Venemaal läheb olukord aina halvemaks.

ttrust, OK, oletame, et sul on õigus, et aina halvemaks ja läheb ka järgmised 5 aastat ja 10 aastat aina halvemaks

Kuid halvemaks kelle jaoks ?
Kas Vene võimude jaoks ? Võimudel on oma rasvane pirukas alati, oli isegi siis kui kümned miljonid GULAGI küüditati, osa neist maha tapeti ja miljonid surnuks näljutati

Sõja asi läheb halvemaks ? Mingu, kuid mulle tunudb, et see seisab rohkem paigal, et ei edasi ega tagasi
Vene majanduse jaoks ? See ei huvita eriti, sest Eesti on end Vene majandusest suht edukalt lahti haakinud
Vene rahva jaoks ? Ka see ei huvita eriti kui halb neil on, sest nad on ise endale selle kaela tõmmanud ja ega väga hea pole küll vist kunagi olnud.

Kui me räägime mitte rikkast Moskvast ja Piiterist vaid neist, kes elavad kuskil väikelinnas või külas, siis seal on alati halvem olnud . Samas pole ka nii hull, et nad isakese tsaari kogu selle KGB ja muu jõuaparaadi jõuguga kukutaks ja looks midagi demokraatia taolist, mida eelmisel sajandil üritati paar korda ( 1917.a veebruarirevolutsioon ja 1991. N. Liidu lagunemisel ) , kuid nurjuti rängasti.

Ei hakka lõpuni kordama seda Hando Runneli vemmalvärssi Venemaa kohta, mida juba on esitatud, kuid tõele tundub see ikkagi vastavat ka tänapäeval
Ei idane, ei mädane…

See on idanaabri loomulik seisund ja selles seisundis tuleks teda hoidagi . Liiga jõukas ja edukas Venemaa on naabritele väga ohtlik ja ka liiga vaene ja näljas ja kodusõjas olev on ohtlik, seda nägime bolshevike riigipöörde järel ise kui nad noorele Eesti Wabariigile kohe kallale tulid, seejuures mitte ainult punased vaid ka valged olid meile suureks ohuks.