koodi kirjutatakse konsuumeriveebi vallas nii karjuvalt vähe. Valdav osa geniaalsetest ideedest on juba olemasoleva idee recycling ja valdav osa koodist on olemasoleva koodi recycling. Veebi vallas. Tõenäoliselt, kui sul on idee, siis enne kui usinalt ise treima hakkad või - veel hullem - majast väljast tellima hakkad, oleks mõistlik mõnest vabavara repositoryst järgi checkida. Eeldatavasti on midagi sellist nagu "sinu unikaalne idee" juba kellegi poolt tehtud.
Elionis (ma ei tea kas ka Zones) töötavad needsamad koolipoisid, keda sa mainisid :).
Samas jah, mingi elementaar-käki (php + mysql) riputan alati lõdvalt virtuaali ja soovitan ka teistele.
Samas jah, mingi elementaar-käki (php + mysql) riputan alati lõdvalt virtuaali ja soovitan ka teistele.
Ütleme kokkuvõtvalt nii, et tean suht räiget leket, mis juhtus suht suure pakkuja juures. Samas sellest üldistust teha on ehk rumal.