Mil viisil see kasulik oleks ? Tallinn on kogu Eesti kullaauk, jackpot, Tallinnas on raha ja võimalused,igast linnahanked ja sahker mahker, muuses ka töökohad erakonna aktivistidele. Olles opositsioonis Tallinnas, loobutakse kõigest sellest vabatahtlikult. Mis oli näiteks Ekrel kasu, et ta Tallinnas 4 viimast aastat opositsioonis istus ? Parteile oli sellest kasu 0, mõned saadikud nagu Reitelmann said seal möliseda ja 50 % Eesti keskmisest palgast, mis pole teab mis tohutu raha.
Riigikogu valimisteni on veel 1,5 aastat, mis reitingutega juhtub, seda ei tea keegi, kuid mis hammaste taga, see oma.
Ma väidaks, et võim Tallinnas on peaaegu sama väärtuslik kui võim riigis, sest Eesti on niipalju Tallinna poole kaldu päris igas mõttes. Võim Tartus on 20 % sellest, mis võim Tallinnas ja võim Pärnus 10 % sellest, mis võim Tallinnas.
Kaljulaid haistab verd. Ta ju teab kindlalt, et Kõlvart Ossinovskiga mitte mingil juhul enam diili ei tee aga miks mitte Kaljulaidiga kui sotsid ossi välja vahetavad
Sellised napakad “rahvaküsitlused”, mis on IRLi puhul viimase 10 aasta jooksul tulnud moodi “läbi viia”, on täielik nonsenss ja nii mõnigi selline ettevõtmine on saanud vastu hambaid, sest selliste küsitluste üks näide oli see küsitlus, kus naisi küsitleti suunavate küsimustega teemal, miks neil lapsi pole.
Nüüd siis tehakse “küsitlus” teemal “linna valitsemine”.
Samasugune nonsenss on see, kui kuvatakse meedias seda jama, et IRL-i valijad on nõus või vastu koos kesikutega koalitsiooni moodustamisele. See pole üldse teemaks mida valijad arvavad, vaid teemaks on see, et kas IRL suudab kesikute linnaviletsuses saada arvestatavaks pooleks või jäävad nad sõnakuulelikuks pooleks. Ehk siis kas nad on garantii, et korruptsioon linnas säilib või suudavad nad 3-häälelise volikogu partnerina mingi muutuse linnas kesikute kõrval läbi viia.
Paistab et mõned sarikommenteerijad on eksinud Delfist investeerimisfoorumisse, loopides siin võõrliigina valimatult prügi maha.
Üks väidab, et sotside kutse läbirääkimistele tähendab soovi Isamaa elu mõrudaks teha, teine sildistab 17 volikogu kohaga erakonda päkapikuks (Isamaa on siis vist puhta pöialpoiss?), kolmas näeb reffe nugadega, sest viimased tahtsid teha sedasama mida Isamaa teeb praegu.
Tegelikult lähtuvad erakonnad oma tegevuses ikka eelkõige iseenda huvidest ning kui Isamaa Tallinnas erinevalt nt Rae vallast absurdselt venitab, siis ju on see talle kasulik. Mulle endale tundub, et läbirääkimised Keskerakonnaga käivad, aga enne lõplikku kokkulepet ei soovi Isamaa nelikliidu alternatiivi avalikult maha kanda, sest see annaks trumbid Keskerakonnale. Viimasel aga arusaadavalt kiiret pole, eriti kui venitamine toob kaasa sotside pehmenemise ja esimesed flirdikatsed, mis ainult tugevdavad Keskerakonna positsiooni.
To: aurora
Kui kunagi loodi EKREIKE koalitsiooni riigikogus, siis alguses samuti venitati ja meelitati Kaja Kallast. Lõpuks ikkagi selgus, et Kallas valitsust ei moodusta. Nii on igal pool, kus valimistulemus sellist poliittehnoloogiat võimaldab.
Ja kuidas sa partei alamorganisatsiooni sees saavutad selle, et igasugused kastiratturid sealt välja visatakse? Kastiratas-PPP on niivõrd armastatud, et pärast igasugusid fopaasid pole teda partei linnaorganisatsioonis juhtivalt kohalt maha võetud. Seega ei saa ka luua koalitsiooni, kus osaleb reform parteina, aga kastiratturid mitte.
Teine selline kes Reformi Tallinna organisatsioonis on tipus, on kesik Jaanus Riibe, kes omal ajal pakkus keskerakonnas päris suurtes kogustes huumorit.
Vaata veel neid nimesid seal kes reformiparteid Tallinnas juhivad. Mismoodi sa sealt kastiratturid välja viskad?
See on nüüd liialdus. Ega ikka ei saa täiesti uusi nägusid tänavalt värvata. Lauri puudus on, et pole karismaatilne. Väga palju sõltub tegelikult riigi tasemel toimuvast. Praegune peaminister pole mu lemmikpoliitik. Pevkur on valimistel järjekindlalt edukaim minister, omal ajal oli ka lähedal peaministrikohale. Ei tunne RE siseelu, ei tea miks ta kõrvale tõrjuti.
