.ee doomenid?

Kas keegi oskab kommenteerida, mis toimub .ee doomenitega ja kas seal ka mingi kontroll on?

ala: www.raamatud.ee suunab www.apollo.ee lehele

www.renault.ee suunab info auto lehele kuigi siilats enam renault esindusõigust ei oma jne.


näiteid on selles vallas palju. kas reeglid on muutunud selles vallas või pole kontrolli üldse olla?

Eestis peaks domeenide registreerimise ja nende kasutamisel hoidma silma peal ja reguleerima ala EENet soovitan pöörduda nende poole. Sest neil on õigus domeene registreerida ja kustutada.
Mul on palju personaalseid kogemusi. Eeneti võiks nimetada selle valdkonna monopoliks. Hoolimata sellest, et neil on ees reglement, ei ole nende tegevus kaugeltki mitte loogiline ja läbipaistev. Reeglina ei registreeri nad topelt domeene ühelegi ettevõttele. Samas on piisava põhendusega võimaldavad nad lisadomeeni. Põhjendus peaks olema piisav juhul, kui uue domeeni all käivitatavat lehekülge ei ole võimalik siduda juba olemasoleva domeeniga. Soovisin registreerida oma ettevõttele lisadomeeni. Domeen oli oma sisult täiesti erinev ning nende kahe domeeni nimi oli juba sõnaselgel eesti keeles nagu öö ja päev. Põhjenduse saatsin e-maili teel. Vastus aga mitu kuud hiljem. Tekkis küsimus, kas neil on tööd palju, tahtmist kiusata või loogilise mõtlemise puudumine. Vastus oli positiivne, mis näitas, et nad on selles osas ikka suhteliselt paindlikud. Teistpidi, kui domeeni omaniku staatusega on midagi muutunud (korraks äriregistrist kustutatud vms) ning mingi kolmas ettevõte on sisestanud avalduse sinu domeeni kasutamiseks, siis pakutakse sulle 14 päeva oma asjade korda ajamiseks. Ja kui selleks ajaks ei ole oma äriühingu staatust taastanud, siis läheb domeen üle sellele kolmandale isikule. Siinkohal ei arvestata, et sinu tegevus ja kaubamärk on seotud antud domeeniga.
www.renault.ee suunab info auto lehele kuigi siilats enam renault esindusõigust ei oma jne.

Info-Autol on kõik volitatud esindaja õigused teostada Renault sõiduautode hooldust ja remonti. Isiklike kogemuste põhjal võin öelda et auga.

Ai, neid keisse on palju. ET ja ELION ja NETI. Jah.ee, Reisid.ee.
velikij


rõõm kuulda, et sa Siilatsi teenindusega rahul oled!!!

point on selles, et minu teada Siilatsil ei ole enam RENAULT esindusõigust Eestis.

Ta võib neid remonitda palju tahab, ma võin ka Renault autosid remontid akui tahan, aga kas renault.ee kui doomen ei peaks kuuluma firmale, kes müüb(esindab) renault kaubamärki Eestis?
Idee järgi peaks see nii olema, aga praktika on teine. Samas ei vastuta Eenet domeenivaidluste eest. Sellised vaidlused lahendatakse kohtus ja Eenet juhindub sellest.
keegi tundmatu fie on google.ee saanud hiljuti registreeritud. võtab sõnatuks.
surfnet,

kas sa ka omad õigust Renault autodele garantiiremondi teostamiseks? kahtlen sügavalt...
Velikij,

alguse asi ilmselt see renault, eenet on vigadest õppinud ja näiteks volkswahenit enam saksa autole ei antud, kuigi nad väga tahtsid ja pahased olid.
velikij

ei ma ei oma mingid õigust remontida garantiikorras renault sõidukeid.

see ei puutu üldse asjasse. info autol ei ole enam renault esindusõigusi, seega peaks ta ka loovutama õigused doomeni nimele.


huvitav oleks veel mainida, et AS Info Autol on neid .ee doomeneid pärsi mitu tükki.

Meelde tuleb juhtum, kus Toyota esindaja ei saanud lexus.ee registreerida kuna firmal tohib olla ainult üks doomen. a mõned vist on võrdsemad või oskavad lihtsalt asju paremini.


