Merko Ehitus (MRK1T)

Merko kasumid on selgelt normaliseerumas, aga kui siis jälle vaadata ehitusteenuste kasumeid ja marginaale, siis nad on olnud:

Merko ehitusteenuste ärikasum [MEUR], ja (marginaal)

2023
Q1: 0,5 (1,1%)
Q2: 4,1 (5,8%)
Q3: 6,9 (7,9%)
Q4: 8,9 (9,9%)
2024
Q1: 3,0 (4,4%)
Q2: 6,9 (6,3%)
Q3: 29,3 (18,3%)
Q4: 20,2 (14,8%)
2025
Q1: 3,7 (6,3%)
Q2: 5,1 (8,3%)

Täitsa “hull” oli seega peamiselt Q3 ja Q4 aastal 2024. Kui vaadata millised suuremad ehituslepinguid lisandusid Q2 2024 jooksul börsiteadete järgi, siis need olid Leedu NATO-lepingu suurenemine, päikeseelektripark Lätis, tuulepagitöö Leedus ja Tallinna trammiliini lisatööd ja ehitushinnaga korrigeerimine.

Ikka paneb need 2024 aasta kasumid mind imestama, aga suur põhjus ilmselt üldine inflatsioon ja see segadus mis sellest tekkis turgudel.

Mis puudutab korteriäri, siis ka seal mu arvamusel pigem normaliseerumine praegu. Esimesel poolaastal on alustatud üle 700 korterit, mis on suur maht arvestades, et peale nende on vaid mingi 400 bilansis. See omakorda tähendab, et lähiaastal (umbes) saab müük (=üleandmine) põhineda vaid antud 400 korteril.

Selge, et Merko tõstab Vilniuse olulisust korterimüügile. Bonava räägib pigem Riiast. Samas Rootsis ja Soomes on uute korteriturg juba paar aastat maas. Hea palgaareng Baltimaadel ehk toetab, aga halb demograafia pärsib turgu. Äkki selline 100 korterit/kvartal on keskmine müügitempo millega võib kalkuleerida Merko puhul lähikvartalitel.

9 Likes

Ma ei ole börsil sellest kunagi aru saanud, miks mõned arvavad nagu erakordsed kasumid peaks jätkuma lõpmatuseni.
Pankadega tundub sama, võrreldakse tänaseid numbreid 2022-2024 euribori tõttu ootamatult sülle kukkunud kasumitega ja vaadatakse, et “halvasti”. Ei ole halvasti, lihtsalt back to normal.

Merkol ka back to normal, aga minu hinnangul “good normal”. Kasumlikkus üsna viisakas ja lepingute portfell, mis vahepeal tundus kahanevat, on tagasi kõrgel tasemel.

14 Likes

Kes peale päris algajate ei saanud aru, et intressitõus tõi suurema kasumi?

Algaja või mitte - ma kellegi investeerimisajalugu ei tea. Aga LHV teemas on see aasta küll avaldatud nördimust, et miks kasuminumbrid väiksemad kui eelmisel aastal.

2 Likes

Aga täpsemalt kes? Peale Menace :slight_smile:

MRK võiks siiski kaaluda 2 korda aastas dividendide maksmist. Suht tüütu on see igasuvine paarikümne väikeaktsionäri poolne aktsiahinna allapoole tiksutamine. Juba kevadel pead teadma, kas ja kuipalju on kuni oktoobrini vaja MRK aktsiatest raha vabastada. Ja alles umbestäpselt tänasel kuupäeval saabub arusaamine, et MRK on sel aastal juba 3 kvartalit raha teeninud, aga hind on 10+% kukkunud. Hea oleks ju selle pealt teenida, aga ma pole kunagi ära suutnud arvata, kui madalal hind ära käib.

6 Likes

Hind ongi õhku täis. Book value poole väiksem. Ukrainat ka niipea ehitama ei hakata vist.

4 Likes

Ei mõista ka, et miks see Merko nii kõrge hinnaga. Divikas võib ju tulla okei, aga samas langeb ka kohe sama hinna väärtuses või rohkem, väga palju õhku tundub sees hetkel? Võrreldes nt Coop pangaga, mis nt alla book value hetkel, see võiks küll mingihetk kena tõusu teha, arvestades, et uusi tegelasi ka värvatud, äkki ka uute ideedega.

