On ainult kaks riiki, kus ei pea midagi tegema. Ümberringi on Rootsi, Poola (kes survestab ka Leedut), Venemaa jne. Aga Soome on ok. Ja muidugi ka Eesti. Sellises kriisis ju tahakski elada.
mimto,
palun anna kood oma teate desifreerimiseks. :D
palun anna kood oma teate desifreerimiseks. :D
OK, seega polnud asi minus :-)
Graafik, räägi palun lähemalt kuidas olemasoleva keskpankade vahelisi swapi limiidi ära kasutamine devalveerimiseni viib?
mimto sõnumi deshifreerimise kood vist peitub fix vs ujuv-kursi teemas. Poola, Rootsi, Venemaa ju kõik oma (kõikuva) rahaga, Soomes euro ja Eestis ka jäik suhe euriga.
ja tõenäoliselt peitus Eesti ja Soome mitte midagi tegemises suur iroonianoot.
Aga see on muidugi minu tõlgendus ja kood võib vale olla :)
Aga see on muidugi minu tõlgendus ja kood võib vale olla :)
cynic, ma mõtlen, et keskpangad saavad selleks hetkeks aru, et kapitali voolu saab pöörata ainult uue kursi abil
Tänases Kauppalehtis Vanhanen räägip pikast lamast ja eilne DI oma pangaartikliga ei süvenda eriti usku põhjamaade kiiret taastumisse.
Ma ei saa ka aru miks kõik räägivad, et "Euro tõstab usaldust ja toob investeeringuid"? Kui on korralik ettevõte siis ei ole mingit eurot vaja. Usaldus ja investeerimisrisk ei ole kuidagi euroga seotud. Seda enam, et hetkel on võimalik euros arveldada. Eestisse saab investeerida euros, oma positsioone saab kaitsta euros, arveldada saab läbi välispankade euros(kui kohalik pank kujutab riski?)
Keegi siin mingis foorumis rääkis, et elame teeseldud maailmas. Hea on ajada oma oskamatus ja küündimatus mingisuguse alusetu ja põhjendamatu oletusliku fenomeni kaela.
Ma ei saa ka aru miks kõik räägivad, et "Euro tõstab usaldust ja toob investeeringuid"? Kui on korralik ettevõte siis ei ole mingit eurot vaja. Usaldus ja investeerimisrisk ei ole kuidagi euroga seotud. Seda enam, et hetkel on võimalik euros arveldada. Eestisse saab investeerida euros, oma positsioone saab kaitsta euros, arveldada saab läbi välispankade euros(kui kohalik pank kujutab riski?)
Keegi siin mingis foorumis rääkis, et elame teeseldud maailmas. Hea on ajada oma oskamatus ja küündimatus mingisuguse alusetu ja põhjendamatu oletusliku fenomeni kaela.
arwen: kas meesterahva poolt foorumitesse naishaldja nime all kirjutamine mitte ei kinnita seda teeseldud maailmas elamist?
jah.kui ma selle firma riiulilt ostsin siis ma ei teadnud selle nime asjast midagi.pole neid filme näinud.peaks vist nime muutma aragoniks vms.
asi selge, isegi suhteliselt lihtsalt sellisel juhul pääsesid. Kunagi oli Tartus mingi ettevõtete müütaja, kes kellelegi mingi AS Fallo maha müüs. Aga kujuta nüüd ette, kuidas teised inimesed üritavad kuidagi profileerida meesterahvast, kes ennast naishaldja nimega kutsub. Minul jookseksid küll juhtmed kokku :-)
Mis moodi euro usaldust ei tõsta ja investeerimisriski ei maanda? Näited koduõuelt, need kahjumid, mida Olympic, Baltika rubla ja grivna devalveerimisest said on täiesti arvestatavad. Võibolla mingid seadmed vms õnnestub sul EUR-is arvel hoida, vajadusel minema vedada ja kusagil mujal maha müüa. Maa ja ehitiste puhul see aga ei kehti ja krooni risk on investeeringuid pärssivaks teguriks. Võibolla rendikinnisvarana.. Krooni riski maandamise kulu on praegu u 10% aastas, 2a maandada on umbes samahea kui devalveerida lasta, mõttetu.
Cynic, kuidas EEK/SEK swapid aitavad maandada EURi riske?
Eesti Pank oleks võinud selle swapi teha septembri lõpus, siis oleks asjal jumet. Veebruari lõpus oleks võinud teha pigem forwardi.
***
Muideks, kas mäletate, et EP pakkus krooni algusaastatel DEMi forward tehinguid, siis käis Soros esimest korda Eestis ja sai ka kokku tollase EP panga juhi Kallasega. Pärast seda lõpetas EP krooni kindlustamise DEMi vastu ära.
***
Muideks, kas mäletate, et EP pakkus krooni algusaastatel DEMi forward tehinguid, siis käis Soros esimest korda Eestis ja sai ka kokku tollase EP panga juhi Kallasega. Pärast seda lõpetas EP krooni kindlustamise DEMi vastu ära.
Kuna EUR/SEK turg on likviidne siis selles osas ei tohiks küll kellelgi mingeid probleeme olla. Põhimõtteliselt võiks see swap olla ka jeeni või mistahes muu likviidse rahaturuga valuuta suhtes, sest EURi suhtes saab igaüks end juba turult hedgida.