Venemaal läheb olukord aina halvemaks.

Aga paraku jah, ka Ukraina patriootide postitused võivad mõnikord sisaldada lausvalet.

Vanajema, past prikroi skotina a to prijedu i potrahnu … „Võtan automaadi ja lasen eestlased maha.“ Miks soovib Putini agressiooni eest siia põgenenu ka Eestisse Vene okupatsiooni? - Delfi

Hale vabandus lauspasa siia kopeerimise peale…

Häid uudiseid kah vahelduseks.

4 Likes

Lisaks räägitakse kohalikes sotsiaalvõrgustikes ersatzbenziini tagasitulekust, millega tanklast oluliselt kaugemale ei jõua.

Arvestades kohalikku meelsust, siis võiks seda reklaamida slogani “Samasuguse bensuga sõitis juba sinu vanaisa(Berliini peale)!!!”

3 Likes

Mina hoopis küsiksin, miks Veremaa valitsus on otsustanud nii hoolega just tuvisid kaitsma hakata, aga mitte teisi linde. Ega ometi mitte selle pärast, et tuvi kõlbab näljaga potti panna?

1 Like

Raivo Vare hinnangul võib sadama töö seiskumine Venemaale maksma minna kuni 50 miljonit dollarit päevas.

4 Likes

Kunagi oli demu hind ca 5-10 tuh usd päevas laeva kohta küll.

G.Adamov “Kahe ookeani saladus”. Avaldatud 1939. Kõrghoone 14 korrus. Insener Petrovits ja Krok kohtuvad. Julgeoleku mehed on ukse taga. Sanitarid on all trepikoja sissepääsu juures, teevad suitsu ja vaatavad ülesse, et see mis peab kukkuma endale pähe ei kuku. Krok lahkub korterist langevarjuga ja pääseb põgenema. Insener pannakse vangi.

1 Like

Paar naftatehast jälle pihta saanud, see 10 milli t. võimsusega kompleks baškortostanis põleb päris kenaste: www.youtube.com/watch?v=470whO3SZag

30%+ tiblastani tootmisvõimsustest haavatud. Hea töö, ukrainlased!

7 Likes

Ega sealt põlevatest tehastest miskit CO2 ei eritu?

4 Likes

Tea kas ukrainlastega on miski diil ka, et Läänemerel (katkiste terminalide remonti ootavaid) halli-fliidi tankereid ei rünnata? Suurreostuse risk päris suur.

Grete & Co tähelepanu on viimasel ajal hõivatud purjereiside ja Gaza terroristide õiguste eest võtilemisega, seeõtttu pole CO2 ega kliima enam oluline ega päevakorral! :slight_smile:

6 Likes

Kui ei ole enam töötavat tehast mis naftat töötleks, kaob ka vajadus nii palju naftat maapõuest pumbata. Seega venemaal CO2 eritumisele mõjub see vähendavalt, mis sest, et tehas põledes võimsa leegi taeva poole sirutab. Teistpidi saavad saudid jälle rohkem naftat pumbata, seega vahet sisuliselt pole.

Nii ehk naa peaaegu kogu see maapõuest välja pumbatud nafta muutub ühel hetkel CO2-ks, sest keemiatööstus oma plastikute tootmisega võtab sellest ainult imeväikese osa.

2 Likes

Nüüd kus naftatöötlemistehased põlevad üle venemaa, tanklatesse on tekkinud kilomeetrite pikkused järjekorrad, puutin kaotab kümneid miljoneid dollareid päevas naftaekspordi vähenemise pealt ja vene majandus vaagub hinge, tasub meenutada aastatagust aega, kui veel Biden Valges Majas istus:

See sõda oleks juba ammu läbi, kui Biden poleks nii jobu olnud. Neid droonirünnakuid nimetas ta aga otsesõnu jultunuteks.

Üks inimene ütles Financial Timesile, et Valge Maja on pettunud Ukraina jultunud droonirünnakutes, mis on tabanud naftatöötlemistehaseid, terminale, hoidlaid ja ladustamisrajatisi kogu Lääne-Venemaal, kahjustades selle naftatootmisvõimsust.

8 Likes

Uhhuude maailmas on jah süüdi see kes annab $130 jardi, mitte see kes annab null raha.
Ja 130 jardi andjat saabki enda (mitte tema) elu lõpuni kiruda. Samas, oleks nullimees andnud piisavalt oleks sõda samamoodi vb läbi.

1 Like

see naftatöötlemistehaste ründamine ukraina poolt päris intensiivselt viimasel aal’ on huvitav areng. mõned ajad tagasi ju räägiti sellest, et USA keelas nende ründamise. kas nüüd siis on luba antud või ukraina teeb, mis tahab? viimast nagu toetaks see, et kuna taco otsest abi ei anna siis pole tal ka nii suurt sõnaõigust. või on just taco poolne orcide survestamine, et kui te ikka neid nafta diile minuga ei tee, siis ukrid võivad teie bensuka maatasa teha? selline tagatubade jebimine, mitte see pläga, mida ajakirjanduse ja avalikusega jagatakse.

aga mõned nopped, mis võiks edasist mingisse ajaraami panna.

Agressorriigil üha raskemaks oma sõjamasinat käigus hoida. Värskeimad andmed näitavad, et Venemaa riikliku heaolufondi maht oli juunis vähenenud 36,4 miljardi dollarini. Ukraina sissetungi alguses, 2022. aastal, ulatus fondi maht enam kui 140 miljardi dollarini. Järsult on kasvanud ka eelarvepuudujääk.

selles tempos võiks seda fondi veel olla jäme aasta või poolteist.

Venemaa eelarvesse on kogunenud varasematel aastatel 30-40 protsenti rahast nafta- ja gaasituludelt. Järgmisel aastal planeeritakse aga, et energiasektorist laekuv tulu täidab riigikukrut vaid 22 protsendi ulatuses. Põhjuseks on nafta kiiresti kukkuv hind. Kui sel aastal eeldati, et Venemaa peamist ekspordiartiklit, Uurali naftat, saab müüa 69,7 dollariga barrelist, siis tegelikult kujuneb hinnaks 60 või vähemgi dollarit. Seetõttu on ka selle aasta kaheksa kuuga andnud nafta- ja gaasitulud eelarvesse vaid 25 protsenti kogutud rahast.

“Selle aasta teises kvartalis palkas parasiitide armee 2,5x vähem lepingulist sõdivat organismi (ca 13000 ühikut kuu kohta), kui seda oli aasta varem.”

raha nagu veel oleks aga kas loll liha hakkab otsa saama?

1 Like

Selle fondiga on see, et järgi ongi jäänud või jäämas mitte kõige likviidsemad varad, võimalik et suures osas mingi pahn mida aint miinusega müüa saab, kui siiski. Ja noh, ega see data fondi jäägi osas ka teab kui kindel vist pole, võib ka liialdatud olla.

See-eest on Kuubast veetud sisse pea 20 000 uut lihakeha: https://x.com/GicAriana/status/1968915519148273927

…ja Iraanist tuleb ISIS-e kompostimatejali lisaks: https://x.com/NOELreports/status/1969350980199215377

(milnetist näpatud andmed)

Ukraina ei jõua üksinda lüüa maha kõiki maailma terroriste ja võidelda korraga Põhja Korea, Iraani, Kuuba ja Venemaaga.

5 Likes

keegi võib mind parandada aga üks kaart, muidugi venemaal veel on- madal riigivõlg.
ja kasvatades riigivõlga saab sujuvalt rahastada sõjapidamist. kindlasti oleks riike, kes venemaale lahkesti laentsi teeks. küll seal ka tagatisi leiaks.