Börsipäev 3. juuni

Täna hommikul on kauplemine Tallinna Börsil edasi lükkumas.

Off topic: millest see tuleb, et ka kõige lihtsamad eestikeelsed laused muutuvad finantsistide poolt esitatuna mingiks inglise keelest rebitud kestvaks olevikuks?
See tulebki sellest, et liiga palju inglise keeles loetakse.
:)

USA inflatsioonist rääkides - siin on üks tore artikkel koos video-aruteluga, kus Bill Gross ütleb välja, et ka tema ei usu ametlikku infot, mida valitsus inflatsiooni kohta räägib. Põhjus siis selles, et paljud valitsuse kulutused on seotud CPI numbriga ning valitsus on huvitatud võimalikult väikesest lisakulutustest seoses sellega. Lisaks leiab Gross, et inflatsiooni arvutamise meetod on ebaõige, kuna pea igalpool mujal maailmas seda niimoodi ei leita.

Artikli kõrval olevas intervjuus jookseb korra läbi üks päris tore graafik headline ja core inflationi kohta, mis mulle endale meeldib. Ja küsimus siis, et kui headline inflation (koos energia ja toiduga) on volatiilne ja ei peegelda adekvaatselt inflatsioonimäärasid, siis miks on headline viimasel kolmel aastal olnud pidevalt ülevalpool core inflationist? Tsükkel/volatiilsus on tavapärasest lihtsalt pikemaks veninud või on core inflationi jälgimine iganenud ja tuleks uuesti headline inflationi määra jälgima hakata?

Ja leidsin ühe väga pikaajalise graafiku ka siia. 40 aasta perspektiivis on enam-vähem headline võrdunud core'iga, kuid viimasel 10 aastal on kahtlemata headline inflation väga tugevalt core'i ületanud.

Täna on Bloombergis intervjuu Ryanairi tegevdirektoriga Micheal O'Leary'ga, kus arutatakse ettevõtte 1. kvartali tulemuste üle. Reisijate arv kasvas ettevõttel 20% ning lennupiletite hinnad püsisid samal tasemel. Hoolimata sellest, et nafta hinnad on agressiivselt tõusnud, vaatab O'Leary Ryanairi potentsiaali teise nurga pealt. Kui energia hinnad jäävad kõrgeks ja lennupiletite hinnad hakkavad tõusma, vaatab üha enam reisijaid odavlennufirmade poole, mistõttu O'Leary loodab Euroopas oma turuosa kiiresti kasvatada. Samuti usub ta, et kõrgete energia hindade korral on nii mõnigi Ryanairi konkurent sel talvel sunnitud oma asjad kokku pakkima, mis juba iseenesest suurendab odavlennufirmade strateegilist pikaajalist potentsiaali...

Humoorikas kommentaar O'Leary'lt: "A lot of airlines are going bust this winter... /-/...We're growing like gangbusters". Ja Ryanairi 3-aasta aktsiagraafik paremal. Aktsia sümbol USA börsil RYAAY.

Toll Brothers (TOL) on oma fiskaalaasta 2. kvartali tulemustega väljas ning nii kasumi kui ka müügitulude osas suudetakse analüütikute pessimistlikke ootusi lüüa. Täna tasub aktsia liikumisel igaljuhul silm peal hoida ning soovitan ka ettevõtte konverentsikõnet kuulata, et saada aimu kinnisvaraturul valitseva olukorra ja võimalike tulevikutrendide kohta, kell 14.00 USA idaranniku aja järgi ehk siis Eestis mugaval õhtusel ajal kell 21.00. Link konverentsikõnele on siin.

Kauplemine Tallinna Börsil algab kell 13:25
Hilisema avamisega ei ole kauplemispäeva balti turgudel pikendatud, seega sulgumine tavapäraselt 13:50 ja lõpuoksjon 14:00
Joel, TOL, mitte TOLL ;)
: ) Loomulikul tõsi, oh tõsi jim. Sümbol parandatud.
Nojah, mida siis täna vahtida.

Deutsche Bank tõstis öösel US Steeli (X) hinnasihi 220 peale varasema 165 pealt, öeldes et nende 2009 aasta kasumiprognoos on nüüd 21% varasemast kõrgemal (ja 30% analüütikute keskmisest).

See võib kogu steel sektorile väikese pushi anda.

UBS (UBS) on 5% üleval, kuna S&P ütles, et firma suudab 2008 aasta jooksul kasumisse jõuda. UBS on viimasel ajal kõvasti peksa saanud ja põrge ei ole ootamatu nende kommentaaride peale. 5% üleval ma seda ei ostaks aga vahiks paremat sisenemispunkti. Asi võib vabalt üle 25 kaubelda lähiajal.
Ja siis muidugi Lehman (LEH) - WSJ kirjutab, et LEH juhtkond püüab ilmselt müüa turule 3-4 miljardi eest aktsiaid.

Ühelt poolt on see dilution, kuid teiselt poolt aitaks see stabiliseerida ka bilanssi. Viimane võtaks aga ära shortide ühe peamise argumendi. Ilmselt üritaksid enamus suuri shorte ennast sinna offeringi ära katta.

Ühesõnaga Lehman on täna jällegi põrkelistis minu jaoks.

Täna on nii GS kui ka MS tõstmas Monsanto (MON) hinnasihti, vastavalt $155-ni ja $170-ni. Kui siia lisada MERi reedene sihi tõstmine, on viimase kahe kauplemispäeva jooksul tõstetud sihte kolmel korral ning raskekahurvägi on oma tööd tegemas sünkroonis.

Väetise- ja seemnetootjate jaks ei paista igal juhul raugevat ning kasumikasv on suutnud kõrgeid hinnatasemeid õigustada. MON kaupleb eelturul +1% ning uuest rekordtasemest jääb lahutama alla 2%. Pidu arvatavasti jätkub ning vana tipp jäetakse lähiajal seljataha. Tõenäoliselt läheb sama rada pidi ka Syngenta (SYT) aktsia.

Madis, õigus. Aga kas 131 pealt tasuks seda osta? Ei usu.
Oleneb horisondist, paari nädala perspektiivis ehk tasuks.
enek, oletame, et X avaneb 175.50 ...siis mis hinnani (mitu % kõrgemalt) oled nõus ostma teisi steele`i aktsiaid? NUE STLD jt
eelturul läks veel natuke FSLR shorti
ma arvan, et viimase paari nädala uudiste kompoti valguses värisevad paljud pikad FSLR hoides ning ebakindlus sunnib müüma. kõhutuuled ennustavad täna alla 250 langemist, nafta toetab
Madis, paari nädala perspektiivis ostmine ei ole enam kauplemine. Liiga palju muutujaid, mida ei ole võimalik kuidagi ette näha.

Abe, eks ma annan teada, kui midagi teen (ei taha mingeid tasemeid varrukast loopima hakata).
Speedy, mul on FSLR-i osas veidi sarnane tunne. Eriti hea on Merril Lynchi ja UBSi tänahommikusse defensi seda sisse müüa, eks? :)