killer app

kulge. sculley juba tappis apple oma marketinguga.
ja shoe salesman tappis palmi.
varsti tapoavad mospide tootjad ka mopsid teatega et "sul pole vaja teada mis su mopsis sees toimub kas gprs v6i sinihammas, peaasi et pildikesi saata". m6ni peibe ei oska mopsis isegi helinaid vahetada, mis siis rääkida powerusingust. ja selle p6hjus ei ole mitte lollid naised
vaid makreting mis ytleb et sul pole vaja midagi teada lihtsalt kasuta. ja seda seepärast et sa siis ei tea ka palju asi maksma läheb.

come on, kaua sa oled tehnoloogiaignorant! aeg oleks elus ka midagi UUT 6ppida.
v6i kas 1887 räägiti ka et "sul pole vaja lugeda ega kirjutada osata, psiiab kui kuulad grammofoni?"

ps kui mms oleks naiteks 2x kallim kui sms voiks oodata et tegu on killertootega.
ytleme 5 eeki ei tapa kedagi..
kesse siin wapist rääkis

WAP üle GPRS-i Tallinna kesklinnas äripäeviti on sama lootustandev tegevus kui surnu persest peeru oodata

sõitsin Kadriorust Balti jaamani, Primoni, Äripäeva majani ja tagasi bussijaama juurde

Cut O' Piilu

Et siis uuesti tagasi 9.6 kbps GSM dial-up ühenduse juurde. Noormees EMT-st ütles, et mökk, kõnetrafficul jah suurem prioriteet.
Kõigepealt,

to swatch:

Tugijaamade arv ja otseturunduse osakaal turunduseelarves ei taga veel paraku mobiilside igakülgset kvaliteeti. Mõne operaatori võrk lihtsalt on teatud kohtades üle koormatud. Midagi pole parata. Kõnetrafficul on suurem prioriteet kõigi operaatorite võrkudes nii meil kui raja taga. On ja jääb olema veel üsna kaua.
Ainus soe soovitus sulle, swatch, on panna mõne teise operaatori kaart mobla sisse ja siis proovida uuesti sama marsruut läbida. Raha kulub vähem ja võrgukoormus on ka väiksem.
Aga 9,6 unusta ära, see on ja jääb ajalooks.

to tomza, priitp & sheldon:

Augujutt ilmselt on ja jääb veel kaua kestma. Jääb kõigi operaatorite võrkudes, eriti aga nendel, mille nimi ei alga e-tähega. Jäävad leviaugud ja jääb jutt leviaukudest.
Tegelikult tasuks kuulata tehnikute ja võrguplaneerijate asemel antud küsimuses hoopis Linnar Priimäge ja teisi selle valdkonna tegijaid. Imago on asi, mida luuakse miinimum kümne aastaga, mitte üksiku linna täis kleepimise kampaaniaga. Emt on suutnud luua omale parima leviga operaatori imid˛i ja kui keegi seda kangutada tahab, siis kulub tal selleks ilmselt sama palju aega (näiteks 10 aastat, heal juhul viis).
Inimese teadvust nii lihtsalt juba ei muuda ja siin foorumis kah mitte. Polegi see koht, kes ikka usub paremasse levisse, see usub ja lillepeenar jääb puutumata :-)
Seega paneks selle leviaukude teema kinni?

to nobody:

Imid˛ist (loe: maagilistest numbritest) veel niipalju, et kui sul moblanumber algab 052 või 053 siis pigem paneb see õlgu kehitama ja küsima, kas sa, mees või naine, ikka enne mõtlesid, mida tegid? Elik teisisõnu, lisab luuseri mainet. NOTHING PERSONAL!!!
Ja kui sul on Simpel, siis küsid kohe mitu korda, et MIKS? Kas arvutada ei oska või...

to enz:

Misasi on tõsine hinnasõda? Minu meelest käib see juba pikemat aega tõusude ja mõõnadega ning väga olulist sõda enam tulemas olla ei tohiks. Seda, et emt hakkab dumpinguga turul hindu alla pushima pikaajaliselt...andke mulle andeks, aga ma jään isiklikult selle stsenaariumi realiseerumise osas üliväga skeptiliseks. Aga noh, eks aeg näitab, kellel oli õigus.
Ja lõpetuseks, enz, soodsatest hindadest veel (kui sa juba emt ja rle hindade võrdlemise peale läksid):

* Delta kuumaks - pikaajalise kliendi hinnaalandus 47,20 kr vs Point kuldsuu 44,1 kr
* 3 Deltapaketi kuumaksu 177 kr vs 3 Pointi kuumaksu (Kolmikpoint) 69 kr
* 3 Deltapaketi (rahvusv. kõned) kuumaksu 354 kr vs 3 Pointi kuumaksu (rahvusv. kõned, Kolmikpoint) 69 kr

Aga ka see pole mitte kõige olulisem. Tegelikult oli teema hoopis selles, et kas MMS-ist saab lähiajal uus killer või mitte? Ja kui ei saa, siis miks ei saa ja millest saab?
from Velikij: Kõnetrafficul on suurem prioriteet kõigi operaatorite võrkudes nii meil kui raja taga. On ja jääb olema veel üsna kaua.

niisama vingumiseks toon mängu VoIP :) Kui see popi(ma)ks muutub, siis data traffic võtab võimust..
RLEga saaks hetkel seega tasuta rääkida ka :D
Eelmise nädala Eesti Ekspressis Toomas Vabamäe sel teemal juba kirjutab. Probleem on kahtlemata tõsine (õnneks mitte ainult meil eestis vaid ka mujal - see annab lootust, et see ka mingi mõistliku lahenduse leiab) ja tekitab hulgi rahulolematuid kliente.

tsiteerin väljavõtteliselt:

"Kõige odavam viis kõnesid edastada on VoIP (Voice Over Internet Protocol, kõne üle internetiprotokolli). Garanteeritud kiirusega ühenduse puhul on VoIP üsna kvaliteetne. VoIP töötab ka läbi avaliku interneti, ent sel juhul mingit kvaliteedigarantiid pole. Kuid piraatoperaatorid just nii teevad – internet ju ei maksa midagi. Sageli jõuab kõne riigist X Eestisse mitme vahendaja kaudu ja siis on äärmiselt raske kindlaks teha, kus täpselt see nõrk lüli asub. Probleeme Eestisse helistamisel on esinenud nii Kesk- ja Lõuna-Euroopas, Aasias kui ka SRÜ riikides..."

Nii et pole see VoIP mingi lahe asi, pigem juba üsna vana kesise kvaliteediga lõbu. Pealegi on piraate juba vaikselt pitsitama hakatud. Õnneks.
ja levi on hea ja kuna saarlased on simpelimehed siis GPRS on kiirem kui Tallinnas :)))