LHV Group (LHV1T)

Siiani on investorkohtumistel Banki tegemistest Toomsalu rääkinud. Kuna Bank on juba üsna oluline osa Grupist, siis äkki oleks aeg, et Kilu hakkas ise seda teemat katma, kuidas UK-s asjad praegu liiguvad ja mis plaanid edasi on!?

5 Likes

Vaatan ise just Eesti panga tulemusi august vs juuli. Kasum 7,4 vs 10,4 mln. Vahe 3 mln.

Netointressitulu sisuliselt mõlemal kuul sama, ca 0,2 mln väiksem. Kuna 6-kuu euribor on juba viiendat kuud sama koha peal, siis see headwind on sisuliselt läbi saanud ja laenumahtude kasv hakkab oma tööd tegema. Aga neto teenustasutulu on augustis ca 0,8 mln väiksem kui juulis. Ja kulud on ca 0,5 mln suuremad. Ja lisaks siis muud kulud ca 1,5 mln suuremad/muud tulud väiksemad, millest veidi üle poole oli seotud valuutaga (mis valuuta ümberhindlus see selline Eesti pangal on?).

Oleks abiks küll, kui keegi seletaks, kas need väiksemad netoteenustasutulud, suuremad müügikulud ja suuremad muud kulud on ühekordsed või mitte. Laenuäri iseenesest kasvab ja intressikeskkonna vastutuul on läbi saamas ning uus kapitali kaasamise emissioon tuli ka odavama intressi pealt.

4 Likes

Suht järsk langus, ausalt öeldes.

Vaadates a) Panga Q2 vahearuandest avatud valuutapositsioonide tabelit, ning b) EUR/USD kursi liikumisi juulis-augustis pakuks, et USD-i liikumisega seotud paar miljonit siia-sinna kõikumist juuli vs august. Mingi riskimaandus (tuletisinstrumendid) vist ei tööta hästi.

“Anname mõned kuud veel ja hakkab see tulemus ka kerkima” – Mihkel Torim, Äripäeva raadios täna hommikul.

4 Likes

ÄP: Heldur Meeritsa intekas (paywall)

TL;DR: Meerits ütles, et LHV aktsia on mitu aastat paigal tammunud, LHV-l on head tulemused olnud ja küllap aktsiahind kunagi kajastab LHV häid tulemusi. UK-s läheb üsna edukalt. Selle kõrval on olemas ka suuremad plaanid tulevikuks. Uue grupijuhi kohta mainis, et on optimistlik.

Ütles, et küllap ühel hetkel astub LHV nõukogust tagasi, kuna ECB regulatsioonid on liiga koormavad. Koosolekuks on vaja mitusada lk läbi lugeda, ei tundu mõistlik ajakasutus.

9 Likes

Ühes intekas Lõhmus läks sujuvalt jutu sees üle ka hinnast ja mainis, et seal tuleviku nagu sees. Hind oligi vast sinna 3,5 kanti. Oli see intekas aasta või 6 kuud tagasi täpselt ei mäleta. Seega las supp podiseb, läheb veel aega :stuck_out_tongue:

1 Like

Päris suured kogused liikusid täna kellegile.

1 Like

AGMi raames välja kuulutatud tagasiost oli nõukogu poolt igati õige samm, kuid ainult bid-i poolelt väikeste koguste ostmine jättis veidi mulje, justkui tegutsetaks ühe käega selja taha seotult.

Mõni suurem müüja suutis LHV enda bidist “läbi” müüa ja “uus” madalam tase, kust buyback võis jätkuda oligi seatud.

Eilne uudis sidus teise käe lahti ja ilmselt tänased kogused näitavadki seda, et mopitakse kokku neid paari suuremat müüjat, kes siin viimastel kuudel tegutsenud on.

7 Likes

Teine päev juba ligi milline käive. Keegi tahab kiirelt lahti saada?

1 Like

pole sellist pilti näinudki, et enne 10:00 oli powetraderis lhv 685 000 tehing justkui toimunud … ?

1 Like

ÄP: Ettevõtete laenunõudlus suureneb kiirete sammudega (paywall)

“Ettevõtetele antud pikaajaliste laenude keskmine intressimäär oli augustis 4.50%. Eelmisel kuul oli intressimäär 4.22%.”

Riimub vist.

Käive. Keegi müüb/ostab suurelt mitmes päev. Midagi toimub.

1 Like

ma mõtlen seda, et enne kella 10 ei ole ma kunagi ühegi aktsia puhul veerus käive näinud muud kui 0

Hommikuti umbes 10 minutit näitab powertrader ka aiateibaid ehk tehingud ei jookse näiliselt läbi ja nii juba väga pikalt. Võiks korda teha!

1 Like

Raporteeritud tehingid saab börsile saata enne 10-t. Aga neid tehakse harva.

1 Like

ÄP: Norra naftafond hakkas Tallinna börsi aktsiaid müüma (paywall)

Kokkuvõttes viimase nädalaga:

Norra naftafond -500K
A LHV Group +600K

2025 aktsiate tagasiostu programmis ruumi jätkuvalt on, arvestades et tänavu on koos viimase nädala ostudega +1.2M vs 3.3M maksimaalne lubatud maht.

Üldiselt vist on nii, et mida vähem neid igasuguseid välismaiseid trapetsiartiste siinsetes aktsiates on, seda rahulikum on olla. MRK1T on hea näide selles osas - Top 10 aktsionäri on 80%+ aktsiatest, aktsia hinnale pole see kuidagi halvasti mõjunud.

Teisest küljest müüsid välisartistid eelmise kriisi ajal MRK1T vist korraks alla 2 euro taseme, samal ajal kui firmal oli 2.5 eurot cashi per share. Hans Göranil on jätkuvalt täiesti savi, kui sügavale mutta mingi asi müüa. Vad som helst.

Kudeme edasi seltsimehed.

18 Likes

Haistavad sõda!

Soomes seostavad sõjaga, et Sanna Marin ja Stubb müüvad kinnisvara.

1 Like

Täiesti võib nii olla, nägin ka paar päeva tagasi Pevkurit lennujaamas, tema pani siit juba minema)

26 Likes