Tallinn

Linnades automüra teemal viriseda on sama mõttekas tegevus kui ahjuga rääkimine.
Kui see müra vms. ikka närvidele käib, mingu surnuaiale. Kedagi pole, relv meelekohal, sunnitud magistraaltänava ääres elama.

1 Like

Kuhu kaebus kirjutada, et kui lahtise aknaga magades kõrgesageduslik linnumüra ajab sind varahommikul esimeste koidukiirte tekkides üles? Kas keegi hakkaks ka seda mõõtma?
Õnneks hakkab linnumüra nüüd otsa saama, sest linnud hakkavad vait olema, aga varsti hakkavad müra tegema arvukad rohutirtsud, siis võib küll hulluks minna.
Lisaks veel kassid, need jubedused. Need karjuvad vahest juba siis kui veel lumi maas on.
Samuti, kui üks koer haukuma hakkab, võtavad sellest kinni teised koerad ja valjud haukumiste lained käivad Sust üle. Kuidas nii saab elada?

2 Likes

Hauas on vaikus. Ilmselt ))) Veelkord need Maa-ameti kaardid müra teemal on selge lollus, mida nn eksperthinnangutes, kv hindamine, esg baasil nõutakse. Sealne data võib ikka olla väga vana. )))) samas evs 875 standardile vastavalt antakse hinnang väärtuse kp seisuga…)))) järjekordne bürokraatia…
Mind lisaks häirivad hommikuti Balti jaamas kogunevad porgandi värvi rongid, neil magu mingi pesa seal. Sõidavad ära, nagu teisi otsima, siis tulevad tagasi, kohutav, siis neid veel rohkem )))) Meriväja ja Viimsi poolt vaadates häirivad ka laevad, mis segavad vaadet Vanalinnale, Jälle väga õudne )))) Sagivad edasi tagasi ))) Mõte jääb seisma )))) Börsi peale ei suuda üldse mõelda )))) Peetri kohal sebivad lennukid. Nagu kotkad, kes kohe turja lendavad, õudne ))) Ma vabandan selle teksti pärast, aga lõbus vähemalt ))))

3 Likes

To: piff.
Sa vahid neid laevu ja samas paratamatult mõtled, et laevadel olevad soomlased vahivad meid seega vastu. Ja mida need soomlased meist küll sedasi arvavad? See võtab kogu eluisu ära!

Ei mõtle )))) Räägin nalja ))) Kokku saavad ameeriklane, sakslane ja eestlane ))) ning näevad tohutu suurt mammutit… ameerikalne mõtleb, püüaks kinni, viiks usase, näitaks rahvale, Kui kasvõi 1 usd iga inimese käest saaks, oleks miljonär. Sakslane mõtleb, huvitav mitu liitrit vett ja mitu kg toitu ta sööb )))
Eestlane mõtleb, Huvitav, mida ta, mammut minust mõtleb )))

1 Like

Äkki lõpetaks nende, eestlastele tegelikult mitte omaste anekdootide rääkimise. Teine sarnane liik, eestlased ei saa purgist välja ronitud, sest ikka keegi tõmbab tagasi. Ajalooliselt käivad nii Sinu esitatu kui ka minu oma meie idanaabri kohta ja on kohatu neid meile laiendada. Piisab läti anekdootidest.

Tallinnlased vastake, miks peab Tallinnas puuduma lasteaia kohatasu?

1 Like

Ma ei teadnud, et on Läti nali))))

Sest… See. On. Skulptori. Tahe. (vt. ka "Miks graniidid meile teed valgustavad?)

Mitte ei saa aru, miks kolm parteid linnavalitsuses RE ees kapituleerusid.

E200 ei kapituleerunud, vaid jäi mõttele vastu, teatades samas et otsuseks on volikogus hääled koos. Sotsid on nkn maailmavaateliselt vasakpoolsed ning pooldavad kohatasu kaotamist kõikjal, neil oleks raske valijatele seletada, miks nad põhimõtteliselt ei suuda selleks rahastust leida. Isamaa on üritanud vait olla, sest pooltolemise kasu lõikavad teised, aga nagu päris vastu ei saa ka olla, muidu kannatab nende maksumaksjate mitmesaja miljoni euroga ehitatud lastesõbraliku erakonna kuvand.

