Nüüd olevat majandus 4 kvartalit tõusnud. Okei, aga mitte miski ei garanteeri, et näiteks 2 aasta pärast saame sama tõdeda, et majandus ikka veel kasvab. Täiesti vabalt võib see hakata jälle langema.
Kohe näha, et õiged mehed on anaallüüsima lastud…
Majanduskasvu vedas haldus- ja abitegevus…
„Valdav osa tegevusaladest mõjutasid majandust esimeses kvartalis positiivselt, kuid pigem tagasihoidlikult,“ kommenteeris Müürsepp ja lisas, et kolmandat kvartalit järjest mõjutas majanduskasvu enim töötlev tööstus, mille lisandväärtus suurenes 7%.
Ma võin nüüd eksida, aga haldus ja abitegevuste gruppi lähevad vist ka liisingufirmad. Sel juhul on üpris loogiline, et lõpuks taastuv automüük näitab selles sektoris yoy suurt kasvu.
Liising käib siiski vist finantsteenuse alla.
Möödunud aasta 19,5 miljardi euro suurusest riigieelarvest jäi üheksa protsenti ehk 1,75 miljardit eurot kasutamata.
Arvestades, et Eesti SKP oli 2025. aastal umbes 41.6 miljardit eurot, siis on seda eelmisel aastal kasutamata riigieelarve raha umbes 4.2% SKP-st.
Iseasi, kuidas see peegelab tegelikkuse olukorda (raha jääk arvetel) või kuidas peegeldab olukorda eelarve ennustamisel-prognoosimisel. Pigem on tegemist sellise tüüpilise Schrödingeri eelarveprotsessiga, kus kass on samaaegselt surnud ja elus. Ehk eelarvet nagu on ja nagu ei ole ka.
Vaadates riigivõlga, siis kasvas see aastal 2025 umbes 682 miljoni euro võrra. Kuidas see suhestub selle nii öelda üle jäänud rahaga - seda oskavad seletada tõenäoliselt Kirsti Timmer ja nõid Nastja või siis Peeter Raudsepp ja Urmas Reisalu ![]()
“1,2 miljardit eurot kasutamata eelarvest on seotud tuludest sõltuvate kuludega. Kehtiva metoodika järgi loetakse jäägiks ka mitmeaastaste projektide kogu kasutamata eelarve, sealhulgas see osa, mille kasutamine oli algselt kavandatud järgnevatesse aastatesse,” ütles rahandusministeeriumi finantstalituse juhataja Viola Mäemurd.
Aeti hullult 10 milkut õpetajate palkadeks taga ja ei leitudki, või oli see tunamullu aga vahet pole
No igale küsijale tema unistuste summat (enne kaalumata) ei peakski andma, aga siin vist jälle see vana teema, et kasutamata jäänu oli mingites teistes šahtides kui õpetajate palgad.
Järjekordne heleda leegiga raha õleamise programm?
https://www.err.ee/1610046379/lisaeelarvest-11-miljonit-saav-eesti-ai-esialgu-rahas-moodetavat-tulu-ei-too
Tsitaat: Kuna peaminister Kristen Michal on öelnud, et selle algatuse toel peaks Eesti majanduse maht juba viie aasta pärast 25 protsendi võrra kasvama.
Nad on seal nii lollid, et nad ei saa isegi AI kontseptsioonist aru, AI on andmekeskus mis toodab tokeneid. Kuni meil on idapiir lahti ja riik on seetõttu AI-kiipide sisseveo keelu all ja meil ei toodeta juhitavat elektrit mida 24/7/365 töötavad andmekeskused vajavad, siis ei tule siia ka mingit AI-d, tambi raha sisse palju tahad. USA AI-de kasutamine kasvatab vaid USA majandust.
Kogu aur, see 11 miljonit läheb vile peale. Ettevõted kes näevad vajadust võtavad ise need mudelid kasutusele, ainus kuluefekt oleks selles, et saaks 80% Statistikaameti ja Maksuameti ametnikest lahti lasta.
Seda AI uudist sobib toetama elekritootmise statistika:
Energeetika toodang vähenes aprillis püsivhindades 14,9 protsenti, koguseliselt (MWh) kahanes elektri tootmine aastaga 23,9 protsenti.
https://www.err.ee/1610045926/tootleva-toostuse-tootmine-vahenes-kolmandat-kuud-jarjest
Lisaks on elektrit puudu ja talvel tuli 40% elektrist mujalt sisse osta, mis ise on juba julgeolekuoht.
Täielik valijate petmine taas, 2015 lubati 26% palgatõusu aga sinder kerkis perioodil 2015-2019 hoopis 32% või siis 26% kui võtta arvestuseks perioodi 2016-2020, et kui seda teist silmas pidas 2015 aastal siis võib ehk andekski anda need komakohad
edit: oi, mõeldud oli 4 aastaga, siis jäi ikkagi alla jah kõvasti, vastavalt 23% ja 23% niiet siiski lati alt lubadus.
AI on asunud vanal IT-l vaiba alt ära kiskuma:
Räägi täpsemalt - kuidas AI pakirobotite asemel ülikooli campustesse toidukaupu ja sooja toitu vedama hakkab?
Äkki on see hoopis näide, kus tehisintellekti ja masinõppe toel navigeerivatele robotitele polegi sellist turgu, nagu loodeti?
Selle firma DNA pärineb AI eelsest ajast.
