Hansapank = 200 krooni

Ilus ümmargune aktsia hinnanumber pole enam kaugel. Täna jäi sellest puudu 13%. Börsi maaklerite ostutellimuste nimekiri oli 2,5 korda pikem müügitellimuste nimekirjast.

Kuna HP aktsia on minevikus kippunud aeg-ajalt hüpetega üles minema, võib arvata, et praegunegi on tõsisemat laadi liikumine. Tõus algas madalpunktist 131 kroonilt mullu septembris, kui ühele ajale sattusid erakordselt negatiivsed mõjud, bin Ladeni aktsioonid ja lootuse kadumine HP väikeaktsionäride väljaostupakkumiseks. Meenutuseks eelmise hüppe ajal sügis 1999-kevad 2000 tõusis aktsia 72-lt 145le, 101%. Analoogia korral võiks seekord kerkida 263 kroonile. Lähedane Graafiku poolnaljaga pakutud hinnasihile 256 kroonile.

Kõva sõna on aktsia hinna püsimine vaatamata välisturgude nõrkusele viimasel ajal. Tõusu taga võib näha investoritepoolset HP hinnalanguse ootamisest väsimist. Sarnaselt 1999. aasta lõpu arvutikrõpsu kartusele kardeti seekord Vene kriisi taaskordumist peale maailmamajanduse jahenemist. Järsku majanduskriisi pole siiski saabunud. Loe teemat Millenniumiefekt Selle asemel esitab Hansapank kindlamaid märke, et suudab kasumit kasvatada. Eesti turust kaks korda suuremal Leedu turul pole veel kasumit teenima hakatudki, kuigi potentsiaal on olemas. Seega ole HP veel kogu kasumiteenimise potentsiaali täiega veel kasutanud ja kasumil on ruumi suureneda. Juhul muidugi, kui ootamatuid tagasilööke ei tule.

HP=200 on esialgu tõsi veel aktsionäride lootustes, aga selleni on veel vaid 13%.

Hansapanga esialgsed 2001. aasta tulemused avaldatakse 14. veebruaril 2002.

Kahjuks ei saa sellega küll kiidelda, kuid väikeaktsionärina võtsin positsiooni HANSA aktsiaga 1997 aastal sisse 220 krooni tasemel. Nii et vanad ajad võiksid tagasi tulla küll.
selliste meeleolude ilmnemisel v2ikeaktsion2ride puhul tuleks vist kyll ruttemas korras HP-st vabaneda :)
Vanad ajad ei saab niipea tagasi, sest Hansapanga põhjendatud hind on kuskil 262 juures! Nii et teoreetiliselt on ka 200 ost veel väga hea!
Mida arvatakse HP dividendidest? Kas võiks loota rasvasemat suutäit kui eelmisel aastal?
Kapitali peaks rohkem üle olema küll kuid ise loodan, et suudetakse siiski leida moodus aktsiate tagasiostmiseks. Viimane aitaks oluliselt vähendada maksukoormust.
Aktsiate tagasiostmist lihtne investor hästi ei tunneta ja dividendi mittesaamine võib teda pahuraks teha. Dividendid on küllaltki suure emotsionaalse tähtsusega. Ilmselt/tõenäoliselt on dividend suurem. Aga mind dividendi mittesaamine küll kurvaks ei tee, peaasi et investeeringu väärtus suureneks. Dividend on sageli investori jaoks soovimatu raha laekumine investeeringult. Kui tahaks raha kätte saada, siis müüks ju osa aktsiatest. Dividendi korral makstakse tulumaksu ja investorid peaksid teoreetiliselt vaesemaks jääma. Dividendiga vähemalt ettevõte tõestab, et on suuteline raha teenima ja välja maksma. Samuti ei pea aktsionärid teenimiseks/rahasaamiseks lootma üksnes aktsiate turule.
Buffett armastab rõhutada, et dividendide MITTEväljamaksmine on õigustatud ainult juhul kui ettevõte suudab iga jagamata kasumikrooni eest rohkem kui 1 krooni enda turuväärtust kasvatada.

Ehk siis kui ettevõte näeb, et tal ei ole teenitud rahaga midagi plahvatuslikku peale hakata, on tema kohus see anda aktsionäridele tagasi, et nood saaksid selle panna mõnda teise ärisse, kus kasvulootus suurem.