google.ee registreerimine on üllatus jah. esiteks rahvusvaheline kaubamrärk nagu ja teiseks kuidas saab FIE endale .ee

kas FIE sab üldse .ee doomenit registreerida?
ise olen registreerinud ühele firmale (kliendile) väga tuntud kaubamärgi .ee domeeni. Nõuti ainult posti ja faksi teel kirja, et ei kahjustata kaubamärgi omaniku huve. Kuigi tegemist oli tundmatu firmaga, olid nad antud kaubamärgi toodete edasimüüjad. Samas tekkis tunne, et oleks võinud mis iganes firma nimele regida.
FIE, kes on registreeritud äriregistris on juriidiline isik, ehk siis sisuliselt sama, mis ettevõte. Pri laiendiga domeenid on neile FIEdele, kes ennast juriidiliseks isikuks ei ole registreerinud, on maksuametis ennast maksukohuslaseks reganud.
Google.ee pugul tooksin analoogi, et on olemas ka Amazon.ee, MSN.ee.
Vaatasin üle google ja amazoni .ee lehed. Amazon oli siis mingi fitnessi portaal ning nimevalik isegi pisut õigustatud, kuigi - nagu soomlased ütleksid - kaukaa haettua. Google'i puhul on siis tegu tahtliku nimehõivamisega, lehe sisuks on hetke levinumaid äriideid - tiineritele moblahelinate ja javamängude müük. Sellist kaubamärki kasutades jäävad ju ära kulutused reklaamile netis, trükimeedias ja teles... Way to go, EENet! MSN.ee lehele pole paraku asja ei minul, ega teistel, kes ajas rändamist ei valda, nimelt palutakse seal tagasi tulla 1. veebruaril 2004.
volkswagen.ee siiski suunab kenasti saksa-auto.ee lehele.

devil,

Suunab, aga kuulub patendivolinik Käosaarele, ehk siis ilmselt tema esindabki Volkswagenit ja nende kaubamärke siin riigis. Mõistlik, nii saab tehas uue edasimüüja puhul ümber suunata kusagile mujale ja oma domeen on iseenda valduses.

surfnet,
ei pea loovutama, sellist loovutamist ja ka äravõtmist saab taotleda. Oleme nii ise teinud ja taotlenud äravõtmist, väitsime, et meie ( siis minu sõber, keda abistasime ) oleme selle tootegrupi ainus tootja Eestis ( mis on ka sulatõsi ) ja taotlesime domeeni äravõtmist kelleltki kes plaanis kunagi ehk midagi maale tuua, aga mitte muhvigi pole teinud. Anti, paar nädalat ehk läks aega.
Kiri "Sa pekki", subjektiga "murekiri".

Proloog:
Mõned pävad tagasi soovisin registreerida jur.isikule lisadomeeni. Olemasolev domeeni all on meelelahutuslik ja oma sihtgrupi rangelt kinnistanud keskkond. Lisadomeeni alla soovisin teha absoluutselt erineva lehekülje. Minu avaldus ja põjendus sai negatiivse vastuse. Mina pean Eeneti tegevust nüüd küll tõeliselt õigusvastaseks, sest nad nõudsid minult lisapõhjuendust, kus pidin määratlema nii tegevusala sisu kirjelduse kui sihtgrupi. Põhimõtteliselt pidin neile loovutama oma ärisaladuse. Ma soovin ju sisuliselt luua uut kaubamärki, kuid negatiivse vastuse korral on Eenetil mingi ülim õigus kaubamärki mitte teha. Kas Eeneti töötajad on andnud vande, et kui ma olen loonud kaubamärgi X ja soovin oma kaubamärki kaitsta ka internetis ja ma saan negatiivse vastuse, siis et see oleks tulevikus kaitstud teiste registreerijate eest.

1) Loon kaubamärgi ja tegevusala
2) Tegin avalduse domeeni registreermiseks
3) Eenet nõuab põhjenduskija
4) Saadan põjenduskirja
5) Eenet nõuab lisapõhjendust, tegevusala, sisu, sihtgruppi jms
6) Saadan põhjenduskirja, kus on toodud kogu lehekülje sisu (oma ärimudel ja niššid), sihtgrupp jms
7) Saan negatiivse vastuse ja Eenet ei võimalda mul antud kaubamärki luua

Eenet väidab, et hamburgeri putkas on väga edukalt võimalik pank püsti panna.

Epiloog:
Ära ürita Eestis internetiäri teha. Kui sul on geniaalne idee, siis räägi sellest ka teistele. Peksa saad sa ka kirikus niivõinaa. Pealegi tehakse lõpuks su taskud tühjaks.
Kui kaubamärgi ära regad ja lähed lihtsamat vastupanu teed - punkt com domeen.
Siis idee järgi ei tohiks punkt ee domeeni eenet ka regada.

Muidugi tekkiski küsimus, et võib-olla on sinu soovitud domeeninimega kaubamärk juba olemas. Miks muidu nii hoolega küsiti sihtgruppi jne.
Oled kindel, et see nimi ei ole kuskil olemas???
Ehee, loomulikult ei ole. minu lemmiknäide. Miks ei oleks olnud võimalik Netprofit OÜ'l reisiteemalist lehekülge esitleda olemasoleva Jah.ee domeeni all? Miks nad pidid selleks registreerima domeeni Reisid.ee? Miks ei ole võimalik Neti.ee'l tegutseda Elion.ee domeeni all?