Tervishoid

Vanuritele soovitatav ravim: Hjertemagnyl (R) 75. Üks tablett sisaldab: 75 mg atsetüülsalitsüülhapet (aspiriin) ja 10,5 mg magneesiumoksiidi. Vabamüügil apteekides.
Minu teada on põhiline toime on vere vedeldamine.
Olevipoeg
Teatud tingimustel võib 1 aspiriin inimese elu päästa. Näiteks trombi, insuldi või infarktiohu puhul.

kel on selline oht, siis on ammu efektiivsed uue põlvkonna verevedeldajad olemas.
Inimesed tihti võtavad just igasugu valuvaigisteid uurimata, millised on nende kõrvalmõjud, osa meil kasutatavatest on USAs näiteks keelatud kõrvalmõjude pärast. Soovitan proovida Nalgesini või mõnda teist sama toimeainega ravimit arcoxia(USAs keelatud) ja diclofenaci asemel. Ibuprofeeni peab sama toime saamiseks suurtes annustes neelama.
pahurik
Olevipoeg
Teatud tingimustel võib 1 aspiriin inimese elu päästa. Näiteks trombi, insuldi või infarktiohu puhul.

kel on selline oht, siis on ammu efektiivsed uue põlvkonna verevedeldajad olemas.
Inimesed tihti võtavad just igasugu valuvaigisteid uurimata, millised on nende kõrvalmõjud, osa meil kasutatavatest on USAs näiteks keelatud kõrvalmõjude pärast. Soovitan proovida Nalgesini või mõnda teist sama toimeainega ravimit arcoxia ja diclofenaci asemel. Ibuprofeeni peab sama toime saamiseks suurtes annustes neelama.


Keegi diclofenaci üldse pikema perioodi jooksul neelanud on? Pidi päris kiirelt koledaks minema.
pahurik, arcoxia on meil retseptipõhine vist
mx77
pahurik, arcoxia on meil retseptipõhine vist

õnneks jah, aga diclofenac on käsimüüügis juba mingi aeg, aga suht lahja variant, voltaren-akti või miskit.
No USA-s kirjutatakse mu meelest üsna kergekäeliselt välja suhteliselt kangeid valuvaigisteid (sellest ka need üle lombi kõmuainet tekitanud ravimi- ja valuvaigistisõltuvuse lood). Eestis öeldakse pigem "võta ibumetiini, 400, kannata ära ja paari päeva pärast läheb üle, kui ei lähe tule arsti juurde tagasi". Mingid Vicodin jt. konkreetselt kaifi tekitavad analoogid on üsna levinud ja pole keeruline leida inimest kes ühes või teises eluetapis on seda tarbinud.
Karum6mm


Keegi diclofenaci üldse pikema perioodi jooksul neelanud on? Pidi päris kiirelt koledaks minema.


Motosportlased panevad enne võistlusi, sest võtab valud ära, mis tekivad ja samal ajal ei tee uniseks.
Kaine mõistus ütleb, et mitte valu tunnet ei pea maha suruma vaid ravima välja valutamise põhjust!
Iga valuaistingu peale ei peaks kohe kamaluga valuvaigisteid võtma hakkama. (Vähihaigetest ja morfiinist ma hetkel ei räägi.)
noblesse
Lapsed käisin NYCis ja ostsid aspiriini.Said 500 tabletti 10 usd eest.

Käisin igaks juhuks kontrollisin Kaubamajas mingis apteegis maksab 100 tabletti 8 eur.
No pole ime ,et 33 miljonit kuskil puudu, kui isegi aspiriiniga lõigatakse kergelt vahelt.

Ravimite hind -- tegemist on siiski tõsise majandusprobleemiga. Ja seega ühiskonnaelu survestajaga.

Turul on ridamisi ravimeid mille kuuannus maksab sadu kui mitte tuhandeid eurosid ja mis on osutunud tõhusaks ning on saanud ravimiameti heakskiidu ning haigekassa rahastuse. Ja paistab et neid tuleb aina juurde. Näiteks C-hepatiiti raviv ravim maksab mingi 7000 eurot kuus (võin eksida). Keegi arst andis lootust, et järgmine aasta nii palju C-hepatiidi ravi vajavaid inimesi tõenäoliselt enam pole, seega surve selles osas haigekassale väheneb.

