Coop Pank (CPA1T)

Prana Property info on ka huvitav, sest 2018 aastaaruandes ei ole, et see probleemne oleks.
Prospektis on juba kirjas, et võibolla tuleb kunagi oluliselt alla hinnata.

https://majandus24.postimees.ee/6433660/coop-pank-rajab-varisenud-maxima-kohale-parkla-ja-pargi

Arco Vara probleemid lubadega tunduvad selle asja kõrval väga väiksed.
Annualiseeritud pre-money kasum 5,19 milj. Peale IPO-t 94,4 milj aktsiat, kasum aktsia kohta 0,055 euri. P/E hinna 1,23 korral 22,3. Mida IPO-s osalejale peaks andma tabelis toodud pre-IPO P/E? Pank peab mitu aastat oma kõrgeid kasvueesmärke täitma, et selle näitaja poolest kasvõi näiteks LHV-ga konkureerida.

Aktsial on suured võimalused saada "rahvaaktsiaks". Eeldatakse, et institutsionaalseid investoreid tuleb vähem. IPO on eeldatavalt majandustsükli lõpufaasis. Hind on pigem kõrge. Coop panga IT süsteemid on veel pigem algelised, sinna läheb omajagu kulu. Tänane Coop panga hinnakiri ei meelita väga linnainimesi, arvestades maksumuse hulka ka püsitasu ei ole Coop LHV-st soodsam. Edaspidi peavad ülemeelitamiseks pigem agressiivsemad olema.

Võimalus korrata rahvaaktsia Tallinki aktsiahinna graafikut on keskmisest kõrgem. Seega jääksidki paljud väikeinvestorid nn kotti hoidma, ehk aktsiast saaks rahvaaktsia.
pre-IPO näitjad ongi just need õiged näitajad, kuna nendest nähtub, et milliseid tulemusi suudeti teha senise kapitaliseerituse baasilt. Uut raha kaasatakse ikkagi ju kasumi kasvatamiseks, mitte kontol hoidmiseks või dividendide maksmiseks. Kui vaadata IPO-järgseid numbreid, siis sõltuks ju hinnataseme mõistlikkus sellest, kas emiteeritakse 10% või 30% uusi aktsiaid ehk hind oleks seda parem, mida väiksem on ambitsioon kasvada.
Tankist_007
Madis89
https://www.err.ee/1002009/coop-panga-aktsiate-markimine-algab-18-novembril
"Eelisjaotus jaeinvestoritele on kuni 2500 aktsia ulatuses ja esimesel nädalal aktsiate märkijatele kuni 5000 aktsia ulatuses. Seejuures soovib Coop Pank IPO käigus anda oma klientidele eelisjaotuse kuni 10 000 aktsia ulatuses,"


Jess! Lõpuks midagi ka tolku sellest, et viimastel kuudel Coop pangakaardiga ostlemas käisin ja ka naisel sama käskisin teha. :-)

(Coop Pangast öeldi mulle vastavasisulise järelepärimise peale, et IPO mõistes kliendiks lugemise kriteerium on vähemalt 4 tehingut kuus, viimase 3 kuu jooksul.)
Sisuliselt siis kasvõi 4 ülekannet, kui pangakaarti pole ja Coop igapäevaselt kasutatav pank pole?
PeaLiK
Tankist_007
Madis89
https://www.err.ee/1002009/coop-panga-aktsiate-markimine-algab-18-novembril
"Eelisjaotus jaeinvestoritele on kuni 2500 aktsia ulatuses ja esimesel nädalal aktsiate märkijatele kuni 5000 aktsia ulatuses. Seejuures soovib Coop Pank IPO käigus anda oma klientidele eelisjaotuse kuni 10 000 aktsia ulatuses,"


Jess! Lõpuks midagi ka tolku sellest, et viimastel kuudel Coop pangakaardiga ostlemas käisin ja ka naisel sama käskisin teha. :-)

(Coop Pangast öeldi mulle vastavasisulise järelepärimise peale, et IPO mõistes kliendiks lugemise kriteerium on vähemalt 4 tehingut kuus, viimase 3 kuu jooksul.)


