Fermi Energia börsile

Kampaania on sulgunud seisuga:

1641 investorit on indikeerinud huvi 4 420 000 EUR ulatuses.
Lõppude lõpuks on see nr siiani indikatiivne
Minu meelest kõige suurem komistuskivi, et regulatoorne võimekus Eestis sellise asja kontrolliks täiesti puudub. See nõuab neilt kõigepealt ikka päris korralikku seadusandluskampaaniat, kui oleks vaja tekitada n.ö. Tuumainspektsioon. Kust sinna inimesi palgata? Kuhu see jaam planeerida? jne...

Ei näe, et see oleks siin võimalik, kui rahval puudub tugev toetus selle energiatüübi vastu, mida aga praegusel ajal pole...
Selles mõttes hästi ajastatud kampaania, jupp aega ei ole siin kandis nähtud sellist talve ja lühiajalist nõudlust. Suvel on olukord täpselt vastupidine, nõudlust ei ole, aga tootmist tuul, päike, hüdro üle. Selleks ajaks, kui see projekt peaks valmis saama, on tuult päikest, suurt/väikest energiasalvestust veelgi rohkem. Suurte kapitali/püsikuludega tootjal peaks turgu olema aastaringselt, et ots otsaga kokku tulla. Praegust energiaturgu vaadates saab suvel ainult miinust tulema.
"krson"
Minu meelest kõige suurem komistuskivi, et regulatoorne võimekus Eestis sellise asja kontrolliks täiesti puudub. See nõuab neilt kõigepealt ikka päris korralikku seadusandluskampaaniat, kui oleks vaja tekitada n.ö. Tuumainspektsioon. Kust sinna inimesi palgata? Kuhu see jaam planeerida? jne...

Ei näe, et see oleks siin võimalik, kui rahval puudub tugev toetus selle energiatüübi vastu, mida aga praegusel ajal pole...


Siin mitu korda mainitud takistus. Kõlab pisut selliselt et Eestis pole ju kunagi tehtud, et kuidas nüüd siis suudaks (selle mõttelaadi pärast on ilmas palju häid asju olemata jäänud) Seadusandlus on üks pool, aga mõtlen, et selliseid asju ehitatakse ju võtmed kätte lahendustena, mille hulka kuulub ka kompetentsi tekitamine igal vajalikul tasandil. Ja lahenduse pakkuja jääb ilmselt sellist objekti aastateks ise runnima, kuniks kompetents on tekitatud. Ka inspektsioon on võimalik ilmselt sisse osta ja seadusandlus n.ö. üle võtta sealt kus see olemas.
See on muidugi hea, et diskussioon võimalike takistuste ja väljakutsete üle tekib, aga ega nende pärast ei pea igast ideest kohe eos loobuma, mõistlikum on lahenduste otsimisele keskenduda.
"krson"
Minu meelest kõige suurem komistuskivi, et regulatoorne võimekus Eestis sellise asja kontrolliks täiesti puudub. See nõuab neilt kõigepealt ikka päris korralikku seadusandluskampaaniat, kui oleks vaja tekitada n.ö. Tuumainspektsioon. Kust sinna inimesi palgata? Kuhu see jaam planeerida? jne...

Ei näe, et see oleks siin võimalik, kui rahval puudub tugev toetus selle energiatüübi vastu, mida aga praegusel ajal pole...


Võimekuse taha nüüd asi küll seisma ei jää. Meil igal-alal võimekaid ja pädevaid poliitikuid piisavalt, lisaks broilerifarmid toodavad igasuguseid hilistiinekatest nõunikutasemel tegelasi.
"farmer"
Võimekuse taha nüüd asi küll seisma ei jää. Meil igal-alal võimekaid ja pädevaid poliitikuid piisavalt, lisaks broilerifarmid toodavad igasuguseid hilistiinekatest nõunikutasemel tegelasi.


See oleks päris kõva sõna kui Eestis juba hilistiinekad oleks nõunikutasemel tegelased.

Eesti poliitika eripära on pigem see, et broilerifarmid toodavad igasuguseid nõunikke kes on hilistiinekatasemel tegelased.
"krson"
Minu meelest kõige suurem komistuskivi, et regulatoorne võimekus Eestis sellise asja kontrolliks täiesti puudub. See nõuab neilt kõigepealt ikka päris korralikku seadusandluskampaaniat, kui oleks vaja tekitada n.ö. Tuumainspektsioon. Kust sinna inimesi palgata? Kuhu see jaam planeerida? jne...

Ei näe, et see oleks siin võimalik, kui rahval puudub tugev toetus selle energiatüübi vastu, mida aga praegusel ajal pole...