Näiteks HIV viirust maha suruvate ravimite komplekt maksab mitusada eurot kuus (võin eksida, äkki on nüüd odavam) mis makstakse riigi poolt kinni. Ja neid isikuid peab ravima nende elu lõpuni.
Nüüd võiks teha arvutusi, et kui palju peab olema ühiskonnas HIV nakatunuid, et riigieelarvele tõsine põnts panna.
ttrust
Kaine mõistus ütleb, et mitte valu tunnet ei pea maha suruma vaid ravima välja valutamise põhjust!
Iga valuaistingu peale ei peaks kohe kamaluga valuvaigisteid võtma hakkama. (Vähihaigetest ja morfiinist ma hetkel ei räägi.)


Stop, siit jookseb viga sisse. just nimelt on valu ära võtmine prioriteet number üks ja seejärel põhjuse kaotamine. Nimelt ei oma ravi soovitud effekti kui valu eksisteerib. Kui ei usu, uuri seda ala pikalt õppinud inimestelt ja kui tegemist on nõukogude aegse arstiga, siis veendu, et on täiendkoolitusi saanud.
Sr71, ma pigem räägin n-ö koduravist, mitte arstide käe all ravimisest.
Koduravis asi tihti piirdubki valuvaigistajaga, mitte valu põhjuse otsimise ja selle ravimisega.
Huvitav, palju süsteemi jäigestades kokku hoiaks:

Jaak Nigul: valede auk haigekassa rahakotis

Ettevõtja Jaak Nigul kirjeldab, kuidas varguse või saamatuse pärast vallandatud inimesed päevapealt «haigeks» jäävad ning milliseid vastuseid sai ta oma küsimustele terviseametilt ja haigekassalt. Valedele üles ehitatud «haigustele» kulunud raha saaks kasutada päris abivajajate raviks. Kas keegi vastutab sellise valskuse eest, küsib Nigul.

http://arvamus.postimees.ee/3852043/jaak-nigul-valede-auk-haigekassa-rahakotis
Ühes teises teemas "Tambiks veidi reformierakonda" tekkis korra jutt arstidest. Paraku asi millest nüüd räägin, ei sobi enam sinna teemasse ja seetõttu tulin siia. Üks asi on arstiks õppimine ja selle rahastamine ja mooduste leidmine, et, kuidas arstid Eestist kohe minema ei jookse, kui paberid käes.
Aga teine teema on enda tervise hoidmine, õige toitumine ja üldse eluviis. Ja see teema on ka otseselt riigi rahakotiga seotud. Mina oman arvamust, et inimesed, kes on enda tervise tuksi keeranud näiteks suitsetamisega, alkoholi kuritarvitamisega või ennast vaalaks õginud ei peaks saama riiklikult finantseeritud ravi. Jah, ravi sa saad aga paraku pead selle eest ise maksma, ühiskond ei pea selle eest maksma. Ehk selline riiklik ninnu- nännutamine peab lõppema. Nii palju, kui võimalik, siis mingi koha pealt peab inimene enda tervise eest vastutuse endale võtma. Kindlasti see paljudele ei meeldi aga ehk aitab see ühiskonnas ka inimeste vastutustunde kasvamisele mingil määral kaasa.
"network"
Ühes teises teemas "Tambiks veidi reformierakonda" tekkis korra jutt arstidest. Paraku asi millest nüüd räägin, ei sobi enam sinna teemasse ja seetõttu tulin siia. Üks asi on arstiks õppimine ja selle rahastamine ja mooduste leidmine, et, kuidas arstid Eestist kohe minema ei jookse, kui paberid käes.
Aga teine teema on enda tervise hoidmine, õige toitumine ja üldse eluviis. Ja see teema on ka otseselt riigi rahakotiga seotud. Mina oman arvamust, et inimesed, kes on enda tervise tuksi keeranud näiteks suitsetamisega, alkoholi kuritarvitamisega või ennast vaalaks õginud ei peaks saama riiklikult finantseeritud ravi. Jah, ravi sa saad aga paraku pead selle eest ise maksma, ühiskond ei pea selle eest maksma. Ehk selline riiklik ninnu- nännutamine peab lõppema. Nii palju, kui võimalik, siis mingi koha pealt peab inimene enda tervise eest vastutuse endale võtma. Kindlasti see paljudele ei meeldi aga ehk aitab see ühiskonnas ka inimeste vastutustunde kasvamisele mingil määral kaasa.


