Krahhi poolt räägib palju fundamentaali. Võlakirjaturu lõpp mis pmst tähendab vähem raha riikidele vähem QE. Tehnoloogiasektori startupide t*amiidsüsteem. See, et eelmise aasta suurimaks investeeringuks olid ettevõtete oma aktsiate tagasiost. See, et võlga on maailmas paaaalju rohkem kui 2007 aastal. Luksuskaupade tarbimise vähenemine. Hiina USA kaubandusliku vastuseisu tõenäosus, euroopa segasued ning palju muudki. Kaasa arvatud ka loomulikult erinevate börsigurude hoiatused krahhi suhtes.
Poolt räägib vaid optimistlikud ootused Trumpi suhtes. Põlise karuna tunnen ma ennast praegu emotsinaalselt seisus: "hmm, aga äkki tõepoolest ei tulegi krahhi ?" mis on juba märk ohule iseenesest.

Vaadates seda pilti, tundub 87 aasta krahh selline nunnu pisike ja isegi naljakas. Aga inimesed hüppasid akendest alla. Selleine mõnus püstloodis sirge mis meil praegu trumpi ralli tulemusena on on ka äge.
Need platood on ka ägedad. mingi sündmus kergitab akaatsiad ülesse ja siis istutakse platool, ja nagu peale platood paneb asi mõnuga allamäge, kiirusega 7 parsekit lõunapausis.

Need samused kaks recoveryt on suutnud turu tuua kõigest tagasi eelnevasse staadiumisse. Ja ülla ülla palju selles QE rolli mängib ? Ehk siis mis on see tõusu alus, mille pärast turud peaksid üldse edasi tõusma ? mis põhjusel ? kas maailmas on midagi muutunud ? kas maailmas läheb midagi konstantselt paremaks ? on meil helge optimism ?
Ei tea, seda fundamentaalset põhjust kahjuks miks peaksid turud tõusma eriti peale india ja hiina väga ei näe. Ehk siis pmst ootame, et elu hiinas ja indias läheb ägedamaks ja paremaks, ning USA firmad suudavad hakata ka sinna kaupa müüma ? Et aafrikas tekiks kõrgem elustandard ja ka sinna saaks midagi müüa ? Mehhikos ? Ladina ameerikas ? Hmm, Euroopa ja Ameerika turgudega on jälle see, et need on kõik igasugu tooteid paksult täis. Enamust neist ka siiski keegi ei vaja. Tech ? äkki tehakse mingeid ägedaid tehnoloogilisi lahendusi it sektorist ? mnajaa, Lugedes venture capitali threadi tundub see sektori siiski üpriski müstilisi conmane täis olevat.
Mis on see faktor mis tekitab fundamentaalse tõusu ? mis on see koht kus inimeste elukvaliteet suudab drastiliselt tõusta ?
Mnjaa, kõikidele nendele küsimustele on kahjuks siiski üpriski segased vastused, või pigem isegi nende puudumine. Aga siiski, mingi veider emotsioon on, et aga äkki praegu veel ei tule krahhi, ma eksin ja jään rongist maha kui ei osta mingeid asju.