Börsipäev 1. september

Turgude meeleolu on jäänud viimase 24 tunni jooksul positiivseks ja ehkki makro pole kohati olnud kõige tugevam, siis nõrgenemine on kujunenud tagasihoidlikumaks võrreldes ootustega. Täiendavat tuge pakkus eile Atlanta Fedi president Dennis Lockhart, kes praeguses majanduslikus olukorras ei välista ühtegi rahapoliitilist sammu: „Given the weak data we've seen recently and considering the rising concern about chronic slow growth or worse, I don't think any policy option can be ruled out at the moment.“ Lisaks kinnitas Merkeli kabinet Euroopa Liidu ametnike poolt EFSF-ile määratud uued õigused, mis on jälle üks samm lähemale Bundestagi hääletusele 29. septembril.

Hiinas avaldatud ametlik töötleva tööstuse augusti PMI näit oli 50,9, kerkides 0,2 punkti võrra võrreldes juuliga ning ühtides enam vähem konsensuse ootusega (51). Kerget taastumist näitas ka HSBC koostatav PMI indeks, mis tõusis juuli 49,3 pealt 49,9 peale. Uute tellimuste alaindeks püsis samal tasemel, ent ekspordi tellimused vähenesid 50,4 pealt 48,3 peale, mis näitab, et riigi sisenõudlus aitab hetkel pehmendada ekspordipartnerite majanduste jahtumisest tingitud mõju. Kuid sisendihindade tõus jätkus augustis ning see süvendas turuosalistes arvamust, et keskpank jätkab rahapoliitika karmistamisega, mistõttu Shanghai Composite vajus pärastlõunal kergesse miinusesse.

Tänasest makrost võiks huvipakkuvam olla eurotsooni augusti lõplik PMI näit (kell 11.00), Suurbritannia töötleva tööstuse PMI (kell 11.30), USA möödunud nädala esmakordsete töötuabiraha taotluste number (kell 15.30) ja augusti töötleva tööstuse ISM (kell 17.00).

USA futuurid kauplevad hetkel 0,1-0,3% plussis, Euroopa on aga avanemas erisuunaliselt ja üsna nulli lähedal.

Päris hirmutav lugu Goldmanilt. Goldman strategist Alan Brazil
http://www.businessinsider.com/goldman-the-worlds-going-to-hell-heres-how-to-cash-in-2011-8
Henno tõstatas eile huvitava teema, kus divergents küsitluste ja hard data vahel on viimasel ajal suurenenud, kui loogika selle taga võiks olla see, et reaalmajanduse pilt on tegelikult parem võrreldes igasuguste usaldus ja PMI indeksitega, kuna viimaseid mõjutavad sündmused finantsturgudel. Goldman Sachs on täna väljas arvamusega, et suuremat kaalu tuleks siiski asetada nö pehmele datale, mis on vahetud, ettevaatavad ja neid väga ei revideerita tagantjärgi.

The divide between the hard and soft data looks like a genuine phenomenon, and has actually been fairly common during the 2008-09 recession and recent recovery. The exhibit below shows the divergence between these types of data using our Current Activity Indicator (CAI). As of July, the “soft” CAI—which includes only survey-based indicators—was just 0.4%, and available data for August point to a very likely decline (we will report the August CAI following Friday’s employment report). In contrast, the “hard” CAI was consistent with underlying growth of 2.4% in July (we express this series as a three-month average due to its greater volatility). There were also major divergences between these indexes during and immediately after the recession, with the hard CAI showing a more V-shaped pattern. The hard/soft distinction does not hold in all cases. For example, the Chicago purchasing managers’ index remains quite high (at a level historically consistent with about 3% GDP growth). But the mapping seems correct for many indicators.


Selle põhjal võib täna CCJ päris huvitav tunduda.
http://finance.yahoo.com/news/Cameco-Announces-Agreement-iw-1046509292.html?x=0
Peale Jaapanit ja Saksa lubadust vähendada TEJ, on firma tublisti peksa saanud. Nüüd aga tahab tootmist tõsta. Kuhu ta toote müüb, kui kõik hirmul. :)
Emotsiooni pealt väidetakse paljut, kuid reaalselt ei ole veel pikka aega TEJ-le alternatiivi.
a) Perioodil 15.07-15.08 võetakse turul jõuliselt asju shorti.
b) The hedge funds got the report on August 16th.
c) Ja tuleb välja, et Goldman on väljas selle arvamusega täna :)




ymeramees
a) Perioodil 15.07-15.08 võetakse turul jõuliselt asju shorti.
b) "The hedge funds got the report on August 16th."
c) Ja tuleb välja, et Goldman on väljas selle arvamusega täna :)


:D
Samas.

