Merko kasumid on selgelt normaliseerumas, aga kui siis jälle vaadata ehitusteenuste kasumeid ja marginaale, siis nad on olnud:
Merko ehitusteenuste ärikasum [MEUR], ja (marginaal)
2023
Q1: 0,5 (1,1%)
Q2: 4,1 (5,8%)
Q3: 6,9 (7,9%)
Q4: 8,9 (9,9%)
2024
Q1: 3,0 (4,4%)
Q2: 6,9 (6,3%)
Q3: 29,3 (18,3%)
Q4: 20,2 (14,8%)
2025
Q1: 3,7 (6,3%)
Q2: 5,1 (8,3%)
Täitsa “hull” oli seega peamiselt Q3 ja Q4 aastal 2024. Kui vaadata millised suuremad ehituslepinguid lisandusid Q2 2024 jooksul börsiteadete järgi, siis need olid Leedu NATO-lepingu suurenemine, päikeseelektripark Lätis, tuulepagitöö Leedus ja Tallinna trammiliini lisatööd ja ehitushinnaga korrigeerimine.
Ikka paneb need 2024 aasta kasumid mind imestama, aga suur põhjus ilmselt üldine inflatsioon ja see segadus mis sellest tekkis turgudel.
Mis puudutab korteriäri, siis ka seal mu arvamusel pigem normaliseerumine praegu. Esimesel poolaastal on alustatud üle 700 korterit, mis on suur maht arvestades, et peale nende on vaid mingi 400 bilansis. See omakorda tähendab, et lähiaastal (umbes) saab müük (=üleandmine) põhineda vaid antud 400 korteril.
Selge, et Merko tõstab Vilniuse olulisust korterimüügile. Bonava räägib pigem Riiast. Samas Rootsis ja Soomes on uute korteriturg juba paar aastat maas. Hea palgaareng Baltimaadel ehk toetab, aga halb demograafia pärsib turgu. Äkki selline 100 korterit/kvartal on keskmine müügitempo millega võib kalkuleerida Merko puhul lähikvartalitel.