Apranga (APG1L)

Menace viitas tõenäoliselt sellele, et püüame kirjutada pisut sisukamaid kommentaare
Menace, ma mõista. Mis sind täpselt häiris Blinsuse juures?

Peaks vist ka suu lukus hoidma foorumites. Mul pole ju majanduses kõrgharidust, 15 aastast investeerimiskogemust ega investeerimispangas töökohta!

Vabandan juba läbu pärast ette.
jyriado

Ma tooks väikse näite:

A: mis kell on?
B: kell on praegu 13:45.
C: a mis kell nüüd on?
B2: kell on nüüd 13:46.
C: tänud, B.
D: aga kuskohast ma seda kella vaadata saan?
jne... jne... jne.

Ja kui ükskord B (B2; B3) viisakalt märku annab, siis vast on ta natuke väsinud.
Vabandan, Apranga teemasse tehtud liigse klikkimise eest.
Lubage naerda:)

Ei, aga selliseid Blinsuse taolisi küsimusi on terve LHV foorum täis. Äkki peaksid me LHV foorumi haritlased(?) siin veelgi rohkem tähelepanu pöörama amatööridele (loe: tihti entusiastlikele rookidele), kes foorumis räägivad? Äkki peaks selle reeglitesse kirjutama.

Ma lihtsalt ei saa aru, miks tõmmatakse kohe vesi peale mõnele tegelasele siin foorumis. Taolised vastused a.laa: "aitab juba" ,"mis kell on?" on veel mõtetum jabur spämm. Kas lihtsam poleks ignoreerida või siis vastata midagi mõistliku?
Kui MPB oli viimastel päevadel müügipoolel, siis nüüd on taas ostupoolel.
SUP on samuti ostupoolel.
Taaskord tasub jälgida nende turuosaliste käitumist.

Seega MPB ja SUP näitamas hinnatrendi, mis suundumas jätkuvalt "päikesele" lähemale.
Nii MPB kui SUP orderitest on mitmetes aktsiates viimasel ajal keeruline suundumusi välja lugeda. MPB on pikemat aega Aprangat müünud, nüüd jälle üles ostmas. Sama ka PTR, OEG.
homme võiks ehk üritada eufooriaga kaasa minna?
The turnover of Apranga Group, the leader of retail apparel market in Lithuania and the Baltics, made LTL 33.6 million (EUR 9.7 million)
in January, 2007, increasing by 55.1% comparing to the January, 2006 (LTL 21.7 million (EUR 6.3 million)). Growth rate in January was 40% higher than planned yearly turnover growth of 38.6%.
Hinna sees?!
..vöi näeme homme posit. liikumist.
MPB oli täna languse peasüüdlane müües 90 000 aktsiat (käive ca 128 000 aktsiat)
Täna "kerge"-3,5%, ilmselt ilma MPB oleks miinus oluliselt väiksem.

Hoian positsiooni.
näha on, et MPB on oma positsioone kolmes invest. objektis (APG, OEG ja UKB) väga oluliselt vähendanud/vähendamas...UBK-s neid praktiliselt enam sees ei olegi. Muide, Anette, mis põhjustel sees veel oled...oskad ehk mainida APG P/E...
Viimase ca 3-4 kuu tõus ca 100%, mina isiklikult näen olulist töenäosust korrektsiooniks 15-14 kanti hinnas...
TO:rinx

Aktsia mulle meeldib, kuna firma laieneb kiiresti, käibekasv on korralik, kasuminumbri pärast eriti ei muretse, kuna kasvuaktsia kohta vaid P/E järgi juhinduda oleks liiga lühinägelik. (P/E=30) Tänane päev andis hea võimaluse positsioonist korraliku kasumiga väljumiseks. Kui oleks oluliselt madalamale kukkunud, oleks pigem kaalunud ostmist.

Otsin taassisenemise võimalusi.
lahe on vaadata, et erinevalt muust Vilniuse börsist on Apranga viimastel päevadel käitunud täpselt samas suunas ja sama suurte muutustega kui OMXT.
sama siin, isegi väljusin, sest turul läks liigseks rapsimiseks ja liigne närvilisus/volatiilsus ei peegelda veel trendi jätkumist/muutust. Ootan paremat sisenemisauku, sest olgem ausad, peale niivõrd kiiret rühkimist peaks vedur korra kytet peale võtma:) mis tähendab, et ehk näeme järgm. nädal veel madalamat paika. Samuti ei muretse firma käekäigu poolest, baltiriikide maj.. kasv püsib ka järgnevatel aastatel (2-3) stabiilne, loomulikult ei usu, et selles mastaabis. Tootlikkust tuleks palgakasvule vaid järele aidata ja selle saavutamine saab olema keerulisem kui hetkel tundub.
Väike fundamentaali update siis.

Tulumaksueelne kasum aastal 2006 21M LTL ning käive 299M LTL. 2006. aasta jaanuaris oli Apranga prognoos ületada käibes 270M LTL ning teenida vähemalt 14M LTL kasumit. Juhul kui kasumi all oli mõeldud tulumaksujärgset kasumit, siis 16,1M LTL.

Septembris uus prognoos - käive 285-290M LTL koos km-ga. Igati korralikud tulemused, P/E suhe aga siiski 30 ligidale.

Lastes veidi fantaasial lennata, siis suhteliselt huvitav kombinatsioon võiks olla Baltika ja Apranga ühinemine. Firmade integreerimine erineva (juhtimis)kultuurilise keskkonna tõttu võib olla keeruline, kuid ettevõtted võiksid end üsna huvitavalt täiendada. Aprangal hea seis Balti premium-klassi turul ning Baltika suhteliselt edukas ka Baltikumist väljas. Mingi kattuva brändi (Zara?) müügist saadud raha võiks investeerida Baltika praeguste brändide arendusse kaugematel turgudel. Aga noh, lihtsalt mõte :)

Vaadates Apranga laienemisplaane siis varem või hiljem nad lihtsalt peavad uutele turgudele minema. Kuivõrd on nad aga mingis osas frantsiiside peal, jäävad käed osalt praeguses seisus geograafiliselt seotuks.

Kuidas Apranga saaks Zarat müüa kui ta kõigest esindab seda kaubamärki. Baltikaga ühinemise korral ja kattuva kaubamärgi müügi korral võetaks talt lihtsalt esindusõigus ära.
Eilsel investeerimiskonverentsil Tallinnas selgus, et Apranga kavatseb alustada kaubamajaäri a´la Stockmann, et viimastega konkureerida kui nemad lähiajal avab oma esimest kaubamja Vilniuses.
Hetketasemelt ikkagi kallivöitu..millalgi tuleb jaekaubanduses tagasilöök.
Jah, ma pole ka viitsinud edasi vaadata. Praegu on kerge ajada jaekaubandust, ja raske ajada tööstust. Sellistel aegadel sündivad laisad jaekaubandusfirmad, ja tublid tööstusfirmad. Nii, et mina vaataksin ka ühe sammu ette.
Just!