Kukume veel

Nasdaq ja Dow jätkavad kordamööda langust. Kas foorumirahval on seisukohta, millal jõutakse põhjani. Varasematel aastatel on taoline kiire püsiv kukkumine viinud päris krahhini. Teisel juhul oleks väga soodne ostumoment.

Millised on poolt- ja vastuargumendid kummalegi stsenaariumile?

Selline tunne, et asi paraneb alles pärast seda, kui dollar on mõnevõrra allapoole bonksanud (~16?). Senikaua kestab praegune volatiivsus langeva trendiga.

Paanikaks pole nagu põhjust. Ameerikas algavad ikkagi kuu aja pärast jõulud.
Jõulud on kõva argument, aga enne seda on veel PRESIDENDI valimised

PS! Ameeriklased on lihtne ja praktiline rahvas, nad ei osta iial kallilt seda, mida saab odavalt osta.
Ei saa kuidagi nõus olla teooriaga, et tugev dollar tekitab US majanduses krahhi, turgude kukkumise jne. Praegu on tegu siiski kriisiga Uues Majanduses kui majandussüsteemis, mitte aga téhnoloogiaaktsiates. Ammugi pole süüdi dollari kurss, dollari langus viib probleemide kiiremale kuhjumisele (kuigi vana majanduse teooria järgi võiks nõrgenev dollar olla päästerõngas).
Tsitaat:
______
Maailmamajanduse kõige nõrgem koht on USA suur jooksevkonto defitsiit, mis läheneb 5% sisemajanduse kogutoodangust ning võib ühel hetkel viia dollari järsule nõrgenemisele. USA majandus kasvab küll eurotsoonist kiiremini, kuid sellest on ka tasakaalutus ja riskid suuremad, kirjutab Financial Times.

Praegu katab defitsiiti välisraha sissevool, millest suure osa moodustavad portfelliinvesteeringud. Kui need kokku kuivavad, ei tähenda see USA pankrotti – vaid dollar peab langema tasemele, kus see meelitab ligi lühiajalised spekulatiivsed rahavood.
_______
FT unustab paar asja (ilmselt teadlikult) ära. USD on reservvaluuta kogu maailma jaoks. See seab teda erilisse positsiooni. Seda esiteks.
Teiseks. US jooksevkonto on ammu defitsiidis olnud, kaubandusbilanss miinuses kah. Palju aastaid. Midagi pole juhtunud. Ja ei juhtugi, kui Fed ise lollusi tegema ei hakka (nagu 1929, nagu Japan 1990, nagu IMF soovitas Kagu Aasias 1997).
Küsimus. Kas kukume veel? Muidugi kukume. Hetkel küll veel ei kuku vaid ainult kaotame kõrgust. Kui Vana Majandus on auto, siis Uus Majandus on lennuk, mis tuleb enne peatamist maandada (aga see nõuab kiiruse säilitamist, kuni õhus ollakse). Mis toimub? Toimub lihtsalt õhu väljalaskmine aktsiamullist ja soft-landing(loodetavasti soft!). Miks üldse maandumine? Aga seepärast, et ükski lennuk ei saa lõpmatuseni õhus püsida. Kütus hakkab lõppema. Ja küll siis see jooksevkonto defitsiit ka kaubanduspuudujääk tasapisi iseenesest taanduvad.

Mis on Uue Majanduse "soft-landing"? Nasdaq @0?

Inimesed müüvad arvutid maha, internetilehti enam keegi ei külasta?
No way et e-businessis hakkab taandareng toimuma seal, kus asi töötab. Pigem vastupidi.
Õhk tuleks välja lasta sealt, kus ainult õhk ongi. Selliseid on Eestiski. Minule jääb näiteks väga müstiliseks nende tüüpide äriidee, kes asutasid b2boffer.com või mis ta oli. Selline teenus ei saa iial läbi lüüa.
Töötab see, mis on praktiline ja mis loob lisaväärtust olemasolevatele ärimudelitele.

