Telefonikõned kosmosest - AST Spacemobile (ASTS)

See on ainult üks satelliit. Lennaku või õhku, selle saatus suurt rolli ei mängi (va et see on mingi eriline mudel sõjaväe jaoks). Pigem on küsimus, et kus on kõik ülejäänud lubatud “kohe-kohe saavad valmis” satelliidid?

See veebruaris (vōi kuna see viimane raha “kaasamine” oligi) selge et asjad ei lähe hästi. Nad muidugi maskeerisid seda osaliselt vana võla kustutamisega.

Tundub, et Bird sai pisut valele orbiidile. Kui suur õnnetus see on - ei tea.
https://x.com/blueorigin/status/2045860091920896043?s=20
Lisa:
https://x.com/ShaunPinnerUA/status/2045867626325295438?s=20

1 Like

1 satelliidi kaotamisel ei ole rahaliselt suur mõju, seda katab osaliselt ka kindlustus.
Aga antud juhul oli tegemist HALO programmi prototüübiga, mida on vaja 2 ühikut orbiidile.
Ma arvan, et siit vähemalt mingite valitsuste lepingutega seoses võivad täiendavad viivitused tekkida.
Muude osas Abellan kinnitas, et järgmised 3 ühikut saadetakse lennutaja kätte kuu aja jooksul.
Selle prototüübi deorbit ei mõjuta ülejäänud lennutamise programmi.
Ehk antud sündmuse puhul olulisem on, et NewGlenn saaks oma järgmised lennud regulaarseks ning sellega planeeritud ASTi programmiga lõpuks alustada.
Tõenäoliselt liigume siit jälle allapoole 80 taset.

3 Likes

Alla 80 on optimistlik. Scrollides foorumeid, negativism on suht suur, vähemalt väikeinvestorite osas. Ka Rakuten oli juba enne lendu müümas, sellele võib lisanduda veel suurinvestoreid kelle tees oli valitsuse programmidele pandud. Võib tulla korralik ülereageerimine. Kui viimati sadat puudutas müüsin väikse osa maha, selle eest olen valmis 65 kandist jälle juurde võtma. Kas järgmised 3 lähevad SpaceXga?

2 Likes

Jah, järgmised 3 ühikut peaks olema SpaceX
SpaceX / BlueBird Block 2 FM3 to 5

1 Like

Carlos, kas tohib küsida, mis need teised aktsiad on, mida oled AST müüdud osa asemele ostnud?

MRLN, AMTX, AMPG

3 Likes

The FCC has granted AST & Science, LLC authorization to launch and operate a non-geostationary satellite system. This includes deploying 223 additional low-Earth orbit satellites, bringing the total constellation to 248, and performing Supplemental Coverage from Space (SCS) alongside mobile and fixed satellite services. The authorization covers direct-to-cell operations, feeder link services, and telemetry, tracking, and command operations. The satellites will operate at varying altitudes and inclinations. The grant also pertains to AST’s spectrum manager leases with AT&T, Verizon, and FirstNet for the provision of SCS. The administration responsible for these satellites is the United States of America.

4 Likes

FCC antud litsents kogu konstellatsioonile US turul opereerimiseks on kahtlemata suur verstapost, mida on oodatud üsna pikalt. AST esitas oma taotluse juba 2020 aastal ning AST tehnoloogia sai suuresti ka aluseks FCC poolt välja töötatud SCS raamistikule.
Sellega on nö regulaatori risk maas ning loodetavasti avab uksed täiendavale institutsionaalsete huvile.
Äripoolel on endiselt suurim execution risk. Viimase NewGlenn äpradusega seoses lükkuvad järgmised NG lennud edasi mitu kuud, kuni FAA oma uurimisprotseduure läbi viib.
AST jätkab lennutamisi SpaceX’ga 3 kaupa, mis on oluliselt kulukam - dedicated launch umbes 60-75miljonit.
Seega tänasega on aasta lõpuks 45 satelliiti maksimum plaan ja pigem tasub siin ootusi selles osas madalamal hoida.

Space is hard ja ASTi asjad on pidevalt oma graafikutest maas.
Õnneks on positiivseid sähvatusi, kuid need ei maksa midagi kuni satelliidid on üleval ja päriselt teenust osutama saab hakata.

10 Likes

Nonii. Aeg on hakata jälle korvi laduma. Ausalt öeldes olen natuke üllatunud, et turg Blue Origini fiasko järel suht tumalt reageeris. Pöhjusi võib vist otsida sellest, et kõiksugu fondid on ASTSi täis ja võtavad automaatselt juurde iga väikse kukkumise pealt, et osakaalu hoida. Ainuke nn automaatne hinnasurve tuli Rakuteni müügist. Kummalisel kombel pani eelmine ebaõnnestumine hoopis ASTi rohkem pilti. USAs jumaldatakse multibiljonär-geeniusi ja Jeff Besos on üks nendest.
Jaanuaris sai u 50% ära müüdud 90 ja 120 vahel, nüüd kasutan sama raha jupi kaupa tagasi võtmiseks

8 Likes

ASTS Q1 tulemused:
AST SpaceMobile Provides Business Update and First Quarter 2026 Results

Sammhaaval, aga liiguvad järjekindlalt,

  • aasta lõpuks 45 endiselt eesmärk. ULA on lisandumas, mis tõenäoliselt keskendub USG tellimustele
  • 3 täiendavat USG lepingut. Nendest liiga palju ei räägita, üks võimalik näide on see: Space Force Awards $3.2 Billion to 12 Companies for Space-Based Interceptor Work
  • paar päeva varem avaldatud testid kiirustega 99Mbps ja seda BB1 satelliitidega. BB2 suudab 200+
  • ja lisaks mõned popid narratiivid: “Developing AI edge computing and AI spectrum management features for on-orbit capabilities”
5 Likes

AT&T, T-Mobile, and Verizon Plan to Launch New Joint Venture that Helps End Dead Zones

AST teenus saab aastate pärast olema integreeritud standard pakettide sisse, nagu täna on SMS.
St iga kasutaja maksab selle eest, misiganes summa see olema saab, aga kõik kasutavad seda teenust.