Prospekti järgi peaks 10 000 aktsiat ainult arve avamisega kätte saama: Igale Jaepakkumises Märkimiskorralduse esitanud investorile, kes on avanud Pangas arvelduskonto hiljemalt 29. novembri 2019 kell 15:00 seisuga, on tagatud jaotis eelduslikult kuni 10 000 märgitud Pakkumise Aktsia osas;
Kas OÜ alt saab ka Coop kliendina 10000tk kätte või on see eelistus vaid eraklientidele?
Prospekti järgi kehtib see kogu jaepakkumisele ehk märkija (era või juriidiline isik) peab eelise saamiseks olema Coop Panga klient.
Kas ka säästukaart plussi omanik on klient või mitte ?
veiko1234
Kas ka säästukaart plussi omanik on klient või mitte ?

Coop Panga kliendiks olemine vist eeldab, et tal on seal pangas vähemalt arvelduskonto olemas?
ttrust
veiko1234
Kas ka säästukaart plussi omanik on klient või mitte ?

Coop Panga kliendiks olemine vist eeldab, et tal on seal pangas vähemalt arvelduskonto olemas?

Jah, vajalik on arvelduskonto olemasolu Coop Pangas.
Aga kas ma saan õigesti aru, et kui minu huvi ei ületa 5000 aktsiat ja ma olen nõus märkima esimese 3 päeva jooksul, siis mul polegi eelise saamiseks vaja COOP Panga kliendiks hakata?

Ma saan aru, et Coop ja Coop-Pank on eri asjad, aga see Coop ise tundub mulle pisut hämar.
Kas kusagil on tarbijaühistute (Coop) omandistruktuur lihtsamalt lahti kirjutatud, kui nende endi veebilehel?
Ühtepidi nimetavad nad end tarbijaühistuteks ja omanike klientomanikeks, samas tundub liikmeks saamine pisut keeruline. Tundub ka, et klientomanikel on väga erinev kaal selles struktuuris.
Võrdleks näiteks Harju ja Tartu arve nende veebilehelt http://coop.ee:
Harju: 1882 Klientomanikku 720 Töötajat 26 Kauplust
Tartu: 37 835 klientomanikku 450 töötajat 22 kauplust
janwil
Aga kas ma saan õigesti aru, et kui minu huvi ei ületa 5000 aktsiat ja ma olen nõus märkima esimese 3 päeva jooksul, siis mul polegi eelise saamiseks vaja COOP Panga kliendiks hakata?

Kui esimese nädala jooksul märkida (22.11 enne kella 16.00-i), siis on eelisjaotus 5000 aktsiat.
SEB tänane uudis paneb Coopi IPO ajastusele paraja põntsu, tõrjudes suure tõenäosusega välisinvestorid meie piirkonnast eemale
Pole hullu, nüüd jääbki siis "kohalikele klemmidele" kraami rohkem, ning "rahvaaktsiaks" saamise tõenäosus muudkui kasvab ... :p
Kas LHV keskkonnas "Väärtpaberite märkimine" hakkab ka COOP märkimist toetama? Hetkel näitab ta et märgitavaid väärtpabereid ei ole.
Märt
Kas LHV keskkonnas "Väärtpaberite märkimine" hakkab ka COOP märkimist toetama? Hetkel näitab ta et märgitavaid väärtpabereid ei ole.


Teistele ka. Küsisin klienditoelt ning sain vastuseks, et alates kella 10st tehakse see võimalus lahti.
Vabandan, ei ole olnud aega süveneda teemasse. Nagu ma aru saan, ei anta aktsiaid odavalt, aga kas on olemas mõni reaalne downside trigger?
Ainsad variandid on ju et olemasolevad aktsionärid hakkavad müüma IPO hinnast allpool - mida oma näo päästmiseks vast ei tehta. Vähemalt mitte kohe peale stardipauku. Ja teine variant - lühiajalised spekulandid, kes ei näe peale avanemist mingit tõusu, müüvad oma pakid maha. Aga pakuks et seda nad vast ei tee kui aktsia punases, pigem hoiavad ja loodavad?
White Nigga.
No meil juba on kaks nn rahvaaktsiat: TAL ja EEG.
Kui ma ei eksi IPOS-st vastavalt 16k JA 6k aktsionäri.
IPO järgne tulemus pole kiita!
Aga seekord on ju teisiti.:)


PS! Ei osale.Kunagi hiljem ehk.