Seega "Dividend on sageli investori jaoks soovimatu raha laekumine investeeringult" asemel võib asja vaadata ka niipidi, et kas raha kinni seismine äris, mis seda ei kasvata on soovitav?
Aktsiate tagasi ostmine ei ole raha kinni seismine äris vaid selle tagastamine omanikele!
Buffettit on loetud. Eesti ettevõtted on veel enamasti nii väikesed, et kasvuvõimaluste puuduse üle kurtmine on pooleldi kuritegu. Pealegi kasumi reinvesteerimine aktsionäride nõutavast tulunormist suurema määraga suurendab aktsionäride vara väärtus märksa enam kui dividendide väljamaksmine ja tulumaksukoormuse kandmine. Hansapank on muidugi erakordne nähtus.
Täna hommikul on kõvasti aktsiat müüdud, aga ostupool on kogu aeg kindlalt 181.75.
BUY >
Eesti ettevõtted on veel enamasti nii väikesed, et kasvuvõimaluste puuduse üle kurtmine on pooleldi kuritegu

Nii ja naa. Arvestades nt ETL omanikke, nende tegevust lähiturgudel (kuhu ETL võiks muidu laieneda), kohalikul turul toimuvat jne kahtlen ma küll nende suutlikuses kogu praegu teenitavat pappi iseenda kasvu tulusalt magama panna.

Millest võiks järeldada, et me näeme jätkuvalt kasvavaid dividende?

sC,
pigem talupojamõistuse kui tugeva teooriaga

PS: ahjaa, BUY, ma ei saanud sellest tulumaksuteemast lõpuni aru. makse maksad ju ka aktsiaid müües, oma isiklikust varast proportsionaalselt suurema ampsu kui kasumist dividende maksev ettevõte oma väärtusest?
Tulumaksuga oli selline trikk, et kui teed investeeringu, kus pead igal aastal tulumaksu maksma, saad pika perioodi peale vähem kasumit kui makstes pika perioodi lõpus. Buffett rääkis sellest ka :)
Täna esindavad aktsia ostupoolel kõrgemaid tellimusi HANSA ja SUPRE, mis ilmselt kajastabki välisinvestorite huvi. Kohalikke investoreid esindav YHIS on orderite lehekülje järgi mängust väljas.
Ühispank müüb jõulupettumust :-)
Tüüpiline, peale kella 11 kadusid aktsia müüjad ära ja enne 12 hakkavad tehingud toimuma suuremates kogustes müügihinna juures. HP tõusud toimuvad viimasel ajal ikka päeva lõpus. Kui hommikul üles ärganud karud maha on hüpanud.
Jõulupettumust müüme me küll pigem välisturgude koha pealt ja mingil määral on see ka õige suund olnud. No vähemalt pole me olnud jaburalt bullish.

Kohalikust turust niipalju, et vastavalt meie fundamentaalsele targetile (@200) on soovitus langenud mõne aja taguse strong buy pealt accumulate peale (tõusuruumi alla 10% targetini). Tehniline soovitus on olnud pigem ettevaatlik lühiajaline müügisoovitus. Võimalik, et me oleme sellega ajast pisut ette rutanud. Raske ette näha palju välisfondidel või mõnel suuremal kodumaisel spekulandil apetiiti jätkub. Eriti kui lääne turud mõnda aega nõrgapoolsed püsivad. Mingil hetkel peaks ikka distributsioon ka algama, võidud on kohalikke tingimusi arvestades juba päris kobedad. Äripäeva tänane esilehekülg juhatab distributsioonihooaja juba mingis mõttes sisse.
matrox, seleta, misasi on distributsioonihooaeg!
suured varased kotkad (pääsukesed kõlaks kuidagi haledalt) jagavad asja laterunneritele laiali.

kõik on suhteline muidugi, ega ma ei arva, et pikas perspektiivis ei võiks hansa üle 200 kaubelda. ikka võib, aga küsimus on selles, et mis vahepeal juhtub.

targalt võib meenutada aastat '97 ja seda kuidas siis püüti viimast 10% võitu juulis-augustis ja mis siis edasi sai.

praegu on muidugi paljud asjad teistmoodi ja kõik tundub väga ilus... nii et võibolla see õige müügimoment võtab veel aega.
Konkurenti väga kiita ei maksa :)