Apranga (APG1L)

Lisasime Balti Pro alla Apranga Q2 tulemuste eelvaate koos prognoosidega (link). Tulemused ise tulevad reedel (17.08.)


Apranga tuli esimese poolaasta tulemustega välja. Nii käive kui maksueelne kasum oli varem teada, seega üllatusi ei tulnud selles vallas. Q2 marginaalid on eelmise aastaga võrreldes kerge surve all - kui Q2/07 on maksueelse kasumi marginaal madalam kui eelmine aasta (Q2/07 6.5% vs Q2/06 9%), siis pool-aasta marginaalid jällegi kergelt paremad (6.9% vs 6.1% eelmisel aastal). Laienemist lubatakse agressiivselt jätkata avades järgmise 18 kuu jooksul vähemalt 25 poodi. Esimene teada 4 uue poe avamisest tuli kohe peale majandustulemusi. Pikem kommentaar tulemas.
Avaldasime Apranga Q2 kommentaari Balti Pro all (link)
Apranga on langenud koos teistega viimase kuu jooksul. Täna lisandus veelgi - 2,2 %. Mis teised arvavad kas 1 aasta perspektiivis on mõtet hoida. Või näeme ühel hetkel sarnaselt Baltikale halbu tulemusi ?
Täna ka 9 kuu tulemused avaldatud.
1) Firma tegutseb kolmes Balti riigis
2) Müüb (luksus)rõivaid
3) Majanduskeskkond Baltikumis on jahtumas
Sellest võiks väikestviisi järeldada küll, et ees ei oota just kõige paremad ajad.

PS. Tegelikult Baltikal see eelis, et nemad saavad geograafiliselt ennast rohkem hajutada. Apranga seda nii suurel määral paraku teha ei saa, sest Armani jt. frantsiisid pannakse paika neist sõltumata. Võibolla oleks mõistlik (väike) kahjum vastu võtta ja atraktiivsemat investeerimisobjekti otsima hakata.
Lähiajal tuleme oma kommentaariga Apranga kohta...

Avaldatud maksueelse kasumi number oli ca 15% parem kui ootasime.
Lühike kommentaar Apranga tulemustele Baltic Mornig Newsi all siin.

Tõmbasime Apranga soovituse Akumuleeri pealt Neutraalse peale. Pikemat analüüsi loe Balti Pro alt (siit).

Detsembri kasv võrreldes nov-ga ca 17% suurem - arvestades majanduse seisu Baltikumis, on see suht hea tulemus minu arvates...
Baltikumi majanduse halb seis jõuab reatarbijani alles mitme kuu pärast, ega tarbija kohe säästma torma, kui majanduse kohta veel alles meedias hoiatavaid teateid tuleb. Reatarbija peab selle kõik ise omal nahal läbi elama, mis teda säästma paneks.

Apranga avaldas eile börsiteate käesoleva aasta plaanide kohta - avaldati nii oodatav käibenumber kui ka maksueelne kasum ja kommenteeriti laienemisplaane. Positiivse poole pealt tasub mainida, et meie prognoosid olid Apranga omadega üsna sarnased. Täpsemalt saab lugeda tänastest hommiku-uudistest Balti Pro all (link)

Apranga laieneb 2008 aastal ainult Vilniuses(se)?
Ja avab ostukeskuses "Panorama" 9 (üheksa) uut kauplust?
Põhirõhk on sellel aastal jah laienemisel Vilniuses. Kokku plaanitakse avada 17 poodi, millest 14 avatakse Vilniuses (9 Panorama keskuses, 3 Akropolise keskuses ja 2 Vilniuse kesklinnas). Samas on mainitud ka laienemist Valgevenesse, seega võib mõni pood ka sinna tulla.
Proovime uuesti - kiirelt laienev kasvuettevõte "laieneb" terve aasta jooksul praktiliselt ainult ühte linna , seejuures pannakse 9 poodi ühte hoonesse ja 3 poodi teise hoonesse...
Olen praegu hämmingus
Huvitav kes sellel Aprangal nüüd jalad alt niitis. Lihtsalt üldine meeleolu mõjub nii äkiliselt?
märtsi kasv ainult 8,4%

Kukkumine tõepoolest väga järsk. Nõrka müüki põhjendatakse küll jaheda ilma ja pühadega, kuid päris kõike ma nende arvele ei julgeks panna.. Näiteks on jaemüügi kasv langenud aasta lõpuks kõigis Balti riikides juba alla 10% piiri ning jaanuari kasv oli juba praktiliselt olematu (Eesti +1%, Läti -1,5%). Samas oleme ka oma prognoosides arvestanud eelmistest aastatest oluliselt madalamat kasvu ning 35%+ kasv ei ole jätkusuutlik, eriti jahenevas majanduskeskkonnas. Eks esimese kvartali tulemustest saab näha, kuidas suudeti esimesed 2 kuud hoida tugevat käibekasvu ning kas kasumlikkus kannatas selle all oluliselt või mitte.

http://www.arileht.ee/?artikkel=429586
Esmapilgul tunduvad Aprangalt päris nõrgad tulemused. Kvartal kahjumis.

https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=275440&messageId=321625