John Paulson Is Now Down Almost 40%

ning


CHART OF THE DAY: Bank Funding Costs Are Soaring

On nii neid kes on langenud kui ka tegelikult langusel ka põhjus/selgitust olemas. Fully unsubstantiated ju ei ole.
Nõrk makro Euroopast on toonud turgudele taas veidi müüki. Prantsusmaa töötleva tööstuse PMI 49,1 vs oodatud 49,3 ja Itaalia puhul sama näitaja 47,0 vs prognoositud 49,0. Saksamaa 50,9 vs oodatud 52,0
Eurotsooni töötleva tööstuse lõplik PMI 49,0 vs esilagselt raporteeritud ja oodatud 49,7. EUR/USD on makro peale pihta saamas, kaubeldes -0,5% madalamal @ 1,4300 USD.
Eurotsooni terviku PMI tuli samuti kehvake: 49,0 vs oodatud 49,7 punkti. Euro kaupleb hetkel ligi 0,5% madalamal $1,43 taseme juures.
ymeramees
a) Perioodil 15.07-15.08 võetakse turul jõuliselt asju shorti.
b) The hedge funds got the report on August 16th.
c) Ja tuleb välja, et Goldman on väljas selle arvamusega täna :)






Paistab jah, et tüüpiline pump&dump. The hedge funds got the report on August 16th. As usual, you're the last to know.
Ymeramees, mis sa arvad CCJ kohta? Peaks vist üles liikuma?
Suurbritannia augustikuu PMI indeks tuli vastavalt ootustele 49,0 punkti ja juulikuu näit korrigeeriti üles 49,4 peale.
Šveitsi frank on hetkel turgude langusest uuesti kasu lõikamas ja kaupleb USD vastu 1,07% kõrgemal ja euro vastu 1,54% kõrgemal.
Frank ikka pigem kahju lõikamas :-)
ei ole küll Ymeramehe kogemuste ja teadmistega, aga arvan, et CCJ on selline pikema aja panustamine. Hind on küll põhjast 10% tõusnud, aga pikas perspektiivis peaks olema tegu mõistliku investeeringuga, rõhk sõnal pikas. Kui mõtled panustamist tänasele tõusule, siis CCJ kipub liikuma koos teiste tooraineaktsiatega, seega väga palju oleneb, mis turg täna teeb.
Roubini tõstab majanduslanguse tõenäosuse 60% peale: “The ones that are being discussed by the FOMC will not have much of an effect because if you lengthen the maturities, you are buying long-term Treasuries and selling short-term, you are flattening the yield curve in a way that hurts the banks…This time around we will not have an additional purchase of Treasuries or fiscal stimulus. We will have a fiscal drag and the short-term effect of a rally in the market will fizzle out when the real economy is going in the tank. We are entering a recession based on my numbers.”

Bloombergi video
stocker
Selle põhjal võib täna CCJ päris huvitav tunduda.
http://finance.yahoo.com/news/Cameco-Announces-Agreement-iw-1046509292.html?x=0
Peale Jaapanit ja Saksa lubadust vähendada TEJ, on firma tublisti peksa saanud. Nüüd aga tahab tootmist tõsta. Kuhu ta toote müüb, kui kõik hirmul. :)


http://www.bloomberg.com/news/2011-08-22/kazatomprom-aims-to-boost-uranium-pellet-sales-to-china-100-fold.html Ei tea sellest midagi, aga ehk sinna?
Euro on jätkuvalt täna surve all ja kaupleb hetkel 0,62% madalamal, ligi kahe nädala põhjades $1,4280 tasemel. Daily FX andmetel liiguvad turgudel juba jutud Kreeka kolmandast päästepaketist.
Maavarad, kui piiratud ressurss, omab riikide jõukuse hindamisel aina suuremat tähtsust ja nii on Business Insider välja toonud 15 riiki, mis istuvad kõige suuremate maavara varude otsas (eelkõige metallid). Kuigi USA metallivarusid hinnatakse $ 610 miljardile, siis edetabelis asetseb riik alles 8. kohal. Esikolmiku moodustavad hoopis Austraalia ($ 1588 miljardit), Venemaa ($ 1636 miljardit) ja Lõuna-Aafrika ($ 2494 miljardit)