Teisalt on tubaka ja alkoholi puhul rakendatud aktsiisimäärad, mida legaalne tarbija (s.t isik, kes ei kimu salasigarette või ei kalla salaviina lipsu taha) tasub ja võtab seeläbi täiendava vastuse / leevendab enda tegevusest tekkivat tervishoiusüsteemi koormust. Burgerist tagumiku taha õgimise puhul seda paraku ei rakendu.

Huvist vaatasin tubaka aktsiisimäära EMTA lehelt: https://www.emta.ee/ariklient/maksud-ja-tasumine/aktsiisid/tubakatooted#aktsiis
"Rakendub aktsiisimäär 96,30 eurot/1000 tükki + 30% maksimaalsest jaehinnast"

Praegu maksab keskmine sigaretipakk umbes 5 eurot ja sisaldab 20 sigaretti.

Kui sain õigesti aru, siis võiks arvutuskäik olla miskit taolist:

1000sigaretti/20sigaretti pakis=50 pakki. 96,3eurot/50pakki=1,926eurot aktsiisi igalt müüdavalt pakilt.
Lisaks juurde 5 eurot*30% paki jaehinnast=1,5 eurot.

Seega igalt 5-euroselt pakilt laekuv aktsiisimäär on 1,926 eurot +1,5 eurot=3,426 eurot.
"KrammatikaPandiit"
"network"
Ühes teises teemas "Tambiks veidi reformierakonda" tekkis korra jutt arstidest. Paraku asi millest nüüd räägin, ei sobi enam sinna teemasse ja seetõttu tulin siia. Üks asi on arstiks õppimine ja selle rahastamine ja mooduste leidmine, et, kuidas arstid Eestist kohe minema ei jookse, kui paberid käes.
Aga teine teema on enda tervise hoidmine, õige toitumine ja üldse eluviis. Ja see teema on ka otseselt riigi rahakotiga seotud. Mina oman arvamust, et inimesed, kes on enda tervise tuksi keeranud näiteks suitsetamisega, alkoholi kuritarvitamisega või ennast vaalaks õginud ei peaks saama riiklikult finantseeritud ravi. Jah, ravi sa saad aga paraku pead selle eest ise maksma, ühiskond ei pea selle eest maksma. Ehk selline riiklik ninnu- nännutamine peab lõppema. Nii palju, kui võimalik, siis mingi koha pealt peab inimene enda tervise eest vastutuse endale võtma. Kindlasti see paljudele ei meeldi aga ehk aitab see ühiskonnas ka inimeste vastutustunde kasvamisele mingil määral kaasa.


Teisalt on tubaka ja alkoholi puhul rakendatud aktsiisimäärad, mida legaalne tarbija (s.t isik, kes ei kimu salasigarette või ei kalla salaviina lipsu taha) tasub ja võtab seeläbi täiendava vastuse / leevendab enda tegevusest tekkivat tervishoiusüsteemi koormust. Burgerist tagumiku taha õgimise puhul seda paraku ei rakendu.

Huvist vaatasin tubaka aktsiisimäära EMTA lehelt: https://www.emta.ee/ariklient/maksud-ja-tasumine/aktsiisid/tubakatooted#aktsiis
"Rakendub aktsiisimäär 96,30 eurot/1000 tükki + 30% maksimaalsest jaehinnast"

Praegu maksab keskmine sigaretipakk umbes 5 eurot ja sisaldab 20 sigaretti.

Kui sain õigesti aru, siis võiks arvutuskäik olla miskit taolist:

1000sigaretti/20sigaretti pakis=50 pakki. 96,3eurot/50pakki=1,926eurot aktsiisi igalt müüdavalt pakilt.
Lisaks juurde 5 eurot*30% paki jaehinnast=1,5 eurot.

Seega igalt 5-euroselt pakilt laekuv aktsiisimäär on 1,926 eurot +1,5 eurot=3,426 eurot.