Järelikult toimub see mis on alati toimunud: kehvad äriideed ei hakka tööle, nendel firmadel saab raha otsa ja nad kaovad. Arenevad ja tõusevad tegijad.
Velikij'ile

Rõõm Sind taas kohata foorumites.
Kas olid vahepeal puhkusel.
See kihlveokontor hakkab juba minu auvõlaks muutuma...
Palun vabandust isiklikuks mineku pärast, kuid see, et Sa B2Boffer.com äriideest aru ei saa, on nagu Sinu enda isiklik traagika. Idee oli ja on ja muide jääb kestma ja areneb edasi. Tegijad olid kehvad, investeeringud väikesed, soft vilets ja marketing alla igasugust arvestust. Aga äriidee on väga hea (kuigi 1:1 lääne analoogidelt sisse vehitud). Sisuliselt oli ta elektroonilise exchange eelkäija, selliseid on maailmas ligi 800 ja nad töötavad väga efektiivselt.

Aga mis puutub väitesse: "kehvad äriideed ei hakka tööle, nendel firmadel saab raha otsa ja nad kaovad. Arenevad ja tõusevad tegijad", siis ses osas olen Sinuga mõistagi nõus. Ainult et meie kolklikes tingimustes tihtipeale ei hakka ka head ideed tööle sest elluviijad on kehvakesed (ja seda B2Boffer'i mehed tõesti on - kahjuks tunnen neid).
P.S. eelnev kommentaar oli mõeldud kalle'le.
to: Graafik

Mul on ju üks kihlvedu Nasdaq'i peale juba sõlmitud. Ise aga enam ei mäleta, mis tingimused olid. Piinlik lausa :-(
Üks eeskujulikumaid kukkujaid on LCOS.

Huvitav kas nad jõuavad enne ühinemist Terraga $3 välja? Arvestades viimaste päevade tempot siis küll.
lycos on portaalidest siiski teine, p/e suhe on tal vägev - kukkumisruumi on
Nagu kägude koor - kõik kohad on kukkumist täis. Näiteks Sonera P/E on juba madalam Eesti Telekomi omast.

Soneral (SNRA) käes aasta madalaim tase 18,68 USD. Kõrgtase oli 93,125.
Märkamatult NOK läinud alla 30.
Kas keegi julgeb juba ostma hakata?
Huvitav, kas kõik kukkumised järgivad sama reeglit?
1.Järsk tõus
2.Järsk kukkumine, kuid mitte eriti palju ~kuskil 30%:Väike paanika, kuid mitte eriti.
3.Turg tõuseb tagasi ca 15-20%, kuid eelnev tase jääb saavutamata.
4.Turg jääb 3-4 kuuks vinduma, seejärel tuleb mingi halb sündmus, mis turgu otse ei puuduta.
5.Turg hakkab ohjeldamatult kukkuma, kõik proovivad vabaneda aktsiatest.
6.Turg jääb seisma paariks aastaks?
Punktid 1-5 toimuvad hea majanduskasvu saatel. Punkti 6 saabudes on majanduskasv negatiivne.
to: TNT

Ei jälgi. S.t. 5 esimest punkti töötavad nagu kellavärk, kuid 6-ndaga on viimase 10 a. jooksul olnud probleeme (Kagu-aasia'97; Brasiilia'98 - kohe kriisijärgsel aastal kõva tõus). Seega vaatame kõigepealt, kuidas käib ohjeldamatu kukkumine ära ja siis hindame olukorda.
Heh kui viitsiks võiks proovida ju neid pead ja õlgu siin joonistama hakata...
Ja natuke offtopic,mis te arvate kui hea äriidee on sellel taanlasel kes siin Eestis on?Kolmapäevane äripäev,artikel oli midagi sellist et 20 milli vastu taevast,firma oli vist expokey.com....