5 Likes

Selle tänase uudise mõjud AST tulevikule on väga head. Pmt oleme liikumas teekonnal, kus AST saab omale partneriks ka T-Mobile ehk kogu US turu.
Samal ajal Starlink üritab MNOdega koknureerivat lehendust ehitada, mis tehnoloogiliselt ei ole kyps enne 2028 aastat.

4 Likes

Hennessy Funds on AST investor olnud suht algusest, nende värskeim:
AST SpaceMobile: Transforming How the World Connects

  • In total, as previously itemized, we expect AST will generate $2.4 to $4.4 billion in annual revenue from worldwide military and first responder opportunities in the intermediate term
  • We continue to believe we are on the cusp of a new communication revolution with decades of potential growth in front of it, and believe AST will play an integral role.
5 Likes

SpaceX IPO prospektis on toodud DTC TAMiks 740B
Alles detsembris Mach33 tegi väga hea globaalse mudeli, millega tuletas DTC TAM 37B aastaks 2030.
Lisaks, kogu Globaalne mobiilside turumaht on täna kokku umbes 1.2T.

Ma muude SpaceX sektorite osas midagi arvata ei oska, aga vähemalt DTC eeldatava turumahu osa on täis lambinumbritest kokku pandud.

Aga kokkuvõttes ASTi vaatest väga positiivne, misiganes nurga alt neid numbreid tuletada, tähelepanu see tõmbab. AST on endiselt tehnoloogiliselt siin liider ning turul ärimudeliga, millel on oluliselt rohkem perspektiivi kui Starlinki unistused isiklikust globaalsest MNOst.

9 Likes

No kas igasuvine lend on alanud? Loodetavasti järgneb sellele ka edukas raketilend ja kõigi kolme satelliidi õigesse kohta toimetamine. Seejärel ootaks mõningast FOMOt ja suve lõpuks üht korralikku shorts sqeez i.
Sai siin viimastel nädalatel kõvasti AST i korvi ahnitsetud.
Kõik muud asjad müüsin peaaegu ära. Kärsahaisu igal pool liiga palju juba.

3 Likes

See igaaastane sesoonsus on üsna huvitav. Alati on see toetatud olnud mingitest konkreetsetest katalüsaatoritest. Käesolev mai ei ole selles osas erinev, korraga on juhtumas palju.

Lisandumas on ULA’ga lähetamised, see ilmus alles see nädalavahetus:
ULA Vulcan Centaur
ULA on peamine valitsuse satelliitide kandja. Vulcan mahutab 5 ühikut BB2.
Seega on tänase seisuga 4 lepingupartnerit - SpaceX, BlueOrigin, ULA, ISRO.
BlueOrigin sai käesoleval nädalavahetusel FCC loa edasi toimetada, viimase probleemi uurimine viidi lõpuni. Seega ülesse saatmiste osas on pudelikaelad lahendanud.

SpaceX IPO on ilmselt suurim panustaja postitiivsele sentimendile.
Projitseeritud numbrid on suht ülepaisutatud, aga mis on seejuures oluline:

  1. kõik vaatavad neid numbreid ja analüüsivad kosmoseturu potentsiaali
  2. Prospektis toodud segmentidest ainukesed, mis päriselt hetkel raha toodavad on Fixed Broadband ja D2C, seal on päriselt raha. Raketiäri on kahjumis, aga peamine “enabler”, et muud ärid saaks realiseeruda.
  3. D2C on suutnud selle kesise teenusega toota üle 632m käivet, seda esimese tegutsemise aasta jooksul. Karupees on piisavalt raha selle teenuse eest maksmiseks.
  4. ASTS on prospektis markeeritud konkurendina.

Me oleme jõudmas faasi, kus enam ei seata kahtluse alla, kas on turgu, kas tehnoloogia töötab, vaid arvutatakse potentsiaali, analüüsitakse kes on mängijad, kuidas turg jaguneb jne.

Lõpuks kriitilise massi ülesse saamine on AST osas endiselt kõige olulisem kriteerium, peale seda kõik muud klotsid loksuvad sammhaaval paika.
Ma ei soovitaks rohkem kaubelda positsiooni vaid hoida vähemalt 1-2 aastat. Oleme hokikepi käänupunktile väga lähedal,

8 Likes

Nõus. Ega see kauplemine oligi riskide maandamiseks tehtud. Peale edukaid launch e jääb riske jõuliselt vähemaks. Kõik muu on AST poolt tehtud - lepingud MNOga, patendid, load, riigi tellimused, kapital, tehnoloogia - kõik paistab olevat paigas.
Kui panna praegune tehnoloogia sektor dot.-mulli konteksti, ma näen ASTi kui Amazoni või Apple’it - mille aktsia peaks suure, kõikehõlmava kukkumise korral kiirelt tuhast tõusma.
Samal ajal on praegu ettevõtteid mida ootab ees Cisco saatus - ettevõte jätkab kasvu aga turu valuatsioon taastatakse alles 20 aastaga

Europe’s “tech sovereignty” push has drawn fresh attention to Satellite Connect Europe, AST SpaceMobile’s joint venture with Vodafone.

3 Likes