Tuleb tunnistada, et sinu jutus on point sees- nad ju tõesti maksavad päris krõbedat maksu. Seega oleks neil inimestena justkui õigustatud ootus olemas, saada riiklikult rahastatud medsüsteemist abi. Kas siis teha nii, et saate kulud pooleks? 50/50 oleks see parem ja inimestele vastutulelikum lahendus? Siiski keegi teile ju viina vägisi suhu ei vala jne. Aga eelseisvatel koalitsioonikõnelustel tervishoiu teemadel võiks see jutupunktiks tulla küll :-)
"iffkillla"
Kui viinale 50/50, kas siis ülekaalulistele 5/95, sest mingeid makse nad ikkagi oma pahelt maksavad. Narkomaanidele aga 100% arve, kindlasti ettemaksuna kiirabi kutsujalt, sest üledoosist ei pruugi eluga välja tulla.


Kui oleksid koalitsioonikõnelustel konkreetselt selle teemaga, siis mida ette paneksid reaalselt?
"network"
Mina oman arvamust, et inimesed, kes on enda tervise tuksi keeranud näiteks suitsetamisega, alkoholi kuritarvitamisega või ennast vaalaks õginud ei peaks saama riiklikult finantseeritud ravi.


Sobib. Aga paluks siis sotsmaksu ka mitte küsida mult. Riiklikust pinsist võin ka loobuda. Las rohe-sportlased-veganid maksavad....

"kashka"
"network"
Mina oman arvamust, et inimesed, kes on enda tervise tuksi keeranud näiteks suitsetamisega, alkoholi kuritarvitamisega või ennast vaalaks õginud ei peaks saama riiklikult finantseeritud ravi.


Sobib. Aga paluks siis sotsmaksu ka mitte küsida mult. Riiklikust pinsist võin ka loobuda. Las rohe-sportlased-veganid maksavad....



No vot vaadake, kuidas tulevad juba ainult paari kommentaatori suust päris erinevad nägemused. Katsu sa siis valitsuse moodustamisel kõike võtta arvesse nii, et hundid söönud, lambad terved. Ei ole lihtne see riigi juhtimine. Mis me siis teema, paneme edasi nii nagu enne vanastigi, sest nii on kõigile mugavam?
"iffkillla"
Kui viinale 50/50, kas siis ülekaalulistele 5/95, sest mingeid makse nad ikkagi oma pahelt maksavad. Narkomaanidele aga 100% arve, kindlasti ettemaksuna kiirabi kutsujalt, sest üledoosist ei pruugi eluga välja tulla.

Narkomaanide puhul võiks ehk opoiodide vastumürgi suunata vabamüüki? Küll lähedased ja "hõumid" abistavad.

Nimelt ma kahtlustan, et nende turgutamisele kuluv rahast moodustab enamiku eelkõige kiirabi väljakutse ja oluliselt väiksem on kulu meditsiinilistele vahenditele. Süstal on miski 17 eurot / 100tk paki eest, kummikindad 7 eurot / 30tk paki eest ja 10-doosiline vastumürgi süstelahus 49 eurot. Ehk räägime summast umbes 5 eurot/sutsakas. Võibolla mõnel karmimal mehel-naisel läheb isegi kaht sutsakat tarvis.
Sotsiaalsüsteemile on pika puuga kõige suuremad kulud pension pikaealistele ja vanadushaigused. Suitsetajad surevad keskmiselt 10 aastat varem kui mittesuitsetajad. See tähendab, et suitsetajad maksavad mittesuitsetajatest rohkem ühisesse potti (tubakaaktsiis on üsna kõrge), samas aga tarbivad ühisest potist oluliselt vähem, kuna tarbivad 10 aastat vähem hooldekodu teenust ja neil jääb ära viimased 10 aastat, mis on üldjuhul veedetakse peamiselt arsti ooteruumis või sinna minnes/sealt tulles.
Hollandi uuringutulemuste kokkuvõte NYT's:
Kogukulu Hollandi sotsiaalsüsteemile, inimese elukaare jooksul alates vanusest 20:
Suitsetaja: $326K
Paks: $371K
Normaalkaalus ja mittesuitsetaja: $417K

Lühidalt miks - kõigepealt surevad suitsetajad ära, seejärel surevad paksud ära ja seejärel jäävad eeskujulikud kodanikud riigieelarvet kurnama.