Börsipäev 25. okt - päev algab punases

Päev algas punases ... ja lõppes punases. Seda vähemalt Silicon Laboratories'i (SLAB) jaoks. Neile, kes Silicon Labs'i straddle'i idee kaasa tegid, pakkus aktsia järelturul nii hulgaliselt adrenaliini kui kenakese tootluse. Kel aga hilisõhtul polnud mahti arvuti taga istuda, siis kiire kokkuvõte SLABi lõppenud kvartalist ning jahmatavatest prognoosidest siin:

Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvas kasum umbes 50% ning küündis $21 miljoni tasemele (EPS $0,39). Käive kasvas samal ajal 41% jõudes $121 miljonini. Analüütuikud ootasid lõppenud kvartali tulemusteks vastavalt $0,36 ning $121,5 miljonit. Seega tulid kolmanda kvartali tulemused pisut üle ootuste.

Hoopis teine lugu oli aga prognoosidega, mis jäid ootustele tugevalt alla. Eelmisel nädalal kergelt tõusnud aktsia kauples seetõttu järelturul üle 20% miinuses. Firmajuhi Dan Artusi sõnade kohaselt suhtutakse käesolevasse kvartalisse väga ettevaatlikult. Põhjuseks segased maailmamajanduslikud väljavaated, firma jaoks oluliste turgude nõrkus ning otse loomulikult ka üleliigsed varud. Seega prognoositakse neljanda kvartali käivet $93 ja $97 miljoni vahele, analüütikud ootasid aga $125,2 mln. Väga tugev allajäämine igatahes.

Nii palju kui ma õhtul kiirel pilgul aru sain, planeeris SLAB järgmine kv. prognoositud kasumit teenida, samas kui käivet toodi 20% allapoole. Vat see on huvitav ja ka pigem ebarealistlik plaan.
SLAB Silicon Labs: on call, co guides Q4 $0.19-0.22 vs $0.38 consensus (34.40 -0.58) -- Update --
Ok, selge, siis ikka tõmbasid CC-l allapoole. Aga see $0.20 tundub ka raskesti saavutatav, kui topline nii palju mööda pannakse.
jyri heero
Tänud, katsetan järgi. Praegu tööl, proovin õhtul kodus.
Tööl M.Exploreriga töötab. Viga minus.