1 Like

Sõber, see ei ole pood, kus hinnasilt küljes; ta on täpselt sellise hinnaga, millega kõige vähem MRK-d hindav aktsiaomanik on valmis müüma; hetkel siis kodanikud x ja y, kes arvavad, et 1 vähim võimalik tükk MRK on väärt 28,90

8 Likes

Mis see “õhku täis” tähendab? Kinnistud on kallimaks hinnatud kui turuväärtus? Merkol on nad arvel soetusinnaga, kuigi võiks igas aruandes näidata, kuipalju need “teeninud” on. Immateriaalset firmaväärtust kuhugi juurde kirjutatud? Või on nad tuleviku kohta midagi suure suuga lubanud? Kus see õhk on? Merkos ma väidaks küll, et on õhupuudus pigem bilansis:)

13 Likes

Rinja,
kuss-kuss - juba hakkab jõudma minu poolt kevadel pandud sihini - 28,5. Las nüüd tiksub veel pisut allapoole ja saabki juurde võtta.

Eraldi teema on “dividendi pealt on tootlus X%” ja samas palju ettevõte kasumit teenis, polegi nagu oluline (köhh-MAGIC-köhh). Merko teenib kasumit. See on peamine. Vahepeal läks kasumlikkus pisut pööraseks aga suhteliselt OK tulevikku võiks siiski prognoosida veel mõnda aega.

5 Likes

võtsid juba kõik ära, mis tahtsid :wink: mina kahjuks võtsin

MRK Q3 (kuulise nihkega) käive MTA järgi +30% QoQ ja -36% YoY.
Eelmine aasta tõi Q3 joone alla 27M, kui sel aastal 15-17 ära tuleks, võiks juba rahul olla.

8 Likes

Q3 käive 74M (-58% yoy) ja kasum 15M (-45%).
Edit: jah eksisin, et Kogu Q3 kasum tuli korterimüügist (14,9M).

3 Likes

Rinja
Su mainitud 14,9 on korterite MÜÜGI-number. Kasumi osas tuli valdav osa hoopis ehitusteenustest.

5 Likes

Võimalik vaid Eestis, ühel kasum kukub -45% ja aktsia hind sisuliselt paigal (arvestades aastaga +60% tõusu) ja samas Tallinna Vesi kasum kasvab Q3 ala +25% ja hind paigal.
Ei imesta, kui edaspidi kortermajadel ka marginaal langeb, sest taaskord on Eesti riik esirinnas uue lollusega, energiamärgiste arvutusi keerati väga kõvasti peale, sisuliselt paljusid erakaid enam õhk-vesi soojuspumbaga enam projekteerida ei saa, kui paneele peale ei lao ja kaovad ka projektides kuumavee tsirkulatsioonid (projektis), kuna märgise mõttes “meeletu kulu”.
https://kliimaministeerium.ee/uudised/1-juunil-uuenevad-hoonete-energiatohususe-nouded

7 Likes

Kui Tallinna Veel on kvartalid/aastad omavahel päris hästi võrreldevad ning seal kasumi kasv/kahanemine on adekvaatne number, siis ehitusettevõtetel on asi keerulisem. Ehitused/arendused on väga pikad ja kestavad üle mitme aruandlusperioodi, ühte perioodi jääb kulu ja teise tulu, suurte RB hangete puhul toodi ju ka välja, et numbritesse jõuavad alles aastate pärast, seega mind Merko kvartali numbrid küll väga ei eruta. See kasum kukkus -45% on rohkem selline Äripäeva clickbait tüüpi sloogan, mitte tegelik pilt ettevõttest.

11 Likes

No aruandes nenditi, et suured projektid suur konkurent, pigem see tugev kasum ikka kinnisvara arendusest olnud.

2 Likes

3.kvartalis müüdi 1 korter kalendripäevas. 1089-st valmis korterist eelmüüdud 19% ehk ca 207. See peaks IV kvartaliks juba kenasti rea alla tooma. Arvan, et selle aasta dividend tuleb 1,50€, mis teeks tootluseks üle 5%.
Nopin tasapisi juurde.

7 Likes

Huvitav mille peale see Merko liikuma on hakanud? Uue lepingu peale, mis Mainoriga sõlmiti? Sel nädalal juba 5,5% … ja 9% novembri keskpaigast. Enne pigem tiksus aga alla.

2 Likes