Aga majandus kasvab, maksuküür kaob, rahval raha rohkem, palga kasv ületab järgmisel paaril aastal inflatsiooni - 2027. a valimistel näeme. (Selguse mõttes, ma ise RE poolt ei hääletanud viimastel valimistel.)
koomika kuubis. Vörreldes reformi juhtfiguuridega tundub ISEGI Kõlvart mõistlik tegelane, Kui prse tuleb riik keerata, et sellised mõtted pähe tulevad? See korruptsioon ja sidrunid, mis meil ringlevad on ikka masendav ja siis vanaema kritiseerib Zelenskit ja toetab kohalikku sidrunimajandust.
Korruptsioon valitseb ikka eelkõige Narvas, Ida-Virumaal laiemalt, Keskerakonna juhitud Tallinnas, kui see nii taas saab olema. Aga eks populistide ajupesu on siin mõnedega oma töö teinud. Mõnele tundub ka Putin mõistlik tegelane koos keskerakondlastest fännidega. Eks pendel liigub mõne aja pärast (loodetavasti) jälle teisele poole.
Sul pole vist Ukraina korruptsiooni mastaapidest (mille uurimist Zelenski üritas hiljuti ära keelata) vähimatki ettekujutust. Võib-olla poleks siis mõtet sõna võtta asjade kohta millest midagi ei tea? Muidugi on korruptsiooni ka Eestis, soovi korral võib süüdistusi leida iga partei kohta, KE on korduvalt süüdi mõistetud, Kracht ja EKRE jäid vahele, siit võib leida linke eri skandaalidele: https://et.wikipedia.org/wiki/Elamislubade_skandaal
Aga üldseis maailma eri riikide taustal on hea, endistest sots riikidest vast parim.
Jääb mulje, et reformierakond ei plaanigi enne Riigikogu valimisi Tallinnas linnavalitsusse minna. Arvatavasti näeb linnas suuremat kaost juba talve ja esimeste lumesadude tulekuga kastkastiratturi valitsemisalas olnud lumekoristuse valdkonnas. Ja siis on enda tehtud käki eest hea uut linnavalitsust peksta. Tasub meenutada ka ka kastiratturi tänavavalgustuse hoolduse käkki.
Reformi ja ka teiste põhiline eesmärk on Isamaa toetust alla tirida tulevate RK valimiste ajaks. Sellest kogu see kammajaa. Muidu oleks ju võinud tulevase koalitsioonipartneri küsimustele vastata avalikult.
Kas IRL-i vastused kesikute koalitsiooniküsimustele on juba tulnud ja need on avalikud? Kas pronksjunn tuuakse Tõnismäele tagasi?
Mäletan kui hüsteeriliselt kesikud pronksjunni pärast võitlesid, selle kuju tagasitoomine oleks kesikute poolt elementaarne samm.
Muide, IRL on alati olnud osapool, kes on käitunud pronksjunni Tõnismäel olemisele soosivalt.
see on ikka puhas kuld@Ukrainas on suur korruptsioon, seega pole hullu, et meil on ka. Ja kuna seal on see ikka nii ulatuslik, et ei kujuta ettegi, siis kui reform natuke sidruneid küsib, siis pole midagi, ikkagi Venemaaga häid suhteid hoidev partei?
Kuulge, võtame natuke kultuuri(tuse)konteksti ka arvesse. See, mis meie maal on “korruptsioon” on kusagil Araabia maades “kaduu” ja lihsalt lugupidamisavaldus. Nii käibki. Väljaspool kultuurikonteksti pole see mõistetav.
Venemaa, isegi selle Euroopa osa, on “ühte jalga pidi bütsantsis”. Seega on see nn. “korruptsioon” seal “loomulik olek”.
Ja siit võime juba järeldada, et Eesti, mis on georgaafiliselt “Ida ja Lääne vahel” – selge see, et siia kanti imbub koos teiste rahvastega ka võõrast kultuuri ja võõraid tavasid.
Iseasi, et kui me TAHAME olla pigem Euroopa, siis me peame tõmbama siia “rasvase punase joone” (ette- või vahele!).
Vanaemadele ja muudele – EI, ei saa olla “Veremaaga” “normaalsetes suhetes” ja ajada “mõnusat busnjakki” ja samas JÄÄDA EUROOPLASTEKS. EI saa! Ikka tuleb “obtšakk” ja muud sellised asjad.
“Kui Jumal laskus taevast maa peale ja Pitanni soodest inimeste ette astus, siis olid ta jalad kõntsaga koos!”
S…tt kleepub. Alati ja igal juhul kleepub. Tilk tõrva rikub meepüti. Ons tõesti nii raske sellistest lihtsatest tõdedest aru saada?
Kui barbaritega “sehvti teha” siis kleepub natuke barbaarsust paraku ka sulle endale külge. Isegi siis kui su ülikond on väliselt puhas ja lips plekkideta.
Panen selle kommentaari siia seepärast, et IRL-i enda foorumiteemas on mingi USA ideoloogiline õhkkond tekkinud:
Viimaste päevade uudised näitavad kindlalt seda, et IRL valmistab avalikkuse tarbeks ette legitiimset psühholoogilist platvormi, et nad saaks asuda kesikutega koos Tallinna linna viletsema ja muunduma ühtlasi enamusparteile väikeseks sõnakuulelikuks sülekoeraks.
See IRL-i poolne n-ö. Tallinna tulevikku puudutavatele küsimuste välja saatmine kõikidele teistele parteidele oli eelnevalt sm. Kõrvaltiga kooskõlastatud.