LHV (LHV1T) börsile

Bows
http://majandus24.postimees.ee/3651823/muugis-on-vahemalt-kolm-siin-tegutsevat-panka

"Natuke" suurem IPO ja ostame konkurendid kokku? :)


Isegi kui LHV emiteeriks 10 miljonit aktsiat, siis ikkagi ei piisaks nende ostmiseks või piisaks? Ei näe, et LHVl oleks võimekust neid üle osta, muidu oleks seda juba tehtud.

https://www.fi.ee/index.php?id=420
meelisq
Bows
http://majandus24.postimees.ee/3651823/muugis-on-vahemalt-kolm-siin-tegutsevat-panka

"Natuke" suurem IPO ja ostame konkurendid kokku? :)


Isegi kui LHV emiteeriks 10 miljonit aktsiat, siis ikkagi ei piisaks nende ostmiseks või piisaks?

https://www.fi.ee/index.php?id=420


teil on ikka suurusjärkudega midagi kardinaalselt paigast ära. Ainuüksi Nordea üksuse hinnaks pakuti miljard.
Kui osta midagi, siis ainult kasvu ja ''millennials'' segmenti. LHV jaoks võivad tulevikus huvitavad olla finantstehnoloogia ettevõtted, finantseerimis- ja makseasutused nagu Pocopay jm.
:-II Kas te siis ei näinud, et Bows pani "natuke" jutumärkidesse ja lõppu :-)!
MSM
:-II Kas te siis ei näinud, et Bows pani "natuke" jutumärkidesse ja lõppu :-)!


Aitäh MSM :)
Pole ju mingit mõtet osta seda kraami ühes tükis. Nordea tegevus on juba paar aastat ikkagi tõesti selline, et neil puudub igasugune huvi kliendisuhteid hoida või arendada. Ilmselt ei näegi nad siin mingit perspektiivi ja lasevad looma lihtsalt ajapikku kätte ära surra. Ja Danskel vist ka suht sama stsenaarium. On ilmselt julgem need ripakile jäänud kehad turult kokku korjata kui võtta tohutu risk ja need komplektis üle osta. Küll aga annab see visioon teatava vastulöögi neile kriitikutele, kes jorisevad, et siinsel turul pole LHV-l jaepanganduses enam mingisugust kasvupotentsiaali. Kuigi ma ei tea muidugi kui suur osakaal Nordeal ja Danskel jaepanganduses kokku on. DNB vist küll üpris marginaalne nähtus.
Ehk et aeg on kolida need tüütud pintsakutega noorhärrad koos oma lauakestega kaubanduskeskustest Nordea kontoriuste vahetusse lähedusse :)
DNB jaepanganduse osa piirdub vist autoliisingutega
See, et Oja oma artiklis allikale ei julge viidata või allikas ei julge lubada endale viidata, viitab sellele, et allikas ei ole usaldusväärne.
wise
See, et Oja oma artiklis allikale ei julge viidata või allikas ei julge lubada endale viidata, viitab sellele, et allikas ei ole usaldusväärne.

wise, kas panga töötajana lükkad siis selle info ümebr?;D
Minumeelest ei tohi allikas lubada endale viidata, sest tegu börsifirmadega ja see oleks reeglite rikkumine.
Wise, vaata allika kõnepruuki, selle järgi tunned ära. Sa tead teda küll. Ja on usaldusväärne ka.

http://www.pangaliit.ee/et/kasulik/pangandusinfo
http://www.fi.ee/?id=420
Postitan siia ka numbrid, mis minu meelest on väga tugev indikatsioon, et pangalaenud, ehitus ja SKP on jälle hakkanud kasvama Eestis:

Kodumajapidamiste laenumaht Eesti pangandussüsteemis, detsember (mrd EUR):
2005: 3,1
2006: 5,1
2007: 6,9
2008: 7,6
2009: 7,4
2010: 7,2
2011: 7,0
2012: 6,8
2013: 6,8
2014: 7,0
2015: 7,3

eestipank.ee
Antud ehitusload (eluruumide arv), tuhat:

2005: 9,2
2006: 12,9
2007: 8,9
2008: 5,5
2009: 2,1
2010: 2,6
2011: 2,8
2012: 3,0
2013: 3,0
2014: 3,9
2015: 5,6

stat.ee
kas peab igas teemas oma agendat ajama? Jätaks selle makroteemasse, selle asemel, et igas teemas spämmida.
Stefan ilmselt soovis selgitada, et uus laenuralli võib olla juba alanud, mis annaks ripakil klientide hõivamise strateegiale veelgi hoogu juurde. Iseeneest püsib ju teemas.
pahurik
kas peab igas teemas oma agendat ajama? Jätaks selle makroteemasse, selle asemel, et igas teemas spämmida.


Pole veel õigeks spämmiks läinud ju :)

LHV teeb varsti IPO. LHV-l on kontorid Tallinnas ja Tartus. Tallinnast Tartusse on mõistlik sõita rongiga ...
pahurik
stefan
Hoiused Eesti pankades miinus laenud Eesti pankades (mrd EEK):

--2009-- vee: -110
--2010-- jaa: -91
--2011-- jaa: -66
--2012-- jaa: -41
--2013-- jaa: -31
--2014--jaa: -10
--2015--jaa: -2
--2016--jaa: -14

eestipank.ee

Eestis on jälle hakatud laenama.


mina küll siit kusagilt välja ei loe, et residendid oleks hirmsasti laenama hakanud, suht stabiilne väike kasv.
http://statistika.eestipank.ee/?lng=et#listMenu/898/treeMenu/FINANTSSEKTOR/147/650

Noh, mulle tundub siiski, et vähemalt kodumajapidamiste osas on toimunud muutus viimastel aastatel.
Henno Viires
pahurik
kas peab igas teemas oma agendat ajama? Jätaks selle makroteemasse, selle asemel, et igas teemas spämmida.


Pole veel õigeks spämmiks läinud ju :)

LHV teeb varsti IPO. LHV-l on kontorid Tallinnas ja Tartus. Tallinnast Tartusse on mõistlik sõita rongiga ...

Mida sa ise oma vana tööandja IPOst arvad?
Nordea spekulatsioon ja LHV börsile minek lihtsalt sobivad ajaliselt suurepäraselt kokku ja eriti ajakirjandusele. See, et üks pank müügis on, ei tähenda alati seda, et on olemas ostja. Nordea müütas oma Poola operatsioone aastaid, enne kui sealt välja sai. So what. Ok, immitses välja, et Nordea planeerib väljumist. Ma tahaks näha selgemat argumenti, et see nii ka on. Teema ise pole ise ju midagi intrigeerivat, sest logish, et üks ettevõte mõtleb ka konkurentide ostmise jms konsolideerimise peale. See pole veel event. Huvitav on see, kas teema on eskaleerumas LHV jaoks soodsas või ebasoodsas suunas? Küsimus on ju (post-)IPO edukuses kõikide võimalike spekulatsioonide valguses.