Eilsel kohutmisel Kongressiga ütlesid General Motors (GM) ja Chrysler, et ainult jaanuarini vastu pidamiseks vajatakse $15 miljardit.
In exchange, the companies have agreed to slash their payrolls, shrink their dealership rosters and make other changes to ensure they'll be able to pay the money back. The automaker chiefs will defend the plans at hearings tomorrow and on Dec. 5.
Kõik on tore, ainult et ei räägita põhilisest - kuidas oma lootusetult ajale jalgu jäänud mudelivalikut parandada. Hoolimata sellest, et nafta hind on kõvasti langenud, siis tarbija naasmist kütuseõgardite juurde oleks üsna naiivne loota. Kui aga vaadata GMi eilset pressikat, siis peale Malibu ei paista ühtegi fööniksina taevasse tõusvat marki.
Selline tulekahjude kustutamine ei saa olla jätkusuutlik. ala et meil homseks vaja 15 miljardit. Mingi muutus peab siin tulema. Pankrottide laine. Kõik pangad ja ettevõtted mis majandada ei suuda läevad pankrotti. Riigid võivad küll mingil määral seda protsessi viivitada kuid tegemist on pigem suurema shoki vältimisega kui majanduse turgutamisega.
Krahhid lõpevad siis kui mullid on tühjaks lastud.Eriti laenumullid.Ka Eestis.
Muutused GM-i ja Chrysleri mudelivalikus saavad alata siis, kui tarbijate poolt hakkab tekkima vastav nõudlus. Ei mäleta küll, et oleks sealkandis näinud mõnda Fiat Uno või Renault Clio sarnast sõidukit liikumas. Mulle tundub, et valdavale osale sealsetest tarbijatest meeldivad seni ikka suured autod (või siis alternatiivina sõidetakse metrooga). Euroopas on muidugi asjad teisiti.
Ouna Ants, esiteks tuleks tarbijat piisavalt hästi tunda, et prognoosida nõudluse muutust (Toyota turuosa suurenemist vaadates polnuks seda eriti raske teha) ja teiseks saab nõudlust ka ise tekitada. Seda aga ei tahetud teha, sest mida suurem auto, seda rasvasemad olid marginaalid. Chevrolet Malibu küll saadi valmis (ja minu meelest kukkus välja väga õnnestunult), kuid sellest üksi on vähe.
Olen ka seda meelt, et vähemalt üks USA tootja võiks vähem olla, samas sotsiaalselt (miljonid töökohad) oleks see paras katastroof. Seepärast sellel vast juhtuda ei lasta.
"Paistab, et eestlased on riskialtid põhjaõngitsejad, kes püüavad tabada aktsiahindade põhju." eilne Äripäev Mida artikkel, kust siis veel ostma peab tipust või? Põhjapoolt on kindlasti risk suurem kui tipu poolt. :D
Meie aja järgi täna varahommikul langetas Research in Motion (RIMM) oma kolmanda kvartali kasumiprognoose. Tulusid oodatakse $2.75-2.78 miljardit (varasem prognoos oli $2.95-3.10), konsensuse prognoos oli $2.96 miljardit. Kolmandik tulude langusest tekib osade valuutade langusest dollari vastu ning ülejäänud majanduse nõrkusest tulenevast müügimahtude langusest. Kolmanda kvartali EPSiks oodatakse $0.81-0.83 (varasem $0.89-0.97).
Tõenäoliselt saab RIMM täna mitu hinnasihtide langetamist ning aktsia müüakse hoolimata suurest kukkumisest alla.
hiromant marct. Kui statistikat teed ja analüüsid, siis OMXT ei käi kaugeltki mitte USA-ga ühte jalga. Täiesti omasoodu liigub see siin kuskil perifeerias.
RIMM visati täna Goldmani conviction buy listist ka välja. Samas ma poleks küll ülearu kindel, et see hoiatus nii ootamatu oli peale kõike seda negatiivset viimastel päevadel smart phone'ide ja handsetide äris ning Palmi hoiatust.
Eile õhtul teatas oma tulemused ka Sigma Design (SIGM), mis olid kooskõlas kahe nädala eest antud hoiatusega.
Reports Q3 (Oct) earnings of $0.27 per share, $0.02 worse than the First Call consensus of $0.29; revenues fell 29.3% year/year to $46.8 mln vs the $46.4 mln consensus.
Kõige paremini võtab tulemused kokku järgmine kommentaar:
Although SIGM continues to be the market leader in IPTV, poor visibility and a weak macro environment leaves us on the sidelines at this point.
Kuna ettevõte teenib kasumit, bilansis on hunnik vaba raha ning globaalselt ollakse IPTV osas turuliidrid, pole äritegevusele midagi ette heita. Aktsial on olemas suur potentsiaal, kuid paremaks hakkab heal juhul minema alles 2010. aastal, sest makromured rõhuvad veel liiga valusalt. Samas ei oota ka suurt langust, pigem dead money.
kes see siin tõusust rääkis? :) Peab ikka olema küll hiromant, et Tallinna liikumist ennustada.
marct, ma ütlen sulle ette: -Kui usa kukub, siis tallinn kukub -Kui aasia kukub, siis tallinn kukub ka -Kui usa ja aasia kukuvad mõlemad, siis tallinn kukub ka mõnuga -Kui euroopa kukub, siis tallinn kukub samuti -Kui kukuvad euroopa ja usa, siis tallinn kukub -Kui kukuvad euroopa ja aasia, siis tallin kukub -Kui kõik eelpoolmainitud peaks tõusma kõikemõeldavates erinevates kombinatsioonides, siis tallinn reeglina kukub
-Mõnikord tallinn ei kuku, vaid hoopis tõuseb. Miks, kuidas, millal- sellest pole keegi aru saanud.
Tallinn EI KUKU RAUDSELT, KUI: -Börs on suletud -Aktsiahinnad tõusevad.
C. (peaksin mingi raamatu kirjutama vist selle kohta :))
A, kui juba etteütluseks ja astronoomiatunniks läks, siis ma ütlen ette, et börsi tõusmiseks on vaja peamiselt ühte olulist tegurit ja selleks on: ostjad turul. Välisinvestoritel tõuseb sõna Baltikum peale vererõhk üle kriitilise piiri, kohalikud ,, käsitöölised on ennast juba kurguni seda põhjavett täis imenud ja need, kes võib-olla veel ostaks midagi, ei oma enam vahendeid. Seega, kes ostab ?
Mina, aga vara veel, varem oleks tasunud omxt-le put`te võtta, enam ei julge, aga samas, kui telekom, norma ja tvesi vähe mõistlikumale tasemele jõuavad(kaua ikka surnuid piinata:) peaks omxt kõvasti kukkuma, ilma, et ehk baltika ja oeg enam palju kukuks, aga mis seal suurt vahet on, kas baltika maksab 0,75 või 0,6(tiba sund müüke) ja oeg 0,52 või 0,4?
väike täpsustus: "kõige rohkem" siis mitte protsentuaalselt, vaid selles mõttes, et võib vabalt terve päeva alla tiksuda vaikselt, samal ajal kui RIMM mõnusalt põrkab