Ega teisi vist väga polegi selle valimiseelse valijale tema enda raha eest kommi ostmise vastu kui Parempoolsed ja lähema aasta jooksul laialijooksev E200. Tallinnas on munitsipaallasteaedades sõimekohtade suur puudus, erahoidudes on hinnad isegi Tallinna toetuse korral 300+ eurot/kuus, hulk lasteaedu vajavad remonti, Lasnamäel on nüüd venekeelsete asemel jeestikeelsed rühmad, järjekorrad pikenevad tasuta koha tingimustel läbivaldade arvelt korralikult jne.

Aga probleem on justkui selles vabariigi ühes soodsaimas 30-50 euroses kuutasus. Fucking retarded Reformierakond.

Kusjuures reformikad ei ole siin veel kõige rõvedamalt silmakirjalikud, selleks on Keskerakond, kes aastaid ainuvõimul olles tasuta lasteaiale isegi ei mõelnud, rääkimata elluviimisest. aga nüüd opositsioonis olles pole muidugi raha leidmine enne valimisi probleem.

7 Likes

On neil hääli? Pole neil midagi. Reformierakonna armust poosetavad. Kuna Reform on Tallinnas Keski järel 2 kohal, siis midagi ei muutu nende väikeerakondade jaoks ka pärast valimisi. Ainult Reformierakonna armust.

Lasteaedade kättesaadavus kui valukohta on küll tabatud, kuid leevendamise eesmärki kohatasu üksinda ei teeni. Jättes tähelepanuta vananeva taristu, õpetajate nappuse ja lasteaiakohtade puuduse, tekib tasu kaotamisega probleeme hoopis juurde.

Sisuliselt saavad lähivaldade elanikud tallinlaste tulevase maamaksutõusu arvelt omale tasuta lasteaia. Sest, kus mujalt see raha leida, kui ikka maamaksu tõusust. Kuna mujalt sellist raha kiirelt kokku ei saa ja teisi selliseid kohalikke makse ei olegi.

1 Like

https://www.delfi.ee/artikkel/120389750/tallinna-sisekontrolor-tegi-maatasa-mupo-juhi-otsuse-maksta-saamatule-tootajale-priske-lahkumispreemia

Uskumatu värk. Katseaja lõpus läheb ise minema ja saab 6750€ lahkumishüvitist!

2 Likes

artikkel juba aastast 2020 “juured on sügaval”
https://arileht.delfi.ee/artikkel/90540995/kes-on-tallinna-linnamooblihankeid-jarjest-voitva-firma-eesotsas
eks Tallinnas on iga linnapoolse liigutuse juurde mingi puuk tekkinud, kes sellest kenasti ära elab

1 Like

"Ametlik põhjendus oli tööülesannete väga hea täitmine, tänu millele paranes oluliselt koostöö Nõmme linnaosa valitsusega. "
WÄT?!? Tõsiselt “WÄT?”. MuPo peainspektor ja “suhted Nõmme LOViga”???
Aga kuidas on suhetega “Beteleguse suurte kirjastuskorporatsioonidega”?

Sellest 6750 eurosest lahkumishüvitistest, kui maksud on maha arvatud, maksab tõenäoliselt raha saaja sellest pakist poole MunPol juhile, kes selle raha määras (või isikule, kes selle raha välja kauples). Kusjuures see oli väga levinud meetod nii riigisektoris kui erasektoris ja tõenäoliselt on nii siiamaani.

Ebarahuldava tulemustega ametnik saadeti koos ebaseadusliku preemiaga minema, aga see “erialaspetsialistist” töll, kes andis hinnangu, et ametnikku katseajal koondada ei saa, on linna palgal edasi.

2 Likes

Mupo juhil polnud sõnaõigust selle preemia väljakirjutamisel. Tal oli ainult kaks väga halba valikut. Nüüd kui keegi endiselt arvab, valged jõud juurivad korruptsiooni linnast välja, siis lubage naerda. Naised saunas rääkisid, et Kõlvart oli veel suht ok vana, mis puudutas onupojapoliitikat.

6 Likes