Börsipäev 24. mai

Maikuu optsioonidega lõppenud volatiilsus on selleks korraks küll selja taga, kuid see ei tähenda kindlasti, et liikumised nüüd kohe väiksemaks peaksid jääma. Kui vaadata ka USA eelturgu, siis S&P500 futuuri tipu ja põhja vahe on ka täna olnud üle 10 punkti.

Kell 17.00 teatatakse täna USA olemasolevate eluasemete aprillikuu müügitempo. Ootuseks on ca 5.65 miljonit (võrdluseks märtsis oli ca 5.4 miljonit).

Varasel eelturul on USA indeksite futuurid kerges, ca 0.2%lises miinuses. Nafta on ca 1% jagu plussis.

Hiina Shanghai B indeks oli reedese seisuga oma väärtusest viimase kuuga kaotanud ca 24% - täna tehti igaljuhul väike põrge tagasi ning Hiina indeksid täna ca 4% tõusus.
Kust internetis jälgida näiteks seda sp500 futuuri reaalajas?
siit võid vaadata, tasuta:
http://www.finviz.com/futures_charts.ashx?t=ES
valmex,

siin enimjälgitavad futuurid kõik koos

http://www.finviz.com/futures.ashx
no olen nagu ise ka seda lehte kasutanud aga ei täheldanud nagu varem et need reaalajas jookseks :S

Seega jookseb see world heat map seal ka reaalajas, mitte ei käivitu enne USA börsi avamist?
jookseb reaalajas ja uuendab ise.
selge (Y)
ei jookse need futuurid reaalajas, u. 12 min. hilinemisega või nii, kust tasuta netis saaks vaadata ei oska kajuks ise ka soovitada.
Treider LHV-l näitab muidu?
No ma ei tea millest te räägite minul näitab LHV Trader ja http://www.finviz.com/futures.ashx sünkroonis hindasid, ehk reaalajas.
sry, eksisin.

Euroopas müügisurve üha kasvab - valuutaturul on EUR/USD kukkunud juba -1.6% ja kaupleb 1.236 dollari juures. Euroopas on täna fookuses mitmed eelarvete kärpimised, mis annavad lühiajaliselt tagasilöögi majanduskasvule (pikaajaliselt näitas Kreeka ilmekalt, et parem on vara tegutsema hakata).

Täna teatas Suurbritannia uus rahandusminister Osborne, et vähendab eelarve kulutusi 6,25 miljardi naela võrra. Samuti lubas Osborne, et tegu ei ole kindlasti viimase kärpega - link.

Hispaanias valmistutakse aga kohaliku meedia andmetel üldstreigiks, kuna peaminister Zapatero tutvustas hiljuti 15 miljardi euro suurust valitsuse eelarve kärpe plaani (plaan sisaldab ka avaliku sektori palkade vähenemist 5%) -link.

Euroopas müügisurve, uus murelaps Euroopas siis Hispaania, ega Portugalis midagi ilusat pole.
Analüüsides tuleviku olukorda, pole siin midagi höisata. Kahjuks

FT Alphaville toob välja hiljutise volatiilsuse mõju võlakirjaturule. Siit graafikult hästi näha, et võlakirjade väljastamine ettevõtete poolt on viimastel nädalatel täielikult kokku kuivanud:

As the FT reported on Monday, the market for new issues effectively shut down after Germany spooked investors with its decision to slap a ban on naked short selling. New issues from companies and banks fell to $1.1bn last week, the lowest of the year, according to Dealogic.

Bloombergi andmetel on ettevõtted mais kõigest $47 miljardi eest võlakirju väljastanud, mida on raske võrrelda aprill $183 miljardiga (tegu koguni väikseima summaga alates 1999 detsembrist).

Europe, Europe, Europe.
It's a lovely place to live, work and visit, but a bad place for a debt crisis. It's also what remains foremost in the minds of many U.S. stock market investors who believe the sovereign debt risk crisis throughout Europe could spread and lead to a worldwide economic slowdown.

See on hea table, kust näha, et fundamentaalselt on põhjused euroala võlaprobleemide levikuks nt UKsse või USAsse täitsa olemas. UK käped on selles valguses positiivsed.

Hommikul tegi ka Nikkei 225 viimase viie kuu põhjad ja palju räägitakse ka võlakriisi eskaleerumisest Jaapanis. USA börsil kajastab Jaapani aktsiate liikumist börsil kaubeldav fond iShares MSCI Japan (sümbol EWJ), mis on siiani teinud klassikalise ca 10% korrektsiooni:

Kui eelmisel nädalal sai strong buy soovituse Citigroupi (C) aktsia Raymond Jamesi analüüsimajalt, siis täna tõstab oma Citi (C) aktsia soovitust ka Goldman Sachs.
Citigroup(C) once again raised the prospect of a reverse stock split at its annual meeting but it's yet to pull the trigger
Huvitav, ilmselt lähiajal