Pärast eilset hingetõmmet on Hiina osas investoreid järjekordselt hirmutamas inflatsioon ning möödapääsmatu intressimäärade tõstmine, mille peale sealsed indeksid ca 4% punases lõpetasid. Hinnatõusu ohjamisega on sunnitud aktiivsemalt tegelema ka Lõuna-Korea, kus keskpank otsustas käesoleva aasta jooksul teist korda tõsta laenukulusid 0,25 protsendipunkti võrra 2,5% peale. Rahapoliitika normaliseerumine Aasia regioonis on aga rõhumas toorainesektorit nõudluse võimaliku vähenemise tõttu: toornafta kaupleb -0,6% madalamal 84,7 dollaril, kuld -0,6% 1359,7 dollaril, vase detsembrikuu futuur -1,0%.
Täna kohtuvad eurotsooni rahandusministrid, et arutada Iirimaa olukorda. Viimase ametnikud on ise siiani rusikat lauale virutades öelnud, ei vaja finantsabi, ent abipakkujad seevastu juhivad tähelepanu Iirimaa tõttu kasvanud närvilisusele ka teiste riikide võlakirjaturgudel. Seega, olgugi et Iiri suudab olemasolevate finantsidega kevadeni hakkama saada, siis võimalik abipakett võib kokkuvõttes tulla eesmärgiga rahustada meeleolu teistel turgudel.
Makrouudistest on täna Euroopas tähelepanu all Suurbritannia ja eurotsooni oktoobrikuu inflatsiooninäidud. Viimase puhul peaks see kinnitama juba avaldatud hinnangut (1,9%), UK osas aga oodatakse hinnatõusu püsimist 3,1% peal. Kell 12.00 avalikustatakse Saksamaa ZEW majandussentimenti indeks (november), mis peaks konsensuse arvates tõusma pisut pärast kuue kuu pikkust langust. USA-s aga oodatakse kell 15.30 oktoobrikuu tootjahinnaindeksit, kell 16.15 tööstustoodangu näitu ja tootmisvõimsuse rakendamise määra.