Börsipäev 6. oktoober

Funil oli õigus ;)
Nafta hoiab seni ülalpool 90$ taset. Kui suudab hoida, siis paistab asi väga lühiajalise double bottomi moodi välja ja võiks eeldada põrget. Samuti on nisu kukkunud pikemaajalise tõusutrendi joonele, mis on kuskil 6 $ kandis. Homme vaatan, mis seis jääb, ja positiivse lõpptulemuse korral ostaks natuke DBA ning naftat.
Selle kohta ei oska enam mitte midagi muud öelda kui et SÜRR - RTS kukkus täna 19% ning on nüüd 866 punkti.
Õnneks on see ajutine pisike põrkeüritus, nii et ma veel ei põe põhjatabamise pärast :)
Kus see hea graafik nüüd oligi - jim tõdeb peale järgmist kukkumist: mul oli ju õigus! Ja peale seda läheb tõusuks?
Wachovia trading halted - news pending
Velvo, seda juhtub päris sageli, et mul õigus pole :)
(C) Citigroup brings complaint against Wachovia, Wells Fargo; seeks more than $60 bln in damages - DJ
noh, Citigroupil 60 miljardiline mahakirjutus soolas? nüüd ei julge seda kah enam osta.
Ah, enne ostetud GS callid pisikese lossiga kinni, vaja trenni minna :)
PS Turg imeb.
Pilt on ikka väga kole, kõik sektorid saavad jubedat müüki ja käibed samuti suured.
Täna on päris hea võimalus lõpuks põhi ära teha. Kusagilt pole enam oodata, mingit "valget laeva" tulemas ja seega peaks ostupoolel olema siiski pikem raha, kes ei mängi ainult lühiajalisele põrkele.
Eks käesolev nädal näita - kui jälle mingit tõsist surnud kassi põrget lähipäevil ei tule, võib loota asjade paranemisele.
VIX on laes, nüüd jaak krt on küll jalad põhjas :)
Ilmselt kui pangad lõpuks toibuma hakkavad, hakkavad ettevõtted pankrotistuma ja tuleb uus laine peale. Homme Tallinnas saame näha korraliku vere laskmist -4 kuni -8% isegi.
Rev Shark, kelle mõtteid oleme siia börsipäeva hommikuti ikka pannud, ütleb järgmise mõtte:

I'm the most optimistic I've been in a long time about the possibility that a good tradable low may be near. Not only do we have some positive seasonality kicking in during the middle weeks of October as you note but we have all sorts of indicators hitting extreme levels and some of the most negative sentiment we have seen all year. I'm not seeing anyone calling for a bottom now.

Ja Kass: From an historical perspective, the Tuesday in the second week in October is a date when bear markets often bottom. Examples include the 1962 test, 1966, 1974 and 1990, and there are others.
Liiga vaikne ja rahulik loksumine on, et pikemaajaline põhi olla. Paanikat küll veel ei paista, lihtsalt rahulik müük :)
PS VIX kõrgus ei pruugi olla praegu tingitud paanikast, vaid lihtsalt lühikeseks müügi keelamisest. Kui shortida ei saa, siis tuleb putte võtta.
Huvitav mis homme balti börsist saab?
Kõik aktsiad limiidis kinni lol?
arvatavasti jah, aga põrge peaks ka kunagi tulema ju...
Igatahes võtan turu sulgedes hulga calle(lotopileteid) ja vaatame mis homme saab:)