Eestis see kunagi probleem ei olnud palgatakse sugulasi, koolivendi, tuttavaid ja parteikaaslasi. Midagi ei seganud ju panna Sandor Liive Eesti Energia juhiks või Taavi Veskimägi Eleringi juhiks.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/roheliste-tuumajaamavastane-algatus-kogus-riigikokku-saatmiseks-vajalikud-haaled?id=92706459

"Nüüd kus pole enam saladus, et Eestis ei saada isegi piimapakkide ja ketšupipudelite käitlemisega hakkama, kõlab radioaktiivsete tuumajäätmete ladestamise plaan eriti absurdselt," sõnas Eestimaa Roheliste juht Züleyxa Izmailova.

Elegantne demagoogia, sidrunid vs apelsinid. Aga noh, see pakenditeema on samas ikka korralik ämber küll, miks mitte seda nüüd valitsusele nina alla hõõruda aegajalt.
Eestisse kavandatav tuumajaam võidakse ehitada Saksa maksumaksja raha eest
Hea selge jutt tuumaenergeetika toimimise põhimõtetest.
https://soundcloud.com/user-46645168/rohepodcast-energeetikast-ja
"tauts"
Hea selge jutt tuumaenergeetika toimimise põhimõtetest.
https://soundcloud.com/user-46645168/rohepodcast-energeetikast-ja


II osa on ka.
Mõlemad üles laetud ca aasta tagasi.

Fermi energia annab teada uuest investorkommunikatsiooni mehhanismist:
Kuna Fermi Energial on nüüd üle tuhande osaniku, on meie jaoks selge, et kõik uued osanikud vajavad ettevõtte käekäigu ja plaanide kohta sama head ülevaadet nagu me ise ettevõtte asutajatena. Kindlasti on kõige põhjalikumaks ülevaateks igakvartaalsed majandusülevaated Funderbeami kauplemisperioodi eel, kuid me ei kavatse sellega piirduda.

Otsustasime anda iga kuu viimasel reedel korraldada “Reaktorireede” ja anda lühikese ülevaate Fermi Energia tegevustest ja plaanidest ning rääkida lisaks ka mõnel tuumaenergiat puudutaval teemal, olgu selleks uued tehnoloogiad, jäätmekäitlus või vesiniku tootmise võimalused tuumajaamades.

Teeme seda iga kuu viimasel reedel kell 16 Zoomis ning kanname video üle ka Fermi Energia Facebooki lehel. Esimene omataoline veebitutvustus toimub juba sel nädalal, 26. märtsil. Kindlasti on küsimused ja arutelu teretulnud - selleks soovitame ürituse ajaks tulla Zoomi, mille link on alati sama (https://us02web.zoom.us/j/82706756186) ja selle leiab alati ka ürituse kirjeldusest Facebookis.
Lisaks koguvad nad rahvaalgatuskorras allkirju, et tuumaenergia küsimus võetaks riiklikul tasemel arutusele. Seda enam tekib minul küsimus, et mille eest need 1000+ aktsionäri maksid? Indikeerisin ka algselt huvi, aga lõpuks siiski loobusin, kuna ei suutnud sellele küsimusele enda jaoks vastust leida.
"havoc"
Inimesed tahavad ehitada Eestisse, ehk riiki kus ei ole ühtegi valdkonna spetsialisti ja kus suvine trabimismiinimum on allla 400MW ehitada reaktori, mis ei eksisteeri hetkel ei rauas ega paberil. Edu investoritele, äkki osatks mõne SPACi?

Koos ühiskonna rikkuse kasvuga, transpordi kolimisega elektri peale, kütmise kolimisega elektri peale, uute tehaste rajamisega, suureneb ka energiatarbmine. Eriti talveperioodil. Praegu on talveperioodil külmaga see 2000MW kanti, kardan et üsna varsti on elektri vajadus talvel 4000MW kanti.
Reaktorireede just algas
Facebookis, Event
Zoomis
Eestisse tuumajaama rajamist plaaniv Fermi Energia allkirjastas Rootsi suure energiakontserni Vattenfalliga lepingu, mille kohaseslt saab Rootsi riiklik ettevõte miljoni euro suuruse investeeringuga Fermi Energia osanikuks.
Kui suure osa nad said siis selle raha eest? 1/13?
"Lepinguga sai Vattenfall pea kuus protsenti ettevõttest, ütles Fermi Energia nõukogu esimees Sandor Liive ERR-ile."
Ohjah, artikli esimene lause ja